IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПЕНЗИИ ЗА ТЕРОРИСТИТЕ НА ОНА, БОРЦИ НА РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 222324
Автор
Порака Обратен редослед
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:44
под моето незадоволство од сегашниве настани се подразбираат СИТЕ ДЕБЕЛОКОЖЦИ и СРЕБРОЉУБЦИ кои продефилирале низ овие 20 години...значи сите...
која е смислата да се набројува нон стоп
и нема оправдување за никого во стилот- и тие така правеа...зашто ако ТИЕ биле добри ќе останеле на власт...а тоа не им дава кредит на следните да работат исто...значи избрани се за да НЕ  работат исто...да бидат подобри...за жал од едно срање државава ни преминува во фаза на друго срање и секое е поголемо од предходното...
си ја сакам државата,само неа си ја имам но ме чуди попустливоста и слепилото на народов мој...ко да сме садисти,па уживаме во болката која константно некој ни ја нанесува ВО ИМЕТО НА НАРОДОТ!!!
јас мислам дека 20 години беа доволни да сватиме дека ни една досегашна влада не сработила нешто во интерес на народот...во интерес на малцинствата-да,признавам...но за мнозинството-едно големо НИШТО...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:34
Заборави ..дали случајно или не...да го споменеш и сегашниот „млад„ пензионер...кој поред тоа што седеше на интонирањето на Македонскта Химна при конституцијата на македонската Држава ..и рече:
 
-Дајте им се ...што ќе посакаат..
-Да ...овој Устав (кој порано беше (и од него) прогласен за невиден)..ИМА(л) и фабричка грешка (рече и остана на нозе) ...а самиот тој го натураше како најдобар...на времето..нели?
-Свиткајте си ги кичмите...македонци..
намигнување


Изменето од Анастеа - 03.Ноември.2009 во 01:51
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:23
па нели едно време овие кои сега ќе им плаќаат за тоа што не потепаа ќе сечеа канџи на некои „птици“ и ќе ѕидаа гасни коморизбунетост
и нечи пиштеа на цел глас дека тогашната влада прави пакт со терористи...а Филип окапа од спиење по тоа шаторите во парк...и шо сеа...пак истата финта пу-пу неважи
а ние -народот, сме сеуште неми посматрачи
абе да бараше некоја власт ваков народ немаше да најде
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:10
Јас не гледам зашто ...никој ....не сака да ја согледа реалноста.
И да ..конечно (некој) ПОЧНЕ ...да ги ПРОЗИВА...по име и презиме...тие кои „утнале„...
За да се знае....каде и кому ...да се испорача „сметката„ за ова..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 13:04
Да, novace ама на запад и останатиот свет за овакви работи владите под хитно паѓаат, а на претседателите на државите им следува ИМПИЧМЕНТ.
Кај нас за жал народот е исплашен и закоравен. Но не верувам дека сега борците ќе останат мирни........лутина

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 12:53
Така (си) е ....секојпат..кога тие што се платени ...за да ја штитат државата...ќе утнат ...во својата работа..која што не е докрај и како што треба изведена.
И последиците од таа ...утка..и на долг период..ќе ја плаќаат..даночните обврзници...
Оти ..сето ова што е (со качаците и нивните заштитници) „договорено„..всушност е просто (и неубаво ама вистинито) кажано...КАПИТУЛАЦИЈА.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 12:29
До Нова година пензии за ОНА

.........ТАКА СЕ ДОГОРИЈА ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ.


http://dnevnik.com.mk/?itemID=0A53DA26EB661548BBC3A8E84D833606&arc=1




Под хитно сите припадници на ОС на РМ на протест пред Влада и Собрание .................
Кој си дава за право да си игра со иљадници борци од војната 2001 година кои ја бранеа Македонија токму од терористите на ОНА?лутина

 


Изменето од Анастеа - 08.Ноември.2009 во 00:36
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 222324
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.