IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Охрид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Охрид

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 30>
Автор
Порака Обратен редослед
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 11:31
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Не да испадне дека си го бранам градот, ама Охрид има ноќен живот и тоа добар... за тие што знаат да се забавуваат!


Da vo pravo si... toa e za letoto i za esenta kazano... no koj bil zimata vo Ohrid, tesko veruvam deka bi rekol, nokniot zivot vo ohrid e ubav... barem jas taka mislam!!
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:32
ne si zemaj se prisrce
LOL

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:18
Pa normalno deka ne plativ..taka me iznervira use "skopski" pari da mu ostavev..moze nemase da gi prifati..moze ke se isplasese samo ne mi e jasno so mu bese fimot..pa cel zivot idam u Ohrid,a toj mene taka??zasluzuvaat takvite da gi prijavis,go unistuvaat turizmot..
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 20:10
samo se nadevam deka ne si mu platila!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 14:45
Kako grad e navistina prekrasen..ama moram da priznaam deka sum imala losi iskustva so lugeto so ziveat tamu?!!?ne mi e jasno toa arogantno odnesuvanje koga ke doznaat deka si od Skopje??posleden pat koga bev,bukvalno eden taksist me vrtese pola saat dok me donese do stanicata ko ja da ne znam deka bea potrebni 2 minuti??!!mislese on od vcera sum..pa use koga mu kazav deka sum od Sk.i deka ne sum od vcera me izbrka od taksito..bez komentar..ne mi e jasno zaso e taka??valjda toj so dziveal neso neprijatno moze da komentira..inace stvarno ne mislam nisto loso so ova so go pisuvam.tuku samo sum iznenadena i niso drugo..

ps.Pa i na k15 ne za dzabe Mile koga go glumi ohrigjanecot kazuva se realno kako e..
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 20:12
Па не мораш да јадиш бурек во Охрид
Што не пробаш на пример охридско ѓеврече...


Инаку за ноќниот живот... грешка сте!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
makgurrl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makgurrl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 17:59
Uste edno nesto moram da komentiram, bureko vo ohrid, volcite ne go jadaat. Mozi moram da pocnam nova tema, koj grad ima najubav burek? hahha
Кон врв
makgurrl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај makgurrl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 17:42
Meni mnoggguuuu mi se bendisva ohrid. Blisko e do bitola i na leto e zakon. Ima polno stranci, interesno e zaridi toa. Mozam da recam edno loso za ohrid, ne znam dali jas sum naviknata na bitolski nacin ali ohriganite ne setaat dosta!! Bev ednas na leto na krajo avgust koga site strancite se vratile vo svojot drzava, i nemase ziv cojek nigde. Jas se zacudiv, i se javiv na drugarkami vo bitola i mi rekla deka polni bile kaficite a vo ohrid kaficite beja skros prazni. I plusto na zima e izguben grad, i dosadno e. Inace na leto, bez zbor e najubav grad....za nekolku dena setne pravo nazat vo bitola.
Кон врв
Ja5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ja5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 23:26
За жал Охрид нема убав ноќен живоТ!Све е исто,монотон-особено на зима.Ама зато на лето......
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 17:40
Не да испадне дека си го бранам градот, ама Охрид има ноќен живот и тоа добар... за тие што знаат да се забавуваат!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
IRON MAIDEN Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IRON MAIDEN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 04:38
naum 1518118 se slozvam so tebe vo se dosega kazano za Ohrid a isto taka i so Filip Ohridski poso znam koj e i so e i go znam kako li4nost kakov e-SRCKA
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 23:37
I mene mi e milo shto ziveesh vo Ohrid,Naume!!
Ako imet kukja za prodavanje vo Saraishte,pishi....голема%20насмевка
Jas za Skopje,ne kazuvam nishto....se se znae i gleda

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 22:41
Vo deneshniot broj na "Shpic" imashe izvesg\htaj za rabotata na nashiot gradonachalnik. Chitajki svativ kaj e Ohrid vo sporedba so drugive gradoj. i mi e milo sho ziveam ovde. Sho mislite za vash*te???
Кон врв
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 08:31
LOLLOLLOL
abbre makedonche.....
nemam komentar.....stvarno.... ova sekajcava si pominala losho i site po nea zakluchija deka e losho.... a pa skopje sho imat eden noken zivot sho da ti kazam.... se iskenjaa so tiesto ko mislish Sex Pistols... idet......
I kolku ochekvite zabava vo mesto od 100.000 ?ConfusedConfusedConfused  ama pa sk so 500.000 apoj se frlet po zurki mislish crazy horse si...LOLLOLLOL
A ti disco queen sekako vo razmisluvanjata si ko od to doba (70-tite)LOLLOL
poveli imame sega podobra diskoteka....poveli...
A ne aplaudirale ohrigjani zs bendot ne bil za aplaus.... ama pa ko ke ti e sefte na se ke aplaudirash....LOLLOLLOL tamu idet chesto razlichni bendoj... mu se aplaudirat samo na dobri---- taka da tolku i od tvojot vkus i poznavanje ... zato smiri se malku so komentarite... zs ne znam dali si kompetentna...LOLLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.