IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 15:15
Бранко и Љупчо заедно


...i treba da bidat  zaedno,

...ama se znae kade....da ne kazuvam pak !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 08:15
За да не се чуди никој, убаво од збор до збор што напиша (како и секогаш се на место и се како што е) Ерол Ризаов. Она на крајот кажува сетага
Бранко и Љупчо заедно
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 00:36
Требаше ова да се случи порано..пред неколку години.Досега барем ќе знаевме ..на што сме.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 23:05
..pa so niv se....''gplemite''biznismeni,

...koishto  bez niv  nema da mozat ni para da zarabotat (ukradat),...t.e...ako rabotat poshteno.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 21:47

Ме чуди (или можеби не) што не се најдоа десетина јаки македонци со големи мадиња да направат опозициска партија. Сите мали партии кои ми се познати се сателити, наменски створени од СДСМ или ДПМНЕ. Дозволија целиот политички спектар да биде пополнет од ДПМНЕ. Каде се тие големи бизнисмени, интелектуалци...

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 17:52
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.




а твојот предлог за гласање е?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 16:52
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:




Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....
retki se takvite  tuka,...mnogu retki,

...da ne se ,
 mozebi  i navistina ke staneshe makedonija kako shvajcarija ,...ili izreal !тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 16:47
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.



Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 03:31
Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
makedoneromkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makedoneromkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 02:06
abe branko se ke napraj pak da se vrati na vlast ama ne znam na narodov so mu e so uste mu veruva??????????????????????
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 23:57
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .
абе Емил друга ми беше мислата
ако имаат докази,зошто не го затворија?
освен ако и меѓу нив не важи договор по онаа народната поговорка-
ВРАНА СО ВРАНА ОЧИ НЕ СИ КОПА!

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...
 

Тоа го бев напишал минатиот месец  со печат Диктатура кога обавести државна тајна за преговорите за името . Ама Меси ме изкритикира и ми кажа дека така не е убаво .
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:38
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка

А види ја тек ова “инспирација“.

Љубчо Георгиевски: Да не беше наместено, Марјан Ѓорчев ќе го растуреше Груевски!

 Јас не знам дали Љубчо сам си верува на напишаното?збунетост Па Марјан Ѓорчев со судни маки едвам доби градоначалничко место бре. Што  чевли се скинаа народецот да се убеди да не се бунтува кога го кандидираа.изненадување

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2012 во 17:07
јас да бев ко Грујо абе досега милион пати ќе го затворев Бранко...еве,знаат и за атентатот и за парите шо ги украде Бранко пред 20 години додека шверцаше нафта,и за казнивата приватизација,и за тоа шо ја предизвика војната...абе 6 години на власт еј...и се знаат...мене ич не ми е јасно оти не го апсат бе???
а така полагав надеж во почетокот на нивното владеење дека бар 2-3 глави ќе симнат...и дека прва ќе е онаа на Бранко

може сум оф топик,а?
ама не сум виновна,мајче ме инспирираше со линкотголема насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.