IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ДА ИЛИ НЕ ЗА ГРЕГОРИЈАНСКИОТ КАЛЕНДАР?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДА ИЛИ НЕ ЗА ГРЕГОРИЈАНСКИОТ КАЛЕНДАР?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 19:39
мораме да внимаваме на сите членови анакин, а ти ако сакаш да ги разубедиш во ова што го тврдиш, мора да се донесе заклучокот на крај, нели? среќа
или ќе биде заплет? голема%20насмевка

шала на страна, темата си останува ваква,
поздрав
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 18:21
ahamголема%20насмевка
da se izbegne politikanstvo

i nishka na katoliciznot koja nikako ne treba da bide tuka
zatoa so prema mene se zboruva za cista astronomija
i novi tocni sosznanja na lugjeto

tuka nesmee da ima dogmi
koga istinata e ocigledna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 18:09
мислиш?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:49
Originally posted by connected connected напиша:

се надевам дека овој наслов ќе ви се допадне, поздрав до КИКОМЦ што се сетил за темава, се надевам нема да ми замери што малку го сменив насловот среќа 



ne mi se dopagja
treba da pise NOV ISPRAVEN kalendar
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:42
.

Изменето од KikoMC - 05.Јануари.2008 во 17:43
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:38
се надевам дека овој наслов ќе ви се допадне, поздрав до КИКОМЦ што се сетил за темава, се надевам нема да ми замери што малку го сменив насловот среќа 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:15
OTVORI ANKETA
pointeresno e

no da stoi samo
PRIFAKJANJE NA NOVIOT KALENDAR

oti tuka se smetat site prazniCi slavi i imendeni
za DA se ima toa V PREDVID


Изменето од anakin - 05.Јануари.2008 во 17:17
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:06
dali razbiras deka nemora niso da se kazuva
samo edno
od denes MPC go isprava stariot kalendar i go prifakja prema faktite na astronomija noviot ISPRAVEN kalendar
niso pojke od toa
se drugo kazano e politika- a najloso e koga vo vera se tura politika

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:03
pa kazi im na popovite deka za 2 dena e 7 januari a ne 25 dekemvri
moze kje te razberat
hahahahahahhahahahah
milo
politika e toa nadvor od zdrava pamet
no so da se pravi koga sme sapsali po difolt

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:59
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

хехе ..Пријателе,ВЕЛАМ ДЕКА БОЖИЌ СЕ СЛАВИ НА 7МИ!!И
ПРАЉШУВАМ ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ ДА СЕ СЛАВИ НА 25 Декември..Ништо друго
не реков!!


zatoa so neznaes
7 e za tebe
a za MPC e 25
niso ne si razbral od mojot post za astronomija


Кога се слави БОЖИК ВО МАКЕДОНИЈА ДРУГАР??ПУШТИ НА 7МИ ТЕЛЕВИЗИЈА ЌЕ ВИДИШ ШТО СЕ ПИШИ!!!!ЗНАМ ДЕКА БОЖИК ЗА МПЦ Е 25!!
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:58
Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

хехе ..Пријателе,ВЕЛАМ ДЕКА БОЖИЌ СЕ СЛАВИ НА 7МИ!!И ПРАЉШУВАМ ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ ДА СЕ СЛАВИ НА 25 Декември..Ништо друго не реков!!


Па и кај нас се слави на 25-ти, што ти не си разбрал?
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:53
Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

хехе ..Пријателе,ВЕЛАМ ДЕКА БОЖИЌ СЕ СЛАВИ НА 7МИ!!И ПРАЉШУВАМ ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ ДА СЕ СЛАВИ НА 25 Декември..Ништо друго не реков!!


zatoa so neznaes
7 e za tebe
a za MPC e 25
niso ne si razbral od mojot post za astronomija
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:51
хехе ..Пријателе,ВЕЛАМ ДЕКА БОЖИЌ СЕ СЛАВИ НА 7МИ!!И ПРАЉШУВАМ ДАЛИ СЕ СОГЛАСУВАТЕ ДА СЕ СЛАВИ НА 25 Декември..Ништо друго не реков!!
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 16:44
Originally posted by KikoMC KikoMC напиша:

Има некои предлози од моќната наша олигархија(читај бизнисмените)за да се префрли Божиќ на 25Декември оти господата ги губеле парите со странските партнери против тоа..Сакаат да ја искомерцијализираат и Верата!!Не знам..Јас ако се сложи Црквата, и грото од населението би прифатил!!Грција го има прифатено тој календар!!мислам и Русија!!!


Ако сакаш да отвориш тема, прочитај претходно.
Русија сеуште го нема сменето.
А ги имаат сменето покрај Грција, и Бугарија и Романија.
Друга работа ако си ти некој православен, веројатно ќе знаече дека и според календарот на мпц божик е исто на 25ти. Тоа што користи друг календар е друго.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.