IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ќе се убијам... :(
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ќе се убијам... :(

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака Обратен редослед
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 18:08
Ja ke odam vo Irak da bidam zaloznik i bar ednas ke me ima na televizija.
 - I ovaa prilika ja koristam da gi pozdravam Tato, Mama, Strina i Bato so pesnata " Udri grome " !
A nea nema da ja pozdravam, pa neka vidi ona ! не%20зборувам
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 17:48
zs da se ubivate koga
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:56
a sto ste zapnale pa vie po malava,ne mi e jasno?Mi se cini na emce i treba samo vnimanie,pa ne bira nacini kako da privlece vnimanie.Ne e ova nesto sto forumot ke go resi...Ako ti e dojdeno do drugarka ti ke se potrudis i ke sredis,a ako samo sakas da se opravdas pred sebe i pred drugite...togas,kaj tebe e problemot.mozebi ti si mu dala povod na momceto za da ti prati sms...a osven toa,od kade nemu tvojot broj ako ti ne si mu go dala so namera?

Изменето од butterflyM55 - 03.Февруари.2009 во 16:57
Единствената работа што стои помеѓу нас и тоталната среќа е реалноста.
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:47
aj vidi sea ne ostavi na pola pat
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:35
голема%20насмевка голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:31
samo vnimavaj koga kje skokas , da ne skoknes vrz nekoj nedolzen minuvac ........... imas li ideja kolku se skapi denes pogrebite i site ceremonii ? .......... samo popot jade 100 - ka  ladno ....... bez oko da mu trepne ............ da ne pravime muabet za parcela ........... to bre kosta kako gradezno zemjiste vo nju jork .......... prvin osmotri pa ako nema nikoj , skokaj lambe голема%20насмевка
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 16:27

Мала што стана.......дај кажи ни?
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 19:59
ne vredi dase ubivas...zivotot e eden
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:50
па што се случи ...со другаркиве
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:38
zosto ubivanje..toa e za slabite ..glavata gore i prodolzi..zivotot e eden
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:53

Што ви е на сите бе? Не сте ми јасни. Сите советувате откачи ја другарка ти, нека и стои ако е лута........

Кај се вредностите како другарството........

Ако имаш грижа на совест значи дека се чувствуваш виновна за нешто. Можеби си го осетила дечкото ти...па си му пуштила водички и сл. ......и си се залетала да и кажеш на другарка ти дека ти изјавил љубов. Си можела да преќутиш. Си МОРАЛА да преќутиш..........

Срам да ти е.......

Сега да ја најдеш другарка ти, да и кажеш дека никогаш ништо нема да имаш со него, дека другарството ваше е над него и над било кој друг лигле........

дека никогаш не би ја повредила на било кој начин......


Ако немаш муда ова да го сториш.........не си и другарка како што се прикажуваш........


поправи ја грешката............ОДМА......
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 21:03
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.



ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


LOL, de4ki a po kolku godini ste? Neam namera da ve vregam ali ova e stvarno detski. Drugarka ti trebalo da poceke dobro da i objasnis sto e rabotata. Plus toa sto si ti kriva sto toj te saka (ako navistina te saka, a ne laze). Sum bila u vakvi sutacii ne ednas tuku sto i ednas. Ili nekoj so mene mi se sviga ja sakal drugarka mi, ili nekoj nejze so i sviga me sakal mene pa sto? Zivot ide dalje, ne mozis na nekoj da mu naredis da te saka ili da ne te saka. Megu vas dvete on te izbral tebe i nikomu nisto, ona ke si najde drug. Na kraj kraeva ti ne zamina sekundrno so nego pa ona da ti se luti, a i on ti pratil poraka ne si mu pratila ti.
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:29
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


Најди ја другаркати и зборувај со неа, ако не ти се јавува оди кај неа дома. Доколку не успееш ти најди некој кој е добар/а пријател/ка со вас двете нека биде посредник во разрешувањето на недоразбирањето помеѓу вас двете. Со комуникација може да се разреши секој проблем помеѓу луѓето и никако поинаку.
Не ги оставај неразрешени проблемите и недоразбирањата, подоцна тие така неразрешени ќе те прогонуваат во текот на животот како црни сенки

Изменето од pmmladen - 29.Јануари.2009 во 21:29
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:19
И јас имам сличен пример ко мрзла,ги баталив уште одма и уште еднаш не се задружив со нив,а бев многу мал имав околу 7 години.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.