IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Стара љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стара љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:05
JAS DO VCERA GO SONUVAV AMA SE POJAVI DRUG I NISTO NE MI ZNACI INAKU MASKITE NE ZASLUZUVAAT SOLZI
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 18:06
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

ednas stom se skine...i da go zalepis...so tek na vreme pak ke se skineWink


Ne e sekogash taka....ako ednash se skine nekoja devojka ...kolku i da se lepi ne moze pak da se skine ...samo ednash se skinuva LOL
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 22:35
ednas stom se skine...i da go zalepis...so tek na vreme pak ke se skineWink
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 19:59
Originally posted by SkorpijA SkorpijA напиша:

da si zavrtime nova strana od zivotot i ednostavno da ne barame pricina za pogolema bolka od prethodnata....
 
Odlicho kazano...nesto sto Skorpija go imala od licho iskustvo
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 19:33
Ufff...temava Clap
Imam pominato niz ova, se imam vrateno na staroto i ne bese kako de ja vu ama krajot bese ist...
Ednostavno ne treba da se vrakame na staroto, treba toa da gi ostavime tie momenti vo minatoto i da si ziveeme vo segasnosta, da si zavrtime nova strana od zivotot i ednostavno da ne barame pricina za pogolema bolka od prethodnata....
 
Кон врв
tragach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tragach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 18:53
ne ja barajte prichinata za da se vratite na starata ljubov, kolku i da mislite deka vo momentot taa e dobra prichina i go dava vistinskiot odgovor, veruvajte, gledano od strana toa ne e taka. Ednostavno nema potreba od povtorno vrakjanje kon istoto ona shto nekokash ne go biva.
Neka si brka rabota, a i vie isto taka. Sekoj po svojot pat, a ako patishtata nekogash pak vi sretnat, napravete si eden sluzhben moabet od daleku, ne dozvoluvajte poftorno da vi se razgori taa stara bolka.
Oginot nema da se izgasi ako go duvate...
Zad sekoja vrata postoi kljuch za nea
Кон врв
spring Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spring Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 18:42
Старата љубов..... Сите знаеме како ни било кога се завршило, па ке размислам 2 пати пред повторно да и се вратам... За некој што не го знаеш не можеш да бидеш сигурен, ама за тој што веќе добро си го запознал....
Мислам дека подобро е да не се ризикува. Има уште многу риби во морето, има многу причини за да продолжиш понатака, па мој совет е да не и се вракате на старата љубов, освен ако нема некоја силна причина...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 17:00
Повеќето веќе го кажале тоа што сакав да го пишам... Една поговорка
Никогаш не се враќај на старата љубов затоа што таа книга е веќе прочитана и ти го знаеш крајот...
Значи, не би се вратила на старата љубов.... И да ме повредил и да не ме повредил... И колку и да се сменил, за мене сепак ќе си остане истиот... Знам повеќе случаи каде што луѓе пробале да ја вратат старата љубов.... На почетокот можеби е убаво, ама после сфаќаш дека нема шанси тоа да опстои и едноставно тогаш Ти сакаш да прекинеш.... Ако еднаш се преќине, никогаш повеќе нема да биде исто...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:42
dodeka rabotata e uste zeska, no ne vednas, normalno, imam kapacitet da najdam nacin da pominam preku NEKOI raboti, no ako pomine nekoe vreme cuvstvata mi se kamen ladni i nema nikakvi sansi za vrakjanje nazad...prostuvam ne zaboravam, i nisto otposle ne e isto
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:42
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Angle Angle напиша:

I jas ne bi se vratila na starata ljubov....toj roman e veke procitan i ne e bas nesto posebno za da go citam 100 pati.Ne prostuvam za greskite....I na kolena da me moli ne bi mu prostila....
Kolku samouverena si, me potseti na mene osobeno sto ne prostuvash
 
so jako trite sme slicni:) jas ne bi mu prostila, toa e veke procitana kniga, kniga na koja se znae krajot
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:39
Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by Angle Angle напиша:

I jas ne bi se vratila na starata ljubov....toj roman e veke procitan i ne e bas nesto posebno za da go citam 100 pati.Ne prostuvam za greskite....I na kolena da me moli ne bi mu prostila....
Kolku samouverena si, me potseti na mene osobeno sto ne prostuvash
Big%20smileBig%20smileBig%20smilePa zosto da prostam koga pak se isto ke zavrsi,a i da ne zavrsi isto nema da bide toa toa posto veke doverbata e izgubena.A za edna stabilna vrska treba pred se da ima doverba...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:33
Originally posted by Angle Angle напиша:

I jas ne bi se vratila na starata ljubov....toj roman e veke procitan i ne e bas nesto posebno za da go citam 100 pati.Ne prostuvam za greskite....I na kolena da me moli ne bi mu prostila....
Kolku samouverena si, me potseti na mene osobeno sto ne prostuvash
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 10:29
I jas ne bi se vratila na starata ljubov....toj roman e veke procitan i ne e bas nesto posebno za da go citam 100 pati.Ne prostuvam za greskite....I na kolena da me moli ne bi mu prostila....
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 08:47
стара љубов... ја сметам за веќе прочитан роман. јас неубо искуство имам од старата љубов, и искрено не сакам повеќе да го читам тој роман....
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,204 секунди.