IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Нешто повеќе од другар...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нешто повеќе од другар...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
milo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нешто повеќе од другар...
    Испратена: 01.Март.2007 во 08:33
e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 09:41
podobro neka ostane dobar drugar
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 09:46
nisto kako sto nalaga situacijata ili momentot taka terajte
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
milo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 09:54
nesto situacijava u posledno vreme...tapa!!!
Posle nova god bevme non stop zaedno mnogu super se ponasase sve.Ali sea nesto samo mi vika aj mesti mi ja onaa,aj mesti mi ja ovaaa...i ja zdivuvamLOL!,ne vikam deka ne se gleame..ama nekad mi vrti mn dobri muabeti,nekad e aj sea mesti mi nekoja!!!!
ama ipak se mislam dali da napravam muabet pa da mu kazam kako stojat rabotite...pa jebiga,barem da probam!!!!
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 10:01
ako go sakas>>>.fati go!!ako ne>>kazi mu e onoj da ti go mesti........LOLLOLLOL
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 10:06
pa i ti reci mu da ti mesti negovi drugari , vrakaj so ista mera Wink
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 11:51
Нешто повеќе од другар НЕПОСТОИ, нешто помеѓу другар и дечко-нема.
Едноставно батали го.Ако тој имал малку заинтересираност кон тебе, ке бевте заедно, едноставно му служиш за забава.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 11:53
od kaj znaes.....mozebi fintata so toa "mesti mi ja taa" e da saka da ja pravi ljubomorna deka na drug nacin ne moze da se doiskaze deka saka neso od nejze.....???
da batales nekoj e lesno.............i koga vise ona vika deka i znaci nesto povekje>>tesko deka ke go batali onaka kao vikas ti!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 11:57
А ти пак од каде знаеш...тогаш нека му намести некоја, па ке добие а типот ке остане .Е тек тогаш ке види на ШТО Е
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 12:05
Originally posted by maja maja напиша:

А ти пак од каде знаеш...тогаш нека му намести некоја, па ке добие а типот ке остане .Е тек тогаш ке види на ШТО Е



znam deka citam megju redovi.da i bese lesno da go batali,ke go batalase a nemase da bara sovet......!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 12:13
Нели многу е лесно од страна да се делат совети па дури и баталиго да и се каже, но некој ако ни малку не покажува интерес кон тебе, јасно е на што си со него.Во случајот како што велиш ете може ја прави љубоморна, сепак и ова е игра на нечии чувства, тој значи е свесен дека девојката гаи симпатии кон него и веќе тоа го „користи„ па макар и за тест од негова страна.Ако веќе и типот го чувствува истото, тогаш зашто би се губело време, нека се заедно зошто љубовта е убава додека ја има и е обострана, тогаш ке жалат за пропуштеното време.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
centar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај centar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 12:55
Originally posted by milo milo напиша:

e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!
Deckoto ednas dobil korpa,najverovatno se plasi da ne dobie povtorno zatoa bi trebalo prviot cekor da go napravis ti.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2007 во 21:04
Originally posted by centar centar напиша:

[QUOTE=milo]e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!


AKO NAVISTINA MU E DOJDENO DA MU BIDES DEVOJKA VERUVAJ POVTORNO KE SE OBIDE;AKO NE TOGAS TOJ NEGOV OBID ZA POVEKE OD PRIJATELSTVO PRIFATIGO KAKO MOMENT NA NEGOVA MOMENTALNA SLABOST SPREMA TEBE VO DADEN SAKANO NESAKAN MOMENT

Изменето од ivin - 01.Март.2007 во 21:05
Кон врв
milo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2007 во 15:11
Нели многу е лесно од страна да се делат совети па дури и баталиго да и се каже, но некој ако ни малку не покажува интерес кон тебе, јасно е на што си со него.Во случајот како што велиш ете може ја прави љубоморна, сепак и ова е игра на нечии чувства, тој значи е свесен дека девојката гаи симпатии кон него и веќе тоа го „користи„ па макар и за тест од негова страна.Ако веќе и типот го чувствува истото, тогаш зашто би се губело време, нека се заедно зошто љубовта е убава додека ја има и е обострана, тогаш ке жалат за пропуштеното време.
 
 
 
Ok e ova,no fintata e jas sto nemam pokazano nitu eden znak...jas se odnesuvam naj ama onaka naj drugarski. Nikogas ne sum mu izjavila nesto poveke!!!!!!!! 
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,408 секунди.