IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сто Чекори на ВМРО ДПМНЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 26>
Автор
Порака Обратен редослед
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 13:51
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Беше иницијатор за Македонска независност а не федерација.Тоа е вистината ни се допаѓа или не некои други денешни политичари сакаа федерација ако се сеќавате убавоAngry

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 13:46
Originally posted by hektor hektor напиша:

boge , smiri se brat malku , od kade bogati inicijator i osloboditel , puska li pukna , smajzer ili bomba zaigraa , dajte molim vas da bidime realno . Ako ne bese tito da ni ja daj na posluzavnik , ke bevme vardarska banovina . koj ljuBco koj bakraci


Пријателе не го сакам ја Љубчо воопшто,можеби душата ми го нејке повеке и од тебе но факт е дека ЉУпчо го организира десното крило во Македонија кое се залагаше за независност во 1990 год.
Тоа е историски факт сакале ние или нејкеле,да не беше Љубчо и неговите истомисленици во тоа време денес ние сигурно ке бевме единствена држава која ја поддржува србија иако црна гора се отцепиWink
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:46
togasnata vnatresna makedonska revolucionerna organizacija nema nikakvi dopirni tocki so segasnata vmro dpmne . Karev i delcev postovanje . Proveri gi ti momce , ako mislis deka nekolku komiti ke ja oslobodele makedonija od ogromnata otomansa imperija , ne momak proveri si gi faktite . Sekogas manipulirale i ni pravele so nas sto sakaat , golemite sili , nie sme made golo hahahah. se pokazavme kolku ne biva kako samostojna drzava . se osamostoivme i pocnavme da gubime teritorija . Molim te , bogati . Najgolemiot film e sto si mislime deka sme slobodni Sleepy .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:39
Originally posted by hektor hektor напиша:

boge , smiri se brat malku , od kade bogati inicijator i osloboditel , puska li pukna , smajzer ili bomba zaigraa , dajte molim vas da bidime realno . Ako ne bese tito da ni ja daj na posluzavnik , ke bevme vardarska banovina . koj ljuBco koj bakraci


Не зборувам за љупчо.
Зборував за изворната вмро онаа со карев и делчев, јас не знам ти што си учел по историја-ама по тоа што мене ми го предавале а и на сите во дравава тито и баш нема никаква врска со нас, затоа провеи си ги фактите хектор.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:18
boge , smiri se brat malku , od kade bogati inicijator i osloboditel , puska li pukna , smajzer ili bomba zaigraa , dajte molim vas da bidime realno . Ako ne bese tito da ni ja daj na posluzavnik , ke bevme vardarska banovina . koj ljuBco koj bakraci
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:13
Беше иницијатор за Македонска независност а не федерација.Тоа е вистината ни се допаѓа или не некои други денешни политичари сакаа федерација ако се сеќавате убавоAngry
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:07
nemo ,nemo ,nemo , ako ljuBco ja osloobodil makedonija si go secam k*rov LOL
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 12:02
јас својот глас го дадов за ВМРО-ДПМНЕ и нивната програма. Не е само програмата во 100 чекори туку и фактот што се работи за партија чии што основачи ја ослободиле македонија-и тоа никој не треба да го заборава.
Иако денечните политичари се далеку од патриотизам сепак мојата почит спрема првата вмро се голема!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 11:44
ClapClapClapБраво моира,ама не разбираат комуњарите дека успехот лежи во заедничко Македонско обединување.Вака разделени и милион чекори ни се малку бидејки секој на своја страна чекори
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 05:39
EH SEGA, AMA NE SE DRZIME ZA RACE!
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 00:11
jas stignav samo do 0,5 cekori i toa po ovaa matematika...(1+1)-1.5=0.5...eden napred dva nazad poznato

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 17:07
PA SITE CEKORIME I BROIME 1,2,3,4,5,6,7,8,...............100
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 14:13
Confused дали се мисли на 100Е на оние неосигурани и експлоатирани кои морат да работат и по 10 часа да би овозможиле егзистенција на своите семејства.Clap
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 14:01
1,2,3,4,5,6,7,8,9.................................................100, ETE TOLKU
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.