IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Владо Бучковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владо Бучковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака Обратен редослед
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 18:13
Originally posted by nelson nelson напиша:

nema kraj....


Во други прилики можеби и се сложил со твојата констатција. Но сега дефинитивно НЕ. Им нема друго на сите Бучковисти и судии со спектар од партиски бои до среќната добивка ИДРИЗОВО.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 23:10
nema kraj....
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 16:51
Originally posted by anastea anastea напиша:

Се јави аболираниот, да го брани осудениотсмеење
 
“За сите оние судии кои евентуално прифатиле или ќе прифатат да судат под партиски и политички диктат, во сите монтирани политички случаи низ Македонија, им порачуваме дека ќе дојде време кога сите овие случаи отворени од страна на власта против своите неистомисленици, ќе се препрочитаат и ќе се преиспитаат. Ќе се преиспита дали има злоупотреба од страна на оние, кои наместо да делат правда, делат партиски пресуди“ - изјава на Зоран Заев, в.д. претседател на СДСМ, пресно аболиран...
 
 
Коментираат судски пресуди без срам и перде, осудуваат судии за монтирани процеси и партиски пресуди, се закануваат со преиспитување на пресуди кога ќе дошле на власт... и после сакаат независно судство???
Аман бе?
 
Апсолутна мизерија.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 00:21
pa?im se moze...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 00:15
Се јави аболираниот, да го брани осудениотсмеење
 
“За сите оние судии кои евентуално прифатиле или ќе прифатат да судат под партиски и политички диктат, во сите монтирани политички случаи низ Македонија, им порачуваме дека ќе дојде време кога сите овие случаи отворени од страна на власта против своите неистомисленици, ќе се препрочитаат и ќе се преиспитаат. Ќе се преиспита дали има злоупотреба од страна на оние, кои наместо да делат правда, делат партиски пресуди“ - изјава на Зоран Заев, в.д. претседател на СДСМ, пресно аболиран...
 
 
Коментираат судски пресуди без срам и перде, осудуваат судии за монтирани процеси и партиски пресуди, се закануваат со преиспитување на пресуди кога ќе дошле на власт... и после сакаат независно судство???
Аман бе?
Кон врв
Petre Vojnicki Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petre Vojnicki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 01:45
Првиии друари се сеаааа хахаххаха,па незнам дали живеам во реалноста појшее.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 01:45
Кои се можните сценарија?
 
По донесувањето на пресудата, случајот ќе се најде пред Апелацискиот суд во Скопје, кој има неколку опции: да ја потврди првостепената пресуда, да ја преиначи (да ја зголеми или да ја намали казната), да ја врати на повторно судење или пак да одлучи мериторно. Последново се случило само два до три пати во историјата на македонското судство, така што речиси е невозможно Апелацискиот суд да отвори претрес и да донесе конечна одлука за случајот. Предвидувањата се дека Апелацискиот суд ќе ја потврди првостепената пресуда и дека со тоа предметот ќе се најде пред Врховниот суд на Македонија. Сепак, со оглед на тоа што и највисоката судска инстанца во земјава ретко одлучува мериторно, единствено што може да направи е да ја потврди или пак да ја укине пресудата и да ја врати на повторно одлучување.

Додека случајот да помине низ сите судски инстанци во Македонија, ќе помине најмалку половина година додека да се знае конечниот епилог. 

Надвор од судските институции, правна можност за вмешување во случајот има и претседателот Бранко Црвенковски, кој во секое време може да го аболицира од одговорност поранешниот премиер и министер за одбрана. Црвенковски има можност и да го помилува Бучковски, но ова може да се случи дури откако тој евентуално би почнал да ја издржува затворската казна во случај второстепениот суд да ја потврди пресудата. Партиски извори тврдат дека мала е веројатноста Црвенковски да се дрзне на било кој од овие два чекори со оглед на тоа што пред само неколку месеци од кривична одговорност го амнестираше Зоран Заев.
------------------------------------------------------------------------------

Never say neverнамигнување

Бранко и се е можно!...
Би се дрзнал он уште еднаш...
Зависи како ќе пресмета...
Ќе му треба ли Бучко за следниот период...
Или може да го фрли како ислужена крпа...
Т.е. ќе си седи мадро... и ќе си гледа сеир...
 
 



Изменето од anastea - 12.Декември.2008 во 01:46
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 00:14
ne etoa ludilo! toa ti se vika- pederski narod!ne e kriv toj sto pravi nesto ,tuku toj sto mu go dozvoluva toa! uste ednas: ugledajte se na normalnite grci i mozebi ke vi trgne na dobro!
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 00:11
Ова е дефинитивно лудило:

..."Љубе Бошоски е убеден дека второстепената пресуда за Владо Бучковски ќе биде поинаква и оти тогаш „ќе се согледаат фактите и доказите“...

Македонија и СЕ  Е МОЖНО!!!


Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:31
pa i jas ke lezam 4 godini u zatvor ako me cekaat nekolku milioncinja koga ke izlezam........nema problem.Sepak mislam deka oni uste pred da se vpustat vo krazbata veke si go imaat vkalkulirano i vremeto vo zatvor (znaat deka ke bide nekoja godinka )pa so zalbi vamu tamu ke dojde do uslovna......i kraj na prikaznata.Ova bez razlika dali e Buckovski ili koj bilo drug vo idnina.....
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 23:18
Пратеникот Владо Бучковски од СДСМ кој пред два дена беше осуден на казна затвор од 3,5 години во случајот „набавка на резервни делови за танкови“ додека беше министер за одбрана во 2001 година, денеска побара да се донесе закон со кој ќе го укинат судството бидејќи тоа и онака е партизирано.
-------------------------------------------------------------------------
Многу интересно...додека беше на Власт судството му беше по мерка, сега од позиција на осуден, истото не чини и треба да се укине, и секако одново да се скрои по сдсм-овски терк, иако и сега го има тој крој, но можеби малку на десно паѓа...не за друго туку чисто ради помодарство.






Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 17:24
i posle nekoj drug ni e kriv...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 12:40
... shto pravime koga kje gi crkneme site "kozi"..oti i gi nemame mnogu...sami crknuvaat.  Narodot e stado ovci... mi se loshi koga kje gi slusham deka i veruvaat deka se namesteni...ta Paunovski, ta Dalaverski, ta Buckovski...ta site onie koi se vlecat na nekoja nelogicna opravdanost. Ja ispraznija drzavava, ja zadolzija tolku mnogu shto nikoj ne kje moze da ja odolzi za sto godini. Tragicno e shto se zboruva za milionski sumi ko za kilo urda. Do koga samo da znam.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 12:14
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... e pa tuka se razlikuvame... vo zatvor se vleguva i po odredeno vreme se izleguva...nekoi ic i ne vlegle...ama parite nikojpat ne se najdeni...a toa se nashi pari...na site nas...narodot koj s eraduva deka e ...eden pomalku... 

Не...mamamd...напротив...воопшто не се разликуваме..ако на тоа мислиш...
сосема исто размислуваме...
само стилот на изразување ни е различен...
можеби не ме разбра...
Народот е задоен со таа логика...што ја кажав пред малку...
во тоа е проблемот... не им се битни парите...
битно е на комшијат да му цркне козата...
како човек да се бори против таква логика...
како...???...


Изменето од којсумјас - 11.Декември.2008 во 12:15
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.