IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Сега знам дека ништо...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сега знам дека ништо...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 19:41
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Сега знам дека ништо не знам....ама во предност сум пред другите зашто тие и тоа не го знаат...


цитираш Сократ?среќа
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 19:35
Сега знам дека ништо не знам....ама во предност сум пред другите зашто тие и тоа не го знаат...
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 17:57
denes kupiv mebel,
utre bi ja ...
i da nemav mebel,
sepak bi ja ...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 16:59
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

PRECIZNO GI PROCITAV SITE KOMENTARI I PRVO STO ZAKLUCIV E DEKA NIKOJ NE JA SVATIL POENTATA NA IZREKATA


INAKU SOSTOJBA NA ZNAEJNE DEKA NISTO NEZNAES E SOSTOJBA PRI KOJA SVESTA TI E MNOGU BISTRA I ZA SITE PRASAJNA KOI TI SE NAVIRAAT VO SVESTA IMAS ODGOVOR SO STO DOAJDZAS DO EDNA SOSTOJBA DA NE TREBA DA MISLIS NA NISTO I ZATOA   GOSPODINOT SO GORDOST VELI SEGA ZNAM DEKA NISTO NEZNAM -NA NISTO NE MISLI PORADI STO ZA SE MU E JASNO
 
Аналитичар???...збунетост
Да беше жив Сократ сега сигурна сум дека ќе те прогласеше за негов најдобар ученик..
Подобар и од учителот...
Затоа што се си сфатил...
Само поентата си ја промашил...голема%20насмевка
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2008 во 13:01
odamna sum svesna deka nishto ne znam...i deka celoto choveshto nishto ne znae, samo si misli deka znae, samo pretpostavuva a nishto ne znae...

Изменето од IQ - 11.Јули.2008 во 13:02

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 23:02
..sega znam deka za nekoi raboti ne vredelo da se trudis tolku..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 22:54
...sega znam deka nishto nema da me natera da odam n arabota... do 15 avgust...
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:33
Sega znam deka za da razberam treba mnogu vreme i koga konecno ke znam,nema da mi bide povekje vazno.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 09:55
Otsekogas si bev mutav.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:16
Originally posted by analiticar analiticar напиша:

PRECIZNO GI PROCITAV SITE KOMENTARI I PRVO STO ZAKLUCIV E DEKA NIKOJ NE JA SVATIL POENTATA NA IZREKATA


INAKU SOSTOJBA NA ZNAEJNE DEKA NISTO NEZNAES E SOSTOJBA PRI KOJA SVESTA TI E MNOGU BISTRA I ZA SITE PRASAJNA KOI TI SE NAVIRAAT VO SVESTA IMAS ODGOVOR SO STO DOAJDZAS DO EDNA SOSTOJBA DA NE TREBA DA MISLIS NA NISTO I ZATOA   GOSPODINOT SO GORDOST VELI SEGA ZNAM DEKA NISTO NEZNAM -NA NISTO NE MISLI PORADI STO ZA SE MU E JASNO


Како, жити мајка, ја разбра темата, кога таа воопшто не е формулирана? Кога нема ниту вовед ниту некое конкретно барање.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:14
ТОГАШ, ЈАС ЌЕ СИ МОЛЧАМ...

Изменето од lpartik - 04.Март.2008 во 22:14
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 22:11

Ние често сметаме дека нешто знаеме, а всушност не знаеме. Мошне е важно да знаеме дека не знаеме, т.е. да ги отфрлиме лажните знаења. - Логика (учебник)


Колку помалку човек знае, толку неговото знаење му се чини поголемо! - Жан Жак Русо

Паметниот човек никогаш нема да каже дека знае сé. - Блез Паскал





Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:56
TIE STO NE ZNAAT VELAT -JAS ZNAM SE- A TOJ STO ZNAE VELI DEKA NEZNAE
ZATOA STO E SVESEN DEKA IMA USTE I USTE......BAREM JAS TAKA MISLAMзадоволство
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:51


Не, таман работа! И јас не мислев на тоа.


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.