IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали име Славо-Македонија е срамно за Мак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали име Славо-Македонија е срамно за Мак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака Обратен редослед
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 15:09
И сега што треба да сторам јас ако ти со твојот став и изјава ме навредуваш мене... проблемот е во мене - значи ја си имам некаков комплекс а не другите...
п.с.
ова е форум, а не лична собственост и збир на чуства, кои се брануваат оД нечија изјава И БИВАТ ПОВРЕДЕНИ, па наместо да има прогрес има индивидуален егоизам...

тоа е основна причина кај нас и “родот човечки“ да имаме проблем...

има една народна: “Никола не е св. Никола“

Ако не “чини“ (или згреши) Никола - тоа не значи дека и св Никола не чини (или згреши)...

п.с.
БОН-ТОН 
сори за оф-топикот


Изменето од Tetratka - 31.Октомври.2009 во 15:10
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 15:01
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

Да се извинам на ПОПИ, идеата е да разбовараме за КУЛТУРА И ТРАДИЦИЈА,  а не да се закачаме за глупости, ти си ваков ти си таков... ако добро го прочиташ првиот пост, ќе видиш за што се работи, а знам дека темата е “осетлива“ и кај нас предизвикува бура од реакции, па си го губиме смирението и културата и понекогаш сме дрски...

Идеата не е да водиме таков разговор, за МАРШАЛОТ, идеата не е да се делиме (поздрав до real ) а да видиме како да ги споиме тие култури и таа традиција ... (не разговараме за генетика!)
 
Dobro e shto go napravi toa. намигнување
 
Shto se odnesuva do drugoto boldirano - MOITE (a i na dugite kako mene) CHUVSTVA NE SE GLUPOST TUKU SE REALNOST SHTO NIKOJ NEMOZHE I NE SMEE DA GI ZANEMARUVA ILI OMALOVAZHUVA! лутина 
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:43
Дали Скендербек војувал на страна на Македонците кои тогаш зборувале словенски јазик и какво е АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ? - во контекст на темава...
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
real Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај real Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:37
Originally posted by емил емил напиша:

Реал ,немоj да ми филозофираш.Ке те прашам за последно: Има ли СлавоМакедониja или нема?

Novoto ime e
(Severna Republika Makedonija)
Ako bese slavomakedonija ako nie gledame podlaboko kako bese a sto albancite dojdoa ot mars li taka mislis i nekoj si mislese poranu samo za minato neli no sto bidna so toa minato sakame eu vratite treba da ni bidat otvoreni ili mislis vo dupka ke ostaneme.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:36
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Нормално дека нема / прво на Албанците не им одговара такво нешто голема%20насмевка
 
 
 
Аааааааааааа ,ово веке е приказна.Значи можело да ми се одговори ,па макар и од друг човек.....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:34
Нормално дека нема / прво на Албанците не им одговара такво нешто голема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:33
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ние не сме ни славомакедонци, ни антички, ни библиски, ни северни, нити некои таму трети, ние сме просто Македонци, уште ли е тешко некој да го сфати тоа збунетост


Е па затоа отворив таква тема.

Ако е така, тогаш Македонците од Марс се паднати или е?
македонците не се паднати од Марс, си имаме ние долга историја, но не значи тоа дека во името треба да величиме само еден дел од неа
денешните Македонци се Македонци, а Словени биле во времето кога го преминувале Дунав со сламки трепкање
а такво нешто како славо-македоинци не постои и беше измислено од грциве како погрдно име, како што има погрдни имиња за многу народи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:31
Реал ,немоj да ми филозофираш.Ке те прашам за последно: Има ли СлавоМакедониja или нема?
Кон врв
real Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај real Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:28
Originally posted by емил емил напиша:


Реал,не ми одговори на вапросот како албанец:Има ли СлавоМакедониja или не?

Albanec sum dali si makedonec da li si ti afrikanec mene vopsto ne me interesira toa, jas te postuvam pa makar i kinez da si i sekogo ke postuvam toa ke me naprai mene kulturen i bogat koga jas si imam drugari sekakvi sto ni malce ne go delam nikogo po nacionalnost taka da ne sto sum albanec nego pocitot kulturata i mnogu drugi raboti na nas ni treba da sekogo go svatime da maximum da se trudime da rabotime da gradime da stvorime edna podobra klima vlasta raboti so maximum za site nas za edna podobra idnina a ne za minato i netreba da bideme racisti nego pesimisti toa ne doblizuva za da imame idnina.

Изменето од Анастеа - 01.Ноември.2009 во 23:01
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:28
Нека што е срамно. Туку било каква промена на името е неприфатлива.
Било каква промена, па и на додавање или одземање на точка или запирка (ова е илустративно кажанао) ќе донесе немири во држата.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:27
Точно така ние сме Македонци - славна нација која се раселила низ цел свет од таа славна нација еден дел бил наречен Слав(ја)ни но во смисла на Македонска нација а не посебен народ
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:26
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ние не сме ни славомакедонци, ни антички, ни библиски, ни северни, нити некои таму трети, ние сме просто Македонци, уште ли е тешко некој да го сфати тоа збунетост


Е па затоа отворив таква тема.

Ако е така, тогаш Македонците од Марс се паднати или е?
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:23
ние не сме ни славомакедонци, ни антички, ни библиски, ни северни, нити некои таму трети, ние сме просто Македонци, уште ли е тешко некој да го сфати тоа збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 14:21
Реал,не ми одговори на вапросот како албанец:Има ли СлавоМакедониja или не?

Изменето од Анастеа - 01.Ноември.2009 во 23:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.