IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - БИБЛИЈАТА И НАУКАТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИБЛИЈАТА И НАУКАТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 63>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:19
jas sakam prikaski,....ama, samo realni,....kako onaa za trite prasinja,...crvenkapa,...pepelashka,....ke go zaboravev,...petar pan,...i mnogu drugi!
neli za prikazni nstanuva zbor?,....da ne izleze posle deka i jas sum utkagija


Изменето од brza - 02.Јули.2007 во 01:21
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:19
e sea neam aj prasaj me za dedo mraz rastur ke napraam...TongueTongueTongueTongueTongue
end off days 15...14...13....
Кон врв
LUD Eskim Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LUD Eskim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:11
Originally posted by goor goor напиша:

Tongue

e aj objasni ti ako imas veze te molam ili polesno e taka ke si veruvam vo toa sto e napisano vo biblijata pa ako treba i da se prikazni za deca.......



па тоа ти го кажувам
ти завидувам шо благе везе немаш од приказните

Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:09
Ne be Goore se sali on sigurno saka samo da te provocira...Najverojatno.... Vidis iste 13 dena ni ostanuvaat pa ti se lutis pa nemoj B Goood!!!Namesto goorWink
LOLLOLLOL


Изменето од Gideon - 02.Јули.2007 во 01:10
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 01:07
Tongue

e aj objasni ti ako imas veze te molam ili polesno e taka ke si veruvam vo toa sto e napisano vo biblijata pa ako treba i da se prikazni za deca.......

end off days 15...14...13....
Кон врв
LUD Eskim Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LUD Eskim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 00:52
Гоор ти благе везе немааш од религија
ти завидувамLOL
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 00:42
sto znaci religijata go priznava incestot
end off days 15...14...13....
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 19:48
Originally posted by goor goor напиша:

bog gi sozdade adam i eva.....gi izbrka od rajot....itn...adam i eva imaa dva sina....Kain i Avel......Kain go ubiva Avel.....Koga Bog go kaznuva Kain toj mu veli...
Mojata vina e tolku teska sto ne mozam da ja podnesam.Ete me gonis denes od liceto na zemjata ;ke se krijam i od tvoeto lice;i ke bidam begalec i skitnik na zemjata i sekoj koj ke me najde ke me ubie.....

sega sekoj sto ke go najde ke go ubie a na zemjata bile samo adam i eva???

Kain se naseli vo zemjata NOD, na istok od Rajot.
I kain ja pozna zenata........

KOJA ZENA JA POZNA KAIN KOGA EDINSTVENA ZENA NA ZEMJATA E ....
EVA>>>>A EVA MU E MAJKA NA KAIN>>>>>>
na Kain mu se rodi Enoh..... A na Enoha mu se rodi Irad
KOJA ZENA>>>>>ZNACI PAK EVA>>>>>>>>



 
 
Pozdravce na site i Selam na Miralem and friends, Big%20smile
 
i jas barav odgovor na pogore dadenata dogma, koja i mene mi izgledase nesvatliva, za dotogas zatvoreniot um, koj  nemozese da ja prima,
 
Svetoto Pismo koga se cita posebno stariot zavet navidum ima mnogu nejasni i  nesvatlivi zborovi za razumot, i koga covek razmisluva egoisticno nema nikogash da gi svati dadenite dogmi od Boga, no koga centarot na se* go stava Boga t.e. svetot mu e Hristocentricen, togas nema potreba od prashanja a se poleka se razjasnuva so citanjeto i so vdlabocuvanjeto...
 
vo pocetokot Bog gi sozdade masko i zensko, i gi blagoslovi.... ednostavno Bog kazuva deka gi sozdade po edno masko i edno zensko...i gi blagoslovi...za mene ova se kazuva i nebaram povekje dovolno kazuva  Bog kako zakonodavec toj ima vlast da gi dava zakonite...i ako Bog taka rece, taka e nema ama, oti, kako ....tolku.
 
se izvinuvam na prethodnoto deka ne bile edinstveni, ama najverojatno bile...
 
 
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:27
pa kako gi odbral bog tie luge.........
i dali site luge pred da se izmisli toj zakon bog gi primase vo rajot???????
end off days 15...14...13....
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:19
da ama celi insest bese pred zakonot na Bog ama kako luge site si praat kako sto sakaat ,gresat.a da ne zaborajs oti site drugite odsvem gods chosen people bea pagani,pa kaj niv nemase zakon od Bog.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:15
zanm rome deka e mnogu podocna???????
ama incestot se spomnuva na mnogu mesta vo biblijata.....
i sega zosto bog se predomislili??????????????
ne e li toj sovrsen????????

end off days 15...14...13....
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:09
pa Bog go klade toj zakon samo toj si znae sto praj i zosto.zakonot bese klaen pokasno mnogu pokasno.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:07
incestot ne bil grev togas ...... ok
zosto e denes??????????????
end off days 15...14...13....
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2007 во 18:04
goor nemalo sin (grev)pa ni bolesti i nema zosto da imalo bolni deca.a pisi oti adam i eva imale mnogu deca pa naravno Bog znael sto praj ke im dadel i kerki.no pak kako sto rekov nemalo grev ni bolesti za da imaja bolni deca.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.