IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 32>
Автор
Порака Обратен редослед
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:51
ZMISKI OCI NA DESNA RAKA...........
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 11:25
pola i poise od tie sto te skrtale ucele od Oki !!!

воздивнувањеу заблуда си намигнување
koj ke ima tasaci da priznae se razbira .....
секој кога би било таканамигнување

mojata tetovaza e moj izbor i moja idea [/QUOTE]

Нормално твој избор , твоја трајна грешка
смеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 03:06
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:



Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

na ramo grob od pozadi koj niknuva frvo koe se pretvora vo devojka , na podnozjeto na drvoto oblaci , a okolu celiot crtez ogromen trajbl preku celo ramo

blagodarnost na OKI Tattooman
Ако смешкава на Avatarov</a> ја имаш на себе ондак те жалам друже...а Оки татту мен смеењесмеењесмеењесмеењесмеењеОМГ до кај стигнавете смеењесмеењесмеењесмеењесмеењеза ОКИ и циганите го викаат истото зашто толку и се разбираат па се цели шаренинамигнување




pola i poise od tie sto te skrtale ucele od Oki !!!
koj ke ima tasaci da priznae se razbira .....
mojata tetovaza e moj izbor i moja idea
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 19:37
supeeer falaaa
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 18:35
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

na ramo grob od pozadi koj niknuva frvo koe se pretvora vo devojka , na podnozjeto na drvoto oblaci , a okolu celiot crtez ogromen trajbl preku celo ramo

blagodarnost na OKI Tattooman


Ако смешкава на Avatarov ја имаш на себе ондак те жалам друже...

а Оки татту мен смеењесмеењесмеењесмеењесмеење

ОМГ до кај стигнавете смеењесмеењесмеењесмеењесмеење

за ОКИ и циганите го викаат истото зашто толку и се разбираат па се цели шаренинамигнување



Изменето од Tattoo Beauty - 03.Мај.2008 во 18:40
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 18:33
Originally posted by Sweet angel^^^ Sweet angel^^^ напиша:

Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

Tattoo Beauty izgleda nogu te bolelo grpceto za da ja istrpis tetovazata so ti e ili se lazam ???


i jas sakav da znam malce da me ohrabri mene za da stavam


не беш сташно јас викам едно дека "желбата е најголем антстетик"
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 00:20
Originally posted by Sweet angel^^^ Sweet angel^^^ напиша:

Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

Tattoo Beauty izgleda nogu te bolelo grpceto za da ja istrpis tetovazata so ti e ili se lazam ???


i jas sakav da znam malce da me ohrabri mene za da stavam
Prasuvav edna drugarka dali ja bolelo dur i ja pravele tetovazata,vika ne,samo peckanje osekala,pa vika na momenti duri se smeela otkaceno,neli???
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:43
Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

Tattoo Beauty izgleda nogu te bolelo grpceto za da ja istrpis tetovazata so ti e ili se lazam ???


i jas sakav da znam malce da me ohrabri mene za da stavam
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 23:04
Tattoo Beauty izgleda nogu te bolelo grpceto za da ja istrpis tetovazata so ti e ili se lazam ???
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 22:55
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:


Originally posted by ivi ivi напиша:

Mnogu sakam da si stavam tetovaza,i toa bas kaj gluzdot,ama uste nemam ideja,neznam sto,a imam gooooooooooooooolema zelba za toa.Aj dajte nekoja ideja,pomagajte,zasto sakam vo skoro vreme da ja stavam Inaku sakam nesto pomalo,nesakam golemi tetovazi.
за идеи имаш многу во темата " Таттоо сликички" намигнување
Gledav tamu,ama ne mi se bendisa nekako nisto,plus tamu nema nesto za na noga a jas sakam za tamu,i plus nesakam golema.Sepak,fala
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 15:56
Originally posted by ivi ivi напиша:

Mnogu sakam da si stavam tetovaza,i toa bas kaj gluzdot,ama uste nemam ideja,neznam sto,a imam gooooooooooooooolema zelba za toa.Aj dajte nekoja ideja,pomagajte,zasto sakam vo skoro vreme da ja stavam Inaku sakam nesto pomalo,nesakam golemi tetovazi.


за идеи имаш многу во темата " Таттоо сликички" намигнување
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 15:53
Mnogu sakam da si stavam tetovaza,i toa bas kaj gluzdot,ama uste nemam ideja,neznam sto,a imam gooooooooooooooolema zelba za toa.Aj dajte nekoja ideja,pomagajte,zasto sakam vo skoro vreme da ja stavam Inaku sakam nesto pomalo,nesakam golemi tetovazi.

Изменето од ivi - 24.Април.2008 во 15:55
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:52
 Тетоважа во око
Доколку самиот поглед кон иглата за тетоважа ве тера на солзи, тогаш слободно може да не ја читате оваа вест. Добра вест е на пример за оние кои од секогаш сакале да имаат сини очи. Љубителите на body-art развиле нова техника која дава потполно нов изглед на убавина.

Првата тетоважа во око е направена во Торонто. На волонтерот Paulyj Unstoppable белката на окото преку специјален шприц му била обоена во потполно сина боја.

Доколку тоа не ви изгледа доволно шокантно, ја додаваме информацијата дека овој процес мора да се повтори дури 40 пати за белката во потполност да биде обоена во посакуваната боја.

"Сакаме да нагласиме дека оваа постапка е во потполност истражена и изведена од страна на луѓе кои знаат што работат и кои се свесни за ризикот и потенцијалните компликации".

"Никој не треба да се обидува да го направи ова сам. Сега кога експериментот започна, причекајте да видиме што ќе се случи - или ќе бидам најголем фраер или ќе ослепам", објаснил Unstoppable на кој е направена првата тетоважа на око
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 19:25
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.