IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денес не одам на училиште - правам тест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес не одам на училиште - правам тест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:58
Ovaa pojava e mnogu cesta megju ucenicite za koja prosvetnite rabotnici cuvstvuvaat revolt i zatoa mngumina se odlucuvaat da im dadat na eden od narednite casovi da im dadat da pravat test ili pismena vo zavisost za shto se raboti.
Roditelite na ovie ucenici najcesto reagiraat i do prosveten inspektorat bidejki tie gi podrzuvaat svoite deca vo ovie postapki.


Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 18:50
Ova mi e dosta poznata rabota..koga ja bev u sredno i koga trebase da praime test nekoj,u denot ne falea 6 dusi tuku pola klas go nemase(mozes da zamislis so klas bilo toa)..i nikad nisto ne se prevzemase,i sekogas se jauvuvase kaj mene toj revolt..od sekogas sum se prasuvala kao na nekoi moze da im pomine godinata bez da znaat sto e toa kniga i penkalo,za razlika od nekoi koi da recam se macele i se dokazuvale sekoj mozen cas..kolku i da sme reagirale,sepak nisto poznacajno ne se menuvalo..sekogas takvite si go terale svoeto se do kraj..za zal taka funkcioniraat rabotite kaj nas
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 17:05
...jas bev....
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:02
Епа следниот час наставничката нека им даде тест на тие 6 луѓе што не биле на час кога се одржувал тестот и решен проблем
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 13:52
Баш затоа е оној тест што ќе се прави за проверка на знаењето. Ако тие ученици не дошле, значи дека не ги заслужуваат петките. Вистинските ученици не се плашат од тестови. И да ја расипат петката, ќе добијат барем четворка. А ако знаат за двојка, а некој им пишалл петка...
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 13:48
Темава ја отворам оти стварно ми е преку глава од ученици... кои бидејќи денеска прават тест не одат на школо или бегаат од часови...

Целта не ми е да добијам коментари... како,... ,,секој за него се сам си прави,,...,, ти учи си и твоето ќе си дојде,,... туку целта ми е да се погледне што прават учениците...

Пример, денес правиме тест физика... 6 ученика нема како сите се разболеле во ист ден,... и како баш тие 6 имаат 5ки ( кои нормално не сакаат да си ги расипат )... и се би било во ред доколку тие би биле соодветно казнети - ама не се... класниот мора да го оправда отсуството по посета од родител или со медицинска белешка,... и всушност и родителот ја одобрува оваа постапка... атер за оценките...

Смачено ми е од тоа некои да можат да стигнат да научат се, и да дојдат на време на училиште,... а некои да не учат ништо, да доаѓаат кога сакаат и да си одат кога сакаат... и да поминуваат неказнети... јас не сум ништо помалку вредна од тој што избегал од училиштето тој ден...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.