IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Kаде на одмор со ваков стандард
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kаде на одмор со ваков стандард

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 16>
Автор
Порака Обратен редослед
Milica.B Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milica.B Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 00:23
jas bev vo Dojran
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 00:18
не ми смета Грција друже, ми сметаат луѓе кои мислат дека Грција е ветената земја кога се работи за летен одмор, ме нервира тоа што сите си прават некои филмови дека на летен одмор морало да се оди на море, и тоа што е можно поубаво море, ако била матна водата, не се оди таму овбавезно, ме нервира тоа што сите сакаат да отидат на другата страна на светот на одмор, а се жалат немале пари, ме нервира тоа што секој сака да помине ефтино, а да отиде во најубавото место на одмор, ме нервира тоа што никој тука не знае како се оди на одмор

верувај ми брз, ме заболе мене што ќе се случело со Грција, тоа ми е последна грижа!!!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 00:04
eden + manje vishe,..ne ti igra golema uloga, neli?....

...ama , sosema si vo pravo!...

...na nekoj mu smeta toa shto sepak ,...grcija nema da propadne , tuku duri ima shansi i da se proshiri teritorijalno,...na nechija zalost,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 00:01
...
....i pak so gluposti....
...ne e do temata....do zemjata e
...da pisevme Crna Gora...nikoj nemase usta da otvori
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2010 во 00:01
...breee......ama me saka forumov...po 2 pati izleguva a ne vidov ....ne e OK so mene

...a da zameti nekoj....ovoj post

Изменето од ФорумскаБаба - 10.Август.2010 во 00:31
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 23:48
nikoj nishto i nikogo ne forsira,be ....

...edina namera e da se ...osvestat zabludenite od,...zabludite ,..

...iako , priznavam , nema nikakov efekt od toa....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 23:40
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Bolje kje mrcam otkolku da mislam...
абе со мрчење нигде не се стиугнува, сите знаат да мрчат, па ете ги, сите си останаа со ваков стандард на онаков одмор... вртење%20со%20очи

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 23:36
да бе, за да отидеш на одмор ти треба само шише спрајт чекање

и прекинете со генерализациите, во Грција, како и во секоја друга нормална земја има од цена до цена, ти брза, ако си поминал ефтино, не значи дека во секое ќоше во Грција, било кој би си поминал ем ефтино ем убаво
ако е за тоа, и јас сум поминал ефтино и во Охрид, и во Хрватска и во Бугарија, но се разбира, и таму има изгор цени, ама има и пристојни, исто како во Грција
ако имаш пари да одиш во Грција, имаш пари да одиш било каде во странство (на балканов), ако ти се свиѓа Грција, слободно оди таму, никој не ти брани, само не ја форсирај толку на форумов како да е нешто посебно!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 22:54
a be,sekoj shto moze u ohrid da odi,...moze i do grcija da mu trkne,..poeftino ke mu se fati,...vo sekoj sluchaj,
..pod uslov istoto toa shto go "pravi" vo ohrid,..da go pravi i vo grcija,...ili bilo kade na drugo mesto,..
...edino shto "kochi" ...toa e transportot do tamu,...se drugo e poeftino ,..soodvetno sporedeno,...

tuku,...eve,...kolku e skapo tamu,...


....i toa , pazi,...so desetina pati pogolemi plati i penzii!!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 22:22
изненадување
замислена некој и се мачи за да дојде до одмор...
не е се така розово како што ти изгледа можеби на прв поглед
 


Изменето од Schatzii - 09.Август.2010 во 22:39
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 22:03
 
 
  .... Уф  веќе ..мака ми е кога ве читам само како се
жалите  и плачете....   Каде со ваков  стандард...???
 
Затоа оваа е една од најслабите години на туристичката
сезона кај нас.....
Скоро сите  заминаа.... во  Грција.... Турција... Египет... Шпанија...
..оти слаб им е стандардот нели.....???
Па и тие  што не работат...си дозволија ...одмор  на  ..море....!!!
 
...И сигурна сум дека .... никој не си помина.... мизерно......!!!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 20:19
Pa so 10000 mkd eventualno da cekame situacija so globalno zatopluvanje, pa nekoe more da ni stigne u drzavava...
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 20:14

поставиле прашање со плата од 10000 денари до каде ќе се стигне...затоа такви се и моите претпоставки...ќе се стигне сигурно до матка, велешко езеро а за подалеку ако се промени ситуацијатанамигнување

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2010 во 19:56
... pa daj malku porozevi pretpostavki, koga vekje pretpostavuvas...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.