IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Стара љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стара љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
tragach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tragach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 05:57
Ako bi bilo potrebno da se pogledne nanazad, vo vremeto koga se bilo taka kako shto bilo, znaci togash neshto bolelo chim se dovelo do kraj, zashto ednostavno chovekot si dozvoluva povtorno da ja dozhivee taa bolka?

Dali e toa vrodena mana na gragjaninot, da zhivee vo bolka, bolkata da ja ispolnuva negovata praznina, prazninata emocii koi gi imal zaedno so taa bolka.

Stara ljubov ??
Ljubovta nikogash ne staree, no ne treba cel zhivot da se traga po taa stara bolka. Zhivotot prodolzhva...
   
Zad sekoja vrata postoi kljuch za nea
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 04:16

casi ima kolku sto sakas ama mozat da bidat od istiot kvalitet kako starta, zatoa duri da stignes do vistinskata treba da se skrsat nekolku

Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 01:38
i toa shto vikash,......barem chashi ima kolku sakash i kakvi sakash,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 01:34
Nikogas ne se vrakam nazat,toa e pominato i procitano.
Casta so voda ako e skrsena, kolku i da ja lepis pa ke tece.
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 22:58
Ок, јас не би пиела од бунарот стар вода , за мене е заматена:)Може ова е одраз што не простувам никогаш за грешките (може ова ми е мана)... затоа што ме повредил а пред тоа не помислил на мене, значи за него не сум била вредна..така да не би никогаш.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 22:53
Ako se promenil,ako kaj nego poveke ne postojat nekoi nepremostivi karakteristiki sto prethodno bile pricina za kavgi-da ke pocnam povtorno vrskaBig%20smile
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2006 во 22:39
Дали вреди да се обнови старата љубов или таа е веќе прочитана книга во која сите карактеристики (добри и лоши ) на главниот јунак ви се добро познати.

Дали би поминале и покрај се на пример: неверство, несогласувања, љубомора итн.. едноставно би му/и простиле? Но што би простиле , низ што би прогледале низ прсти и која би била причината за опростеното?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.