IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 19>
Автор
Порака Обратен редослед
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 20:01
dobro eve ke se popravam JUGOSLOVENSKI MENTALITET....
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 20:00
да...да...и србинки со хрвати и муслимани од Босна
а бе доста, сите сме истилутина
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 19:56
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

се сеќавам на еден пример, сестра ми имаше една другарка, многу умно и симпатично циганче,која во осмо одд си фати дечко ем наш, ем од салам зафатена фамилијалеле луѓе колку се сакаааааааа..... појма нематеама ептен имаа проблеми и од двете страни. На секој можен начин пробуваа да ги скараат и едните и другите. А тие никако не се откажуваа, години поминаа, не престануваа да се сакаат.Неа ја однесоа некаде во странство, ја омажија,и тој тука најде некоја девојка, се ожениГи запустија децата...


Epa toa mi e muabetot celo vreme...



Nie ke si pisime tuka, aj so sreka neka im e...ama ako toa navistina ni se sluci e togas lugeto oci ke im izvadat ako treba...

Nesto balkanskiov mentalitet ne im dozvoluva na drugite da svatat deka 21 vek e, i deka nestata se menuvaat...a toa mnogu me nervira



Podobro reci makedonski mentalitet... Vo drugite zemji na balkanot mnoogu e porazlicno... Eve jas kaj so sum ima crnki so belci, obratno .... mnogu porazlicno od makedonija... arapi dali znaes kolku samo arapi ima??? ete tie se muslimani pa imaat srekni brakovi so hristijanite...


Изменето од Omar - 19.Април.2009 во 19:57
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 19:51
а ти што би направил, баунти?
ако на пример, ќерка ти ти рече, заљубена сум во албанец
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 19:49
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

се сеќавам на еден пример, сестра ми имаше една другарка, многу умно и симпатично циганче,која во осмо одд си фати дечко ем наш, ем од салам зафатена фамилијалеле луѓе колку се сакаааааааа..... појма нематеама ептен имаа проблеми и од двете страни. На секој можен начин пробуваа да ги скараат и едните и другите. А тие никако не се откажуваа, години поминаа, не престануваа да се сакаат.Неа ја однесоа некаде во странство, ја омажија,и тој тука најде некоја девојка, се ожениГи запустија децата...


Epa toa mi e muabetot celo vreme...

Nie ke si pisime tuka, aj so sreka neka im e...ama ako toa navistina ni se sluci e togas lugeto oci ke im izvadat ako treba...

Nesto balkanskiov mentalitet ne im dozvoluva na drugite da svatat deka 21 vek e, i deka nestata se menuvaat...a toa mnogu me nervira
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 19:41
се сеќавам на еден пример,
сестра ми имаше една другарка, многу умно и симпатично циганче,
која во осмо одд си фати дечко ем наш, ем од салам зафатена фамилија

леле луѓе колку се сакаааааааа..... појма немате

ама ептен имаа проблеми и од двете страни. На секој можен начин пробуваа да ги скараат и едните и другите. А тие никако не се откажуваа, години поминаа, не престануваа да се сакаат.

Неа ја однесоа некаде во странство, ја омажија,
и тој тука најде некоја девојка, се ожени

Ги запустија децата...
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 18:31
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ако син ми донесе албанка невеста, ќе го прашам, дали ја сакаш? - ако ја сака, го има мојот благословако ќерка ми сака да се омажи за албанец, ќе ја прашам, дали го сакаш? - ако го сака, ќе го има мојот благословНишто, ама ништо!!!! ништо, ништо, ништо... ни вера, ни религија, ни раса, ни фамилија, ништо не е важно, само да се сакаат


Е како не! Ако ти кажи кој/а му/и е симпатија за помалку од 24 часа ќе дознаеш кои се родителите и понатаму цела лоза ќе им ја проучиш.

e takvi se majkite koga se vo prasanje sinovite
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 18:26
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ако син ми донесе албанка невеста, ќе го прашам, дали ја сакаш? - ако ја сака, го има мојот благословако ќерка ми сака да се омажи за албанец, ќе ја прашам, дали го сакаш? - ако го сака, ќе го има мојот благословНишто, ама ништо!!!! ништо, ништо, ништо... ни вера, ни религија, ни раса, ни фамилија, ништо не е важно, само да се сакаат


Ако ти кажи кој/а му/и е симпатија за помалку од 24 часа ќе дознаеш кои се родителите и понатаму цела лоза ќе им ја проучиш.

Изменето од Gabriela_S - 19.Април.2009 во 18:30
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 16:36

Ova e malku pokomplicirano...megutoa ne i zabraneto. намигнување

Mislam deka treba da se opipaat i dvete strani na familijata za da se naseti nivnoto raspolozenie za vakva vrska.  Ima familii koi se strogo patrijarhalni i si se drzat na svoite principi i tradicija....a ima i takvi koi najvazno im e decata da si se sakaat a se drugo ke se vrti okolu ispolnuvanje na nivnata zelba, bez razlika na rekcijata na komsiite ili posirokiot krug na prijateli. намигнување
 
I edna familija da spaga vo prvata kategorija ke treba da bides spremna na problemi od vidot; licni navredi...lisenje od viduvanje i bliskosti...srcevi udari...pa duri i baranje za promena na ime i vera...i sl.  Ako mislis deka tvojata ljubov ke moze da gi kompenzira site ovie posledici, togas ostvari si ja taa ljubov.
 
Ako pak se raboti za vtorata kategorija na lugje....togas ne gledam nikakva precka osven vaseto ponatamosno razvivanje na vrskata. голема%20насмевка
 
 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 14:46
Ајде нешто од искуство (мајчинско/свекрвскинамигнување)
Се што се прифаќа нормално, без предрасуди без забрани, без еуфоричност или придавање многу значение поминува или продолжува.
Никогаш не сум гледала поинаку на снајките, освен како на идни снајки. не ме интересирала нивната вера, нивната националност туку нивната убавинаголема%20насмевка, способноста да ми ги усреќат синовите.
А имало и Македонки, и Влаинки, и Албанки, и Турчинки и Србинки, па  и една Хрватица. 
Се надевам до женачка да запознаам и некоја идно/привремена снаичка Ромка, Бугарка, Американканамигнување
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 14:33
многу е полесно да се справуваш со нетрпеливоста на роднините
отколку со меѓусебната
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 14:23
Ако гледаме само како црно или бело- тогаш ниту јас немам против ваквите врски, но ако треба да се согледаат и нијансите- е тогаш има многу за елаборирање...

Во глобала- немам ништо против, меѓутоа, по принцип- мислам дека и сум против овие врски. Парадоксално, нели? голема%20насмевка


Изменето од Biba_G - 19.Април.2009 во 14:24
Кон врв
Ањичка Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ањичка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 10:36
Ако е вистинска љубов во прашање нема потреба од двоумење, но сепак пред да се одлучиш на било каков чекор размисли што ќе добиеш а што ќе изгубиш
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 09:10
Heh zosto e stalno albanec i makedonka ?
Zosto ne e albanka i makedonec?
Izborot tie losh , Mk nema sozivoot megu tie dva narodi , sekogas ke si podceneta, nie sme glupite , nie sme bednite .
Otvori ochi i najubav sovet mozi da dade osoba koja veke go pominala toj pat ako imas takva vo tvoja blizina...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.