IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Телепатија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Телепатија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 18:05
има и то како има... јас ова го поврзувам со поговорката, ние за волкот... волкот на врата.
ние мислиме на волкот... и ОП волкот се појаував ете ти телепатија, што ни текнало башна волкот да мислиме или да кажеме: лелее ако дојде(тој и тој) и ете го доаѓа...
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 23:53

Најчесто ми се дешава со либето. Си праќаме смс или си ѕвониме истовремено.
Ќе да има нешто :Ѕ...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 19:39
I jas imam takvo iskustvo...zaprepastuvachki e
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 18:23


Можно е...
Најверојатно функционира на начин што енергетските бранови на мозоците се пресекуваат како во Квантната механика и доаѓа до "безвременска" размена на податоци...



Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 19:50
mn mn e zakon mene mnogu pati mi se slucilo
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Парапсихолог Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Парапсихолог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 14:16
Ке се опитам да си го адаптирам jазикот, согласно со Правилата на форумот - "Основен јазик на форумот е македонскиот и неговите дијалекти..."
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 12:21
Основен јазик на форумот е македонски.
Правила на форумот
 
Потруди се постовите да ги пишуваш на македонски јазик.
Поздрав и добредојде на форумот.среќа
Кон врв
Парапсихолог Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Парапсихолог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 08:35
Телепатијата е (пара)психички процес на екстрасензорната енергоинформациона перцепциjа и воздејство, при којшто едно живо суштество предава и/или прима од/на друго информација за својот психички и биолошки живот - емоции, сетила, представи, мисли, метаболизам, здравствена состојба и др.

http://belsu.narod.ru/telepat/index.html
 

 

 

 



Изменето од anastea - 19.Ноември.2008 во 14:12
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 00:01
Некаде прочитав дека, човекот, користи околу 5-10% од својот мозок, така да останатите 90%, кој знае за што се... Телепатија, телекинеза, и останатате "кинези", така да. Но, хмм, тука би се поставило интересно прашање, дали би сакале да поседувате таква "моќ", можеби понекогаш е подобро некои работи да не ги знаеме. Уффф, ignorance is a bliss викаат. Сега хипотетички прашања мажат да се постават многу. Но се сведува на тоа, дали навистина би сакале таа "моќ", знаеете што викаат внимавај што посакуваш може да ти се оствари :)
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 20:16
ТЕЛЕПАТИЈА : способност на човекот да почувствува или предосети некој настан на далечина; способност на некои лица, со некои уште недоволно проучени душевни врски, да можат да се разбираат со некои личности што се наоѓаат далеку од нивните осети; се зборува за пренесување на мисли, за влијание на некого од далечина, за видовитоста на некои луѓе, итн.
ОД СИГУРНИ ИЗВОРИ!    
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 11:58
Originally posted by krin krin напиша:

..........плачење OVA NE E VOZMOZNO...ZAREM ZIVOTOT E VAKOV?изненадувањеизненадување



telepatija-rezultat poradi prirodata na covekot da bide povrzan so nesto
pa taka ako ste povrzani so roditelite tie ce ve upravuvaat
   ako ste so parite parite ke ve upravuvaat
    sko ste povrzani so alista tie ce ve upravuvaat a   ako ste povrzani so vnatresniot svet   so vas od nadvor nikoj ne ke moze da ve upravuva
   pa taka ako ste povrzani so pozitivniot svet vo vas, so vas nikoj ne ke moze da komanduva, no poradi telepatskata povrzanost na svetlinata so site lica vie ke bidete magnet koj ke gi privlekuva site lica odnosno telepatski ke vlijaete vrz site,
   -i ako ste povrzani so negativniot svet vo vas site procesi koi se spomnati ke se slucuvaat no samo vo invertirana   forma.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 11:31
Ajde da probam da vi objasnam zosto se slucuva za nekoja licnost da znaeme sto ke kaze, uste pred da go kaze toa. Nasite mozoci imaat elektrostatsko pole, zosto nie imame biopotencijal. E sega toa pole e naizmenicno i ima nekoja odredena frekvencija. Sekoj mozok ima razlicna frekvencija. Isto kako radiata ke go podesis na edna frekvencija i slusas edna stanica, posle pak ke go podesis, druga stanica. Isto e i so mozocite. Telepatite go podesuvaat mozokot na nasata frekvencija i tocno znaat sto mislime. Ako so nekogo go pominuvame pogolemiot del od denot nekolku godini nasiot mozok sam se podesuva na frekvencijata na mozokot na taa licnost i zatoa znaeme sto taa licnost misli.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 11:10
Сите ние сме во постојана телепатска комуникација само што честопати затоа не сме свесни. Мислите иако не ги гледаме, тие се присутни како невидливи енергии и бараат начин да се остварат. Во таа смисла телепатијата не е никаков феномен но воедно крие безбројни опасности. Ефектот од она што го мисли човекот секогаш порано или подоцна го погодува човека самиот во некоја форма.
Кон врв
oAr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oAr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 17:41
Мене ми се има случено на мобилен телефон кога ќе додадам нова слика, клипче...и одам после некаде, луѓето како да се конектираат на тоа и го коментираат, како веќе да сум им покажал што имам на мобилката.
А највеќе ме нервира кога ќе земам филм да гледам и почнуваат некои сцени и ликови да се појавуваат (без каскадерските сцени) и да ми го расипат филмот унапред.
Цело време барав на интернет за телепатија..како да го заклучам ова мозоче..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.