IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - PRASANJE NA NAJKON-DAJKON
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PRASANJE NA NAJKON-DAJKON

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака Обратен редослед
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 14:14
Длабината и точноста на боите се подобри кај CCD, отколку кај CMOS. Инаку Д3000 е одлично фотоапаратче за цената.
Недостатоци се тоа што не фокусира со стари објективи, нема инфо-екранче горе и не контролира безжични блицови. Според ова, подобар модел би бил D80 или D90.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:59

Зошто те буни тоа што има CCD сензор? Тоа мене ми изгледа како предност а не како мана. Тој тип на сензор по начинот на бележење на сигналот е поблизок до филмот отколку CMOS сензорот.

Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:17
ok
baram nekoj da mi kaze iskustvo - kako se ponasa CCD senzorot.
fala
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 12:55
Najseriozno

A zarem ima i drugi opcii (konk*rencija)?
Canon 1000D, so objektivceto bez stabilizator, racunaj deka ne postoi. Mozebi shalabajzeranata sony Alfa e druga opcija?

Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 12:22
inaku, prasanjevo mi e seriozno...црвенеење
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 12:21
??????????????
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 12:10




Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 11:52
:-))
zdr
treba da preporacam fotoaparat. imam nekolku pikovi. eden e nikon d3000. me nervira sto plastikanerot koristi naponski karticki ama toa nekako i se preboluva ama me interesira sto e so negoviot CCD senor (koj pretpostavuvam deka go pravi shalabajzeranata sony?) dali nekoj znae ili ima iskustvo so i okolu kamerava?
blagodaram
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.