IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали се сметате за нормални?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали се сметате за нормални?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 38>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 15:34
Ja ne sum nenormalen
jas sum ZABEGAN
ima razlika tukaLOLLOL
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 16:29
Toa ne se vika NENORMALEN,tuku NE E SO SITE!
Eve jas sum samo so polovinata

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 19:47
Realno, ne postoi normalno i nenormalno. Postoi samo neshto sto e prifateno kako norma na odnesuvanje ili rasmisluvanje vo edna sredina, bazirano na tradicija, iskustva i pishani i nepishani dogovori vo istata vo momntot na razgovaranjeto na ovaa tema.

Spored toa, onoa to e klasificirano kako "normalno" voopshto ne znachi deka e objektivno ispravno ili tochno. Toa e samo dogovorno "kako sto treba" , za odredeno vreme na traenje. .. Dodeka se smeni so novo "normalno" .

Zatoa, ako si mislite deka ste "nenormalni". a sepak ne pretstavuvate specijalna opasnost za okolinata, bidete srekni bidejki toa e dokaz deka ste originalni, samosvesni i unikatni. Vo sekoj sluchaj ne ste slepi sledbenici na nekoi tugji stapki, tuku si go odite vashiot pat!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 02:36
mislam deka drugo sakas da kazes ... pa site sme normalni na ovoj svet samo sto site imame maani. Nema covek bez svoja maana dali izgled karakter finansii i sl.
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 12:32
po kafeto ke se smenat mn. raboti
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 22:35
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

dali vie se smetate za normalni????? znam deka nikoj ne e 100% normalen ama sepak.....dali vie smetate deka nekoj e nenormalen????? i aj obrazlozete zosto smetate deka ste normalni?



Никој не е совршен.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 01:05
Ne postoi definicija sto e normalno.Toa sto za nekoi e normalno za drugi ne e.

Изменето од fragola - 09.Февруари.2008 во 01:05
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 01:39
Дефинирајте нормално.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 01:54
jas se smetam za normalna,megjutoa cesto mi se slucilo nekooj da mi reca TI SI NENORMALNA.......A znaete li zasto????????????zatoa sto go pravam toa sto sakam sekogas i si go teram kefot........ete zatoa nekoi mislat deka sum nenormalna
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 07:04
sto e toa "normalno" bas me interesira sto se podrazbira pod "normalno"?
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 08:01
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

jas se smetam za normalna,megjutoa cesto mi se slucilo nekooj da mi reca TI SI NENORMALNA.......A znaete li zasto????????????zatoa sto go pravam toa sto sakam sekogas i si go teram kefot........ete zatoa nekoi mislat deka sum nenormalna



Znaci nenormalno e ako se teras kefski i od srce
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 09:58
РАЗЛИКАТА ВЕ ВО ТОА ШТО НЕКОЈ ЈА ГЛЕДА НЕГАЦИЈАТА А НЕКОЈ НЕ ЈА ГЛЕДА. А И ОБАЈЦАТА СЕ СМЕТААТ ЗА НОРМАЛНИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:39
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

dali vie se smetate za normalni????? znam deka nikoj ne e 100% normalen ama sepak.....dali vie smetate deka nekoj e nenormalen????? i aj obrazlozete zosto smetate deka ste normalni?

а како некој може да каже што нормално
за некои едно е а за мене друго
а луѓето јас не ги делам на нормални и ненормални
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 16:43
Sam sum, ne sum so site
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.