IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Kаде на одмор со ваков стандард
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kаде на одмор со ваков стандард

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 13:41
na COPACABANAда

...samo , ushte da najdam kako da mu ja  letnam  tamu.голема насмевка




Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 13:03
Со ваков стандард гледам цела Мк се преселила во Грцијахи,%20хи...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2011 во 14:51
Originally posted by емил емил напиша:

Со мојот стандарт можам да одам на одмор во Бугарија,Турција ,Грција,Хрватија ,Албанија и Црна гора.За Египет,Тунис,Шпанија ќе треба да намалим пивото и повеќе да заштедам среќа

 
 
лелеее што убо сум кажал .........милина.Тоа е вистинатада
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2011 во 13:27
...кадееее ??





...за еден гратис,за два милиона 50% попуст....

Изменето од zagor - 13.Јули.2011 во 13:30
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 13:32

Со мојот стандарт можам да одам на одмор во Бугарија,Турција ,Грција,Хрватија ,Албанија и Црна гора.За Египет,Тунис,Шпанија ќе треба да намалим пивото и повеќе да заштедам среќа

Кон врв
zanes35 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zanes35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 13:19
So vakov standard do Slivnica i nazad
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 16:15
sto mu fali na standardot ? taman si e .......za da si sedi doma covek !
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 13:14
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Originally posted by bluebell bluebell напиша:

  I jas imav takvo nesto, samo za 40 evra!даголема%20насмевка
голема%20насмевка



AAAAAAAAA ljubomoram ti , kako si uspeala da se dogovoris za taa cena ? Bravoаплауз

Nie trebase da plakame 50 € od nok , ama Vasilis (gazdata) na hotelot ni namali bidejki mu rekovme deka ke ostaneme 20 dena na odmor среќа

Plus bevme 3 familii , i na site ni obezbedi sobi so  po 4 kreveti.

Dodeka jas se glupirav familijarno so rodninite , bratucedite i bratucetkite vo Grcija ,,,,,decko mi go pustiv sam na odmor vo Ohrid posto sakal da se muva so ohrigjanki голема%20насмевка


Kako i da e , cekam edna drugarka da si go zeme pasosot ovoj mesec, , pa zdravje vo septemvri ideme povtorno vo Grcija , barem ke bidat namaleni cenite togas среќа
Eeeeeeeeeee, kako, eden prijatel e kum na gazdata, Sakis se vika, samo ne e pederast kako pejaconголема%20насмевка, bas fin decko evropski deluva , ne kako nekoi Grci,znaes vekje sto mislam, preubavo beshe, zdravje pak bi odela dogodina, ke vidime. Iskreno, da ne navredam nekoj epten bese dobro, dodeka ne se napolni so Makedonci, da ni se zivi i zdravi , ama epten sme nekulturen narod!, se razbira so iskluchoci!намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2010 во 01:12
pak on!?....nishto ne razbra!

a be,...plati mi gorivo ,...i kaj sakash ke otidam ,..po tvoj izbor ....sega koga moze "lesno" da pominesh granici...

....a vo grcija idam samo od dve prichini,...em e najdobra vo pobliskata okolina,...em ,shto e isto tolku vazno,... ne me koshta mnogu povekje otkolku do ohrid da im otidam ,...da me derat na sivo....
..i da spijam kade shto preku zima im spijat baba i dedo,...i da mocham ,..kaj shto mochaat dvaesetina pa i povekje dushi... ...fala!..
..k'o grcija nema druga ,...ne k'o ,...struga!

Изменето од brza - 12.Август.2010 во 01:16
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 17:31
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

........., ако некаде сакаш да се прошеташ, надвор од средината кој живееш, тоа може и тука, во нашава земја, со мали пари!
nikako da sfati,...(ama, da e samo toj na konj bi bile site) deka...nadvor e skoro sekade poeftino,...duri i apsolutno,...a, za relativno ,..ich ni zbor ne stanuva!

...problemot e samo ...transportot sega,...da mozesh da se (besplatno!) teleportirash bilo kade vo svetot,..sigurno nema poskapo da te koshta otkolku vo,..."domashniot" ti ohrid!

ama , samo so eden uslov,
...toa shto go pravish vo ohrid ,..potpolno istoto i na drugo mesto da go pravish,...
епа ако е толку ефтино секаде, што си запнал за Грција!
него, друго ми е поентата, ако немаш пари, поарно чувај си ги и потроши ги поарно подоцна на некоја попамента работа од плажа во Грција! а не да се жалиш дека немаш пари и секое лето да идеш на одмор во странство, кој колку и да е ефтин, си носи свои трошоци паралелно со основните
и да не се условуваш себеси бидејќи таму било поефтино, па мораш таму да одиш! ќе си штедиш и ќе трпиш, за во иднина да можеш да си ги потрошиш парите на нешто во кое навистина ќе уживаш, а да не мора тоа да биде Грција

а Охрид воопшто не го бранам, баш напротив, за него го имам сличното мислење како оној Гојдо погоре, но сепак, признавам дека ова лето отидов на пет дена во Охрид, чисто поради друштво и младост, а не потрошив многу бидејќи не ми требаше многу
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:52
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

  I jas imav takvo nesto, samo za 40 evra!даголема%20насмевка
голема%20насмевка



AAAAAAAAA ljubomoram ti , kako si uspeala da se dogovoris za taa cena ? Bravoаплауз

Nie trebase da plakame 50 € od nok , ama Vasilis (gazdata) na hotelot ni namali bidejki mu rekovme deka ke ostaneme 20 dena na odmor среќа

Plus bevme 3 familii , i na site ni obezbedi sobi so  po 4 kreveti.

Dodeka jas se glupirav familijarno so rodninite , bratucedite i bratucetkite vo Grcija ,,,,,decko mi go pustiv sam na odmor vo Ohrid posto sakal da se muva so ohrigjanki голема%20насмевка


Kako i da e , cekam edna drugarka da si go zeme pasosot ovoj mesec, , pa zdravje vo septemvri ideme povtorno vo Grcija , barem ke bidat namaleni cenite togas среќа
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 12:09
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

So vakov standard Grcija e idealna среќа

Ne deka imam nesto protiv Ohrid, Struga, Dojran , Prespa ,  no ednostavno ne mi e ubavo kaj nas i zatoa ja preferiram Grcija


Veke vo edna tema imam spomnato deka i ova leto bev vo Grcija i eve ke vi dadam i link od hotelot za da napravete sporedba so cenite i uslugite.

Nie plakavme 45€ od vecer , a za tie pari se osekav ko da sum vo hotel so 5 zvezdi .....Pa takva higiena , cistota , sekojdnevno sreduvanje na sobite i promena na novi krpi , carsavi i se potrebno za wc na sekoj 3 den , ja sum sigurna deka nema da se najde vo Ohrid  za tie pari

Naviknata sum na maximalna higiena , i sakam da go osetam odmorot , a ne zamorot ,,,zatoa i ne se zamaravme so gotvenje, koga samiot hotel go nudese toa намигнување

Klikni tuka za da go vidis hotelot  
I jas imav takvo nesto, samo za 40 evra!даголема%20насмевка
голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 11:23
takodje!

...tamu bi otishol ,.eventualno da imam neshto ostanato,.od baba ,..dedo....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 09:29
Охрид е едно село кое 99% од странските туристи несакаат да го посетат по втор пат во животот. Езерото е убаво, но не е ни приближно убаво колку просечни морско крајбержје.

Да немам смештај во Охрид никогаш во животот не би отишол да летувам таму. Евентуално можеби некогаш би отишол на некој викенд со друштво и само поради друштвото.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.