IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зоран ЗАЕВ... одново се ЗАКАНУВА !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Прашање: Ќе ги оствари ли ЗАКАНИТЕ кон Македонците !!?.
Одговор Гласови Статистика
11 [40,74%]
15 [55,56%]
1 [3,70%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 15:27



Изменето од zabegan - 22.Декември.2010 во 15:27
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 15:17
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!

 

Сега ...си се јави САМ(ИОТ) ...хехе

А и чинам..воопшто и не те земав предвид и тебе..НО НЕ ДОДРЖА...

САМИОТ си се ПРЕПОЗНА(Л) тука некаде..во мојот последен пост!!!

пс
Бог (си) ГЛЕДА , а(ма) луѓето НЕ(му) верувааттрепкање
намигнување
а за што тоа сум се издал? да лепиш етикети е лесно, јас можам тебе многу да ти залепам во моментов, не тоа поентата, туку поентата е да дискутираш, мојот коментар се однесуваше баш на тоа со кое си ми реплицирал (ако мислиш на магарето и зајакот)

и ако не примети, пред магарето и зајакот, имам напишано шест реда кои сметам дека се доволно објективни и неутрални за да разбереш дека ми се дискутира, а не ми се тапи за тоа кој бил од марс паднат, и кој бил папагал, а по форумов имам многу друго пишувано, за да можеш заклучоците да си ги преиспиташ...

и има тука и папагали и марсовци, луѓе и од една и од друга партија и никој до сега не развил квалитетна дискусија за било кој настан, туку се се сведува на тоа кој бил бољи преку мерење на силите, епа не бива така, за тоа се однесуваше мојот коментар

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 14:53

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!

 

Сега ...си се јави САМ(ИОТ) ...хехе

А и чинам..воопшто и не те земав предвид и тебе..НО НЕ ДОДРЖА...

САМИОТ си се ПРЕПОЗНА(Л) тука некаде..во мојот последен пост!!!

пс
Бог (си) ГЛЕДА , а(ма) луѓето НЕ(му) верувааттрепкање
намигнување


Изменето од novace - 22.Декември.2010 во 14:54
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 14:25
е ај ќе се натегаме кој повеќе фирми продал и кој повеќе фирми уништил, што, демек ако некој продал помалку фирми и помалку луѓе оставил на улица бил подобар? без разлика дали се работи за СДС или ВМРО таквиот начин на размислување е погрешен
во повеќе наврати гледавме како истото го прават и едните и другите, дискусија за тоа дали заев ќе јадел луѓе или не е бесполезна!

а новаче, за папагалите, ти си знаеш убаво, впрочем го знаеш и она, магарето кога му јадело бурек на зајакот!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 13:34
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

абе да беше само таа продажба може и ќе преживеевме некако ама имаше и други кои се исто така штетни...ама тие не важат...оти некој друг ги вршел продажбите
како и да е...муабетот ми беше-многу гужва за ништо...5 дена тоа па тоа...друго ништо не слушнав на вести
како едвај да се чека некој од опозицијата да пројаде некое г**** па другиве да се пуштат во ука бука
имало и други битни работи деновиве...башка од Зајково

п.с
се чудам novace оти само за ЕВН ми искоментира,ништо за ФЗО,ништо за четворицата административци на исто бирозбунетост
 
Ете и јас си се ЧУДАМ.нели??
Ти колешке..(102,3%) не (си) ја РАЗБРА-ла ...по се изгледа СУШТИНАТА..туку ти е важна ...само ФОРМАТА...на кажанототага
 
пс
Коментирам само ОНА ...што го разбирам ....и (на своја кожа) го чуствувам..разбира сеголемо%20гушкање
ппс
А за „останатото„..си  ги имаш другите (од Марс дојдени) ПАПАГАЛИ..кои од Форум на Форум ...секиден ...и во секое време на денот и ноќта..сенешто и си ЏАВКААТголема%20насмевка..за „шака„ просо фрлено
намигнување


Изменето од novace - 22.Декември.2010 во 14:04
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 11:38
абе да беше само таа продажба може и ќе преживеевме некако ама имаше и други кои се исто така штетни...ама тие не важат...оти некој друг ги вршел продажбите
како и да е...муабетот ми беше-многу гужва за ништо...5 дена тоа па тоа...друго ништо не слушнав на вести
како едвај да се чека некој од опозицијата да пројаде некое г**** па другиве да се пуштат во ука бука
имало и други битни работи деновиве...башка од Зајково

п.с
се чудам Новаче оти само за ЕВН ми искоментира,ништо за ФЗО,ништо за четворицата административци на исто бирозбунетост


Изменето од Andjelina - 22.Декември.2010 во 11:39
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 11:19
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи
 
НАЗДРАВЈЕ...конечно ете си и ТИ разбрала..ама не до крај..и НЕ докрај исправно...
Ама ..сега да те подсетам и тебе и тие кои како да  „подзаборавиле дека:
Бучко...бивш Премиер ....си  ја проДАДЕ Електродистрибуцијата Македонска (иако многумина му кажуваа ТОА да не го ПРАВИ) на ПРИВАТНИ ЛИЦА..и сега ЕВН си е 100% ПРИВАТНА ФИРМА...!!
А и се СЛОЖУВАМ ...дека АКО СМЕ ПРАВНА ДРЖАВА (а не сме) ..не ќе може ПРИВАТНА и странска фирма ...ЕВН да го „заменува Македонскиот СУДСКИ СИСТЕМ , во „решавање„ на „заостанати„ ПРЕДМЕТИ..а пак кои се ОПТПИШАНИ и НЕ-наплатливи....според еден и сега ВАЖЕЧКИ ЗАКОН...(не барајте да го наведам членот на тој закон овде..може подоцна да се отвори таква тема-оти тоа е со страшни последици..кои Бучкосаниот се обидува да ги минимизира..ама нека му ја мислат кои за тој дебил си го гласале)збунетост
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 00:22
ако де...јас разбрав...ама малку поопширно да објаснам...белким и другите ќе разбератхи,%20хи...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 00:08
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи
па тоа сакав да го кажам и јас со болдираното
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 23:51
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...


не,туку мора да не замајуваат со нешто додека се бавтаат со незаконски дејанија позади нашиот грб
додека ЕВН ни наплаќа присилно „неплатени“сметки од 2001 или 2003
додека мојата драга пријателка чекаше инвалидска пензија две години со дијагноза cancer и мораше да се влечка на работа...пред неколку месеци, за жал почина без да добие пензија а некои здрави со црвени обравчиња се пензионираа пред време
додека по четворица седат на едно биро не работејќи ништо во државните установи и земаат 30 000 плата
ми се смачи од нашата глупавост да гледаме нешто што не постои а да затвораме очи пред  битни работи
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 23:41
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

има еден куп канибали во Македонија...само тие не истапуваат јавнохи,%20хи...
сакав истото да го кажам, и сакав да кажам колку луѓе беа изедени од канибалите при вработувањата кога ВМРО вработуваше свои луѓе и додека сеуште вработува?
зошто се крава галама околу изјавата дека некој ќе правел чистки? такви чистки до сега се направени четири пати од двете партии!
проблемот е што сега некој многу бил загрижен да не биде изеден, па мора една непромислена изјава да стане главна тема на чаршиски муабети!
патетично...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 23:27
има еден куп канибали во Македонија...само тие не истапуваат јавнохи,%20хи...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 22:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Џабе муабет- се извини човекот и готово.намигнување
Си остана на пинџурот, нема да јаде суши
 
Колку е едноставно кај нас.....(ни) се извинил Човекојадецот!!?
И доволно (ни) кажал!!!?
А сега... КОЈ ќе (им) иде таму во Струмица...и дали не ќе се плаши ...дека (можеби) ќе биде ИЗЕДЕН а!!!.
пс
Ама... ДАЛИ МУ/ИМ Е ПРОСТЕНО..ќе „видат„ на следниот ПИР (викан ИЗБОРИ) со Народот Македонски!изненадување
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2010 во 22:04
porano koga bev mal se veleshe : ide meca papa deca!
a sega se veli: ide Zajko papa lugje !!!
 
MAKEDONIJA TI BILA ZEMJA NA FENOMENI BRE ( ova Gjaferi go kaza pred 10 god.)изненадување
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.