IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Прашање: Се плашите ли од смртта??
Одговор Гласови Статистика
67 [38,51%]
84 [48,28%]
23 [13,22%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 13:56
...tunelot...svetol...bleskava svetlina na kraojot...vrati se nazad ne ti e ushte vreme...solzi...solzi...taga...
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 16:00
ne sme sigurni deka posle smrtta ke vlezeme vo nekosi bel tunel zasto nikoj od mrtvite dosega ne voskresnal ili ne se vratil da ni kaze kako e .

posle smrtta naseto telo  gnie dva metri pod zemja a za dusata ne znam.


Изменето од elen@ - 20.Декември.2008 во 16:01
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 02:55
Воопшто не се плашам од смртта,ќе ми се прекинат овоземните бедни и мизерни маки Материалниот свет е ограничен,живееме во матрикс,а смртта е само преоѓање во друг облик на живот...за тунелот го имам видено кога мантрав
со мантрата ОМ,патував брзо по тунелот(но не јас физички туку мојата свесност,мојот дух)можеби е само ми се присторило,но сигурна сум дека го видов тој бел светлосен тунел...а ако не е што би било друго сепак интересно искуство...не се чувствував себе си само мојата свесност која за жал повторно ме врати и повторно бев само јас во физичкото тело т.е носач на мојата душа,луспа во која ќе живеам додека ми е пишано

Изменето од Дак - 20.Декември.2008 во 02:56
Љубов и само љубов
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 19:17
СЕ   ПРАШУВАМ  ЗОШТО  НЕКОЈ  БИ  РАЗМИСЛУВАЛ  ЗА  СВОЈАТА  СМРТ?
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 18:47
Кој к**ац поставувате ваква тема...
и сега што...?????
сите се херои...
демек никој не се плаши...
како не бе...
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 17:28
Ne se plasham od smrta- smrta ne boli. Se plasham od bavno, dolgo, bolno- umiranje- bi sakal da umram naednash, brzo.
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:53
ic ne se plasam so ke bidne ke bidne nema so ...
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:47
Originally posted by janeppmk janeppmk напиша:

be luge neznam zosto razgovarame na ovaa tema,mene mi se cini malce glupavo isto kako da razgovarame za ragajneto.za sozdavajneto na nov zivot..iako sepak e podobro za toa Da zboruvame



исто е
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
janeppmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janeppmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2008 во 09:07
be luge neznam zosto razgovarame na ovaa tema,mene mi se cini malce glupavo isto kako da razgovarame za ragajneto.za sozdavajneto na nov zivot..iako sepak e podobro za toa Da zboruvame
Кон врв
barnabas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barnabas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 13:55
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

да да, во ред е, има разни случаи, но сепак некако не ми е онака верно на пример зашто не замине горе кога сепак го гледа тоа??? па нели горе е многу поубаво од тука??? И нормално многу луѓе велат дека откако ќе видиш што има горе, све забораваш....


A predhodno velis deka ne veruvas. Edno e sigurno, Bog ne sozdal so praznina sto samo Toj moze da ja ispolni, kolku i da ne sakas da veruvas, postoi tendencija vo covekot da si gi objasni tie prasanja. Dali ima zivot posle smrtta i ako da kako e tamu. Ili koja e celta na mojot zivot, zasto postojam? I drugi. Ima mnogu dokazi za Bozjoto postoenje i za cudata koi gi napravil osobeno za crvenoto more i za sodom i gomor gradovite koi se unisteni zasto tamu sakale mnogu seks so celo semejstvo i site zivotni i Bog gi unistil na neobicen nacin za svetot da znae deka toa e odvratno.
    Sto e smrt? Dali stvarno ziveeme? Sto znaci da se zivee? Sozdatelot si ja znae celta so koja go sozdal svoeto sozdanie. Zatoa nie kako Bozji sodanija samo Bog znae zasto sme sozdadeni no edno e sigurno deka sme sozdadeni so cel.
   I vo biblijata onie koi ne ziveat spored celta na sozdatelot ne ziveat no se mrtvi uste sega. A onie koi ziveat spored celta na sozdatelot tie uste sega se zivi i smrtta ne im nastetuva no prodolzuvaat vo vecnosta vo veteniot raj.
   Se e vo biblijata koja e izvorot na celoto hristijanstvo. Bog da ve blagoslovi i da vi gi otvori ocite.
Кон врв
REGRUT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај REGRUT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 17:10
ne se plasam od smrtta ednostavno koga ke dojde vremeto porano ili podocna mora da se umre najbitno e da se bide toa sto treba za da ostanes da zivees vo srcata na drugite no posle nekoe vreme se ke se zaboravi i toku :)
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 16:54

Originally posted by ariela ariela напиша:

искрено, не знам...
мислам дека нема од што да се плашиш.ако дојде во време кога треба да дојде тогаш е сосема ок.работата е да не дојде порано од шо треба.ако е така ке заминеш од овој свет и веке не си свесен за понатаму,барем така сметам...
тој што треба да се плаши се луѓето што стварно те сакаат.кога ке заминеш само нив ке ги боли




Апсолутно се согласувам... И јас ова би го рекол...



Кон врв
ariela Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ariela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 16:09
искрено, не знам...
мислам дека нема од што да се плашиш.ако дојде во време кога треба да дојде тогаш е сосема ок.работата е да не дојде порано од шо треба.ако е така ке заминеш од овој свет и веке не си свесен за понатаму,барем така сметам...
тој што треба да се плаши се луѓето што стварно те сакаат.кога ке заминеш само нив ке ги боли
forever in my heart,no matter what..
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 14:16
abe teraj magareto biba,ama samo napred,shto bide neka bide,ic ne mu se misli
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.