IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали се сметате за нормални?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали се сметате за нормални?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 38>
Автор
Порака Обратен редослед
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 21:19
Ako statistichakata brojka e uslov za normalnost, togash osven kinezite nikoj ne e normalen.

Ako statistichkata brojka e uslov za normalnost, togash Njuton, Ajnshtajn, Leonardo DaVinchi, Pikaso... i site sportski rekorderi na svetov se totalno nenormalni.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 13:41
vo svet vo kakov sto ziveeme samo nenormalen moze da SE SMETA ZA NORMALEN...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 08:18
Вака сега...
 
Никогаш не треба да се генерализираат работите. Затоа и ги споменав Џими Хендрикс (како пример за мажите) и Шинид О Конор (како пример за жените). Било кој маж да го видам ќелав, би ми било нормално, ама не и конкретно Џими Хендрикс, бидејќи сум навикнал така бушав да го перцепирам. Било која жена да ја видам со долга коса би ми било нормално, ама не и конкретно Шинид О Конор, бидејќи исто така сум навикнал да ја гледам ќелава...
 
Јас ако живеам во некое планинско село кадешто не постои на пример развиена технологија (интернет, мобилни телефони итн..), и се преселам во град потоа тоа место би ми изгледало ненормално, а повеќето од градовите се такви...
 
Затоа не се сложувам со тоа дека се што е во мнозинство е нормално, јас се раководам со временскиот фактор, за мене е нормално се она што сум навикнал да го перцепирам или чувствувам како нормално, а не она што за повеќето е нормално (во %)...
 
Ако Металика утре почнат да свират џез, тоа ќе ми биде ненормално, ама ако продолжат така неколку години да свират џез, со тек на време ќе ми стане нормално...
 
Се надевам дека придонесов во разјаснувањето на темава... голема%20насмевка


Изменето од LiDivio - 03.Јануари.2011 во 08:23
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2011 во 06:59
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

DALI E NORMALNO MAZ DA E KJELAV?
DALI E NORMALNO ZENA DA E KJELAVA?


so odgovor na ovo prasanje mozebi kje stigneme do toa so znaci normalno ili nenormalno
 
Не е нормално со помош на математика да одредиме што е нормално... ама ајде... голема%20насмевка
 
Да, нормално е маж да е ќелав.
Да, нормално е жена да е ќелава.
 
Изгледа јас не сум нормален штом одговарам на вакви прашања... воздивнување

[/QUOTE]

veze nema

nenormalno e zena da e kjelava

za toa sum siguren sto posto

za maz dali e normalno, denes ne znam , seuste ne sum procital podatok za vkupnite % na svetot

ama , ne morame da si ja rajasnime temata, gledam deka e poarno da si prajme k*rtasak..
ne mozes da se precenis, oti za toa sepak treba odredeno mislenje голема%20насмевка


Изменето од anakin - 03.Јануари.2011 во 07:00
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 21:46
ova za nova godina a?голема%20насмевка

e aj deголемо%20гушкање
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 21:18
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

...odam tamu kade sto mojata dusa saka...patuvam tamu kade gledam novi horizonti...go skam celiot svet...da osetam....da doziveam...da me nema vo niv...среќа


Prekrasno kazhano!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pillot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 836
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pillot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 20:07
abe... normalno li e da veruvash vo paranormalno???   
bidi sekogash onoj sto vistinski si
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 19:41
...ubavo e da si tuka
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:40
Originally posted by anakin anakin напиша:

DALI E NORMALNO MAZ DA E KJELAV?
DALI E NORMALNO ZENA DA E KJELAVA?


so odgovor na ovo prasanje mozebi kje stigneme do toa so znaci normalno ili nenormalno
 
Не е нормално со помош на математика да одредиме што е нормално... ама ајде... голема%20насмевка
 
Да, нормално е маж да е ќелав.
Да, нормално е жена да е ќелава.
 
Изгледа јас не сум нормален штом одговарам на вакви прашања... воздивнување
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:32
...odam tamu kade sto mojata dusa saka...patuvam tamu kade gledam novi horizonti...go skam celiot svet...

da osetam....da doziveam...da me nema vo niv...среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:23
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Znaci deka se nenormalno se sobralo na kup za da diskutira za normalnoto ... смеење


Ме бендисва мислата.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:23
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:



DALI E NORMALNO MAZ DA E KJELAV?
DALI E NORMALNO ZENA DA E KJELAVA?


so odgovor na ovo prasanje mozebi kje stigneme do toa so znaci normalno ili nenormalno

 
ДАЛИ Е НОРМАЛНО ЏИМИ ХЕНДРИКС ДА Е ЌЕЛАВ?
ДАЛИ Е НОРМАЛНО ШИНИД О КОНОР ДА Е ЌЕЛАВА?
 
... плазење ... Анакин немој сега да се збуниш... да


po tapa post neviden
смеење
 
смеење изгледа сум го преценил ... среќа
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 18:22
Znaci deka se nenormalno se sobralo na kup za da diskutira za normalnoto ... смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 17:58
Ако е заради стареење е природно, ако е ради болест ..хммм пак можи да е природно, ама отстапува од мнозинството на луѓе шо немат заќелаено.
Значи нормално е то шо е природно за мнозинството ?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.