IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Расизам, нацизам, фашизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Расизам, нацизам, фашизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:04
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?
...sam si znae...vo nedostatok na argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....




Но проблемот е тоа што сестро ти бараш на погрешно место папагали, папагали не на форум, на форум колку што знам јас пишуваат луѓе а не папагали..
А за моите ставови, јас одсекогаш сум кажувал дека сум против српската бугарската и грчката пропаганда........
Само немам намера тебе да ти докажувам зошто не си никој и ништо
Само ти тапшај се по рамо... и викај си во себе :"јас сум во право"

Ол д бест


... se razbravme...jas sum za tebe nikoj i nishto... ti si za mene samo eden ogorcen covek... ne me cepkaj...ne te cepkam... i ushte ednash Vlasite neke ne ti se meta za potkusuruvanje... ne fakaj zarce so raka ke se izgorish... a iskreno ne znaesh koj se se Vlasi...pazi levo i desno pred da izgovorish bukva V... a ne Vlav... neznaesh kogo ke navredish... so tvoite insinuacii...
...propagandata ja mrazime site... ne samo grcka...srpska... bugarska...tuku secija...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:00
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?
...sam si znae...vo nedostatok na argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....




Но проблемот е тоа што сестро ти бараш на погрешно место папагали, папагали не на форум, на форум колку што знам јас пишуваат луѓе а не папагали..
Затоа јас незнам зошто бараш папагалчиња тука.
Нешто си грешка..
А за моите ставови, јас одсекогаш сум кажувал дека сум против српската бугарската и грчката пропаганда........
Само немам намера тебе да ти докажувам впрочем кој фактор си ти??
Никој и ништо
А за тебе само ова ќе ти го кажам
Само ти тапшај се по рамо... и викај си во себе :"јас сум во право"





Изменето од Vladimir88 - 29.Април.2008 во 23:02
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:54
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?

...sam si znae...vo nedostatok na  argumenti... povtoruva nekoi recenici koi sam si gi naucil...protolkuval i vadi od naftalin...demode...голема%20насмевканамигнувањеi prodolzi so kupuvanje informatsii od Bugarite...neshto ucish istorija... a i mnogu stana blizok...posle site onie navredi za turkomongoli...tatari  ili kako miluvash da gi vikash koga ke te nalutat...pa posle svrti se malku protiv Srbite...pa protiv Albancite... pa sega gledam si protiv nekoi anticki makedonci...ta neli si dezuren ...dobro ti odi kavgata... kako placeshe Kiro- Ne me ostavajte saaaam....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване
...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...



Кој папагал?

Изменето од Vladimir88 - 29.Април.2008 во 22:49
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:49
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Аха
А Жито не јадеме но Брашно си купуване

...papagalot uci novi raboti...ama ima i megu papagalite retardi koi ostanuvaat na edna naucena recenica...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:47
Аха
А жито не јадеме но брашно си купуване



Изменето од Vladimir88 - 29.Април.2008 во 22:49
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:46
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?


Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

...a ti da odish na baacka... da ti pobaat malku... neshto stradash od vlavofobija...se ti se pricinuva...na site strani...site shto ne ti odgovaraat so diskusiite gi vsvrtuvash vo Vlasi....a i moderatorite... ubavo bi bilo malku da te potsetuvaat deka ne si tuka da shirish omraza...a i ocigledno deka na forumov...barem na ovaa tema ostanuvash sam... da ne pocnesh ko Kiro Gligorov...da placesh i da vikash ...- Ne me ostavajte sam... a za Vlasite ne beri gajle... tie si znaat koj se... i kolku se... ne im trebaat kvazi advokati...a i VMRO si gi znae Vlasite vo svoite redovi... a i tie shto ne se vo nivnite redovi...


Изменето од mamamd - 29.Април.2008 во 22:46
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 20:55
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?


Кажи ми Дуле од кога тоа власите наследници на Античките Македонци?
Зошто гледај, сега влашки циркус тврдења дека 90% од ВМРО биле власи
Гледај инвазија

Изменето од Vladimir88 - 29.Април.2008 во 20:56
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 20:39
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

Ako go imas procitano tekstot ke vidis na koj narod pripadjam , vlav ne sum nitu slavo makedonec a od romite sum mnogu daleko .Jas sum staro makedonec.


sonce16, сум заинтригуван... би ли обjаснил на еден незнаешт тугинец кои са "старо-македонците"? Досега си мислев што власите имаат доста основателни претенции да са први наследници на античните македонци. А ти показа нова версиjа. Би ли дал подробности? И што општо има Васил Ильовски? (за него знам што е бил во комисиjато по кодификациjа на макеноскиот език). Или е некоj друг Васил?
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 20:24
LOLL
Ке се отрујам!!!  ЛОЛ... не ми е јасно...Зш се трудите на ѓуптинов да му објасвите.. да и да имат ... ево јас сум во блага рака расист... ама ке ти кажам и зш... пошо да ... и самите сте помалку вредна нација.. општо сите црни.. не се срамам да кажам... јас ја сакам црнечката музика ама сте мрзливи говна... можда ..да ... немало расистички провокации ама не велам дека немат луѓе шо ги мразет ѓупциве... а шо и страшно да ве мразиме... и нас не мразат милиони... кој к*рац... не е важно .. секој си имат свое мислење... а да славомакедонциве се расисти---- донт хев д гатс...  имет онакво,,мм,,, потајна одвратност кон нациите кои на српска слава во Југославија беа поставени како инфериорни(Шиптари, Ѓупци,Цигани) ама не дека сами ферментирале на некое си ниво каде би можеле да се двојат од вас... и тие се горе долу ко вас.. не се делат многу.. зато не может многу ни да ве деградирет....
Така да ова цела држава е едно шит мелтин пот... така не се осеќај подценет... само огледај се на околината и ке сватиш колку си нормален... Ако се прашвам јас... и те споредвам со славо македонциве можам да речам дека имате појке државотворен капацитет од овие копилиња на Подгорец (бели циганчиња) ЛОЛ
Поздрав... и остајте го постов.. нека не ве вреѓат вистинава.. стисните заби... намигнување


Изменето од naum 1518118 - 29.Април.2008 во 20:25
Кон врв
GrobarMKD Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GrobarMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:54
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .
 
navedi eden primer kade makedoncite napravile fasisticki cin .. za razlika od ostanatite koi ziveat vo opkruzuvanje pa duri i vo samata makedonija a ne se makedonci ...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:32
Originally posted by sonce16 sonce16 напиша:

temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .


licno ti preporacuvam da ne si igras
so zborovi
vo tema na koja sakasbash  ti da isteras PRAVDINA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:30
nepostojat takvi slavomakedonci
si izmesal neso
sonceto ti sveti izgleda previse
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:20
temata e za rasizam - nacizam i fasizam ako imas nekoj komentar na taa tema odnapred blagodaram .
spremen sum za sekakvi navredi duri sum i naviknat na rasizmot koj go sproveduva dobar del od slavo makedonci .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.