IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Македонска збирка на глупости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонска збирка на глупости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 00:09
Трчањето на Глигоров со ИзетбеговиЌ за спасување на Југославија, асиметрични федерации и слични глупости.
 
Затварањето на границата со Грција (Тодор Петров и компанија, ’91).
Демонстрациите на студентите против образованието на албански, по нарачка на ДПМНЕ.
 
Најавата Љубчо Георгиевски на дека следното собрание на ДПМНЕ ќе биде во Солун.
 
МЕнаџерската приватизација на Јане Миљовски, по нарачка на СДСМ.
 
Баловите и шеширите на Љубчоица.
 
Законот за наплата на ДДВ, со кој потрошувачот се овластува да си ја земе робата без пари доколку продавачот не му издаде фискална сметка.
 
Казнување на „неовластеното“ движење по шумите и планините. Шипците се нон-стоп во планина и никој ништо не им може.
 
Уште?
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Antique Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antique Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 00:33
zaev i cela prasina so se krena okolu coekot .. ccc pa kaj go ima ova vo nekoja sredena drzava
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 11:52
A da ja skratime temata i da piseme za pametnite raboti sto se slucile od osamostojuvanjeto pa navaka, eve na primer mene vo momentov ni edna ne mi teknuva.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 16:13
Најголема глупост кога дозволивме ЉуБчо Георгиевски да стане премиер...!!!
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 20:25

Уште ...

Ставањето на луѓе со двојно државјанство на високи функции.
 
Ставањето на луѓе со криминални досиеја на високи функции.
 
Воспоставувањето на моралот на Амди Бајрам за референтен во Македонија.
 
Приватизацијата на стратешките енергетски објекти, без реална можност во догледно време да се воспостави конк*ренција. Тука ти се електростопанството, рафинеријата, топлификацијата во Скопје и сл.
 
Заблудата на СДСМ во првите мандати дека може да крадат до мила волја, а тоа нема да се одрази на државата.
 
Убедувањето меѓу народот дека ако крадеш и ги кршиш законите си снаодлив. Заблудата дека државата не може да пропадне иако се кршат законите на сите нивои.
 
Практиката ДПМНЕ да не го менува вокабуларот кога  се во опозиција и на власт. Тие се нон-стоп во предизборна кампања, СДСМ се криви за се, а тие за ништо, оти СДСМ се криви за се.
 
Поставувањето на пилиштари и мочковци (кои во меѓувреме остареа) на високи позиции: дебелоно гомно Васил Тупурковски, Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Радмила Шеќеринска, разни партиски лајачи како Влатко Ѓорчев, Филип Петровски и сл.
 
Ароганцијата на СДСМ спрема населението. Сите се егземплари на екстремна ароганција и снобизам, БЦ, РШ, ЈМ, ВБ. Многу долго (сеуште) ја потценуваат интелигенцијата на народот.
 
Говорот на Љубчо Георгиевски од Калето, пред публика од два-триесет луди вмеровци на плоштадот.
 
Однесувањето на истиот како цар.
 
Однесувањето на жена му на истиот како царица.
 
Поставувањето на братот на жена му на истиот за директор на електордистрибуција Струмица (Ванчо Таковски) - на интернет кружи видео клип со негово „интервју“ како претседател на ФК Беласица, за сидата во Македонија, веднаш после смртта на фудбалерот (црнецот) од сида - погледајте и ќе видите кој ја „води“ Македонија.
 
Однесувањето на Никола Груевски како цар.
 
Поставувањето на попови на кои уште им се дига во светиот синод на МПЦ.
 
Поставувањето на попови на кои уште им се дига за архиепископи на МПЦ.
 
 
Уште?
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 09:31
Еве ви малку литература да подучите, како полесно да станете пулитичари.намигнување
Буш и Берлускони од наше маало
посебно од овие бисери













                        Ако е дедо ти жив, бог да го прости....

%20

 

  • ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 61 пратеник, тоа се 100 проценти, и уште два од Сојузот на Ромите тоа се 102 проценти. Победуваме со 102 отсто - Амди Бајрам на митингот во Штип
  • И Солана е Ром. Го препознав по стисокот на раката. Ми признал кога сме биле во делегации на парламентарни групи во Шпанија. Ако сакате да бидете во власта, бидете со мене, Амди Бајрам му предложил на Саво Климовски да биде лидер на Сојузот на Ромите.
  • Да го видам нацртан тука, десно дијагонално од мене - Александар Флоровски од ВМРО-ДПМНЕ го бараше тогашниот претседател Борис Трајковски.
  • Денес сите сме Американци! Македонија ќе застане рамо до рамо со Америка во борбата против искоренувањето на тероризмот. Терористичките напади врз Америка ги засенија терористичките напади што Македонија ги преживуваше во изминативе 7 месеци. Но ова истакнува еден факт: тероризмот удира како на големите, така и на малите, како на величествените така и на понизните - Борис Трајковски.
  • Ако во ова има и трошка вистина, јас уште утре ќе се самозапалам на плоштад. Ги видов тие факсови и мислам дека комунистички структури се обидуваат да ме дискредитираат. Мене не ми е до милион долари. Јас тоа дневно можам да го спечалам на многу начини. Јас во политиката не дојдов со штипки на панталоните и со „фиќо“ - Љубе Бошковски за аферата со оризот.
  • Понекогаш стасувам и да одам на козметичар, за разлика од Бранко Црвенковски. Јас му порачав да оди на козметичар, да биде поубав за изборите, но не ме слуша - Љубе Бошковски
  • Јас не сум идеолошки мутант за да мутирам од СДСМ во ВМРО, додека јас ја создавав идеологијата, тие гледаа цртани филмови - Љубе Бошковски на митингот пред Велешани.
  • Не ме изненадува што јаничарот од СДСМ доаѓа во нашата партија како падобранец, како турист и сака да покажува политичка култура, а де факто покажува некултура. Неговиот однос ме потсетува на Вранишковски кој праќаше такви клетви до седмо колено - Љубе Бошковски во интервју пред изборите за претседателот Ѓорге Иванов
  • Нашава демократија е како космодиск-демократија - на некого може шашаво му изгледа, ама Македонија функционира - претседателот Ѓорѓе Иванов
  • Ако е дедо ти жив, бог да го прости, ако е умрен, прашај го ќе ти каже - поранешниот пратеник Митко Анастасовски на собраниска говорница.
  • Додека има нови врапчиња што црцорат ВМРО, ВМРО, дотогаш ќе постои и оваа партија - Митко Анастасовски
  • Јас не се чувствувам како комунист за да му забранувам на некого да размислува - Љубчо Георгиевски за предлогот на МАНУ за етничка поделба на териториите.
  • Албанците се занимаваат со дрога и со тие пари ги купуваат странските политичари, а Македонците немаат пари за такви работи зашто се занимаваат со раноградинарски работи - Филип Петровски, поранешен македонски конзул во САД.
  • Однапред ги демантирам моите изјави - поранешниот министер за образование Ненад Новковски, како одговор на прашањето за аферите во образованието околу опремувањето на студентскиот центар и бркањето на директорката од неготинската гимназија.
  • Фигурана е иста Ганка. Многу е убава, има бело лице, устињата и се нацртани, има кратка фризура, на косичето и се познаваат сите перчиња, а и се гледаат дури и обетките. Ако можеше фигурата на Крит да биде наречена Парижанка, зошто тогаш оваа наша фигура што датира од македонско-хеленистичкиот период да не ја крстиме „министерка Ганка“, Паско Кузман, како тогашен директор на Заводот за заштита на спомениците на Охрид.
  • Ние како обични граѓани сме запознаени со тој феномен преку филмовите што се снимаат во Америка. Симбол на ваквиот феномен е филмот Рамбо. Албанскиот интерес може да се искаже само преку политичка работа, никако преку вакви акции кои ги претендираат некои организации за да издејствуваат нешто во Македонија - Арбен Џафери по рекетирањето на полициската станица во Теарце.
  • Можеби виновни за аферата прислушување се Марсовците, кои во тој период доаѓаа со летачки чинии и Агенцијата за разузнавање и контраразузнавање е одговорна што не ги открила - Љубислав Иванов - Ѕинго.
  • Од слободната економска зона Бунарџик видов само пет краве шарене - Љубислав Иванов-Ѕинго.
  • А бе, ваа п... уште не била мажена - Стојан Андов како собраниски спикер за Доста Димовска, кога заборави да го исклучи собранискиот микрофон
  • Пријатно е чувството кога треба да се заблагодариш за подарок. Јас и припаѓам на онаа генерација што не знаеше што е чоколада, сé додека татко ми не ми донесе кутија хуманитарна помош од Америка. Тогаш дознав дека чоколадата е слатка. Години подоцна бев гостин на Стејт департментот во САД и не одведоа во посета на Белата куќа. Таму почувствував мирис на јајца со сланина. Како што ме дал господ прашав: Што е ова? Ми одговорија: Претседателот појадува. Тогаш ми се врати сеќавањето дека тоа е мирисот што сум го почувствувал во детството. И повторно и бев благодарен на Америка - Љубиша Георгиевски, како претседател на Собранието по средба со делегација конгресмени од САД.



Изменето од mamamd - 27.Септември.2009 во 09:32
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 22:00
Пријатно е чувството кога треба да се заблагодариш за подарок. Јас и припаѓам на онаа генерација што не знаеше што е чоколада, сé додека татко ми не ми донесе кутија хуманитарна помош од Америка. Тогаш дознав дека чоколадата е слатка. Години подоцна бев гостин на Стејт департментот во САД и не одведоа во посета на Белата куќа. Таму почувствував мирис на јајца со сланина. Како што ме дал господ прашав: Што е ова? Ми одговорија: Претседателот појадува. Тогаш ми се врати сеќавањето дека тоа е мирисот што сум го почувствувал во детството. И повторно и бев благодарен на Америка - Љубиша Георгиевски, како претседател на Собранието по средба со делегација конгресмени од САД. -ovaa e naj-jaka.Kako go gledaa Amerite- Dali ovoj od togas jadel voopsto drugo cokolado.Greota,daj da mu kupime uste edna-
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 22:17
ne e li polesno da se napravi збунетост,...zbirka na makedonski pametni raboti?!....ustvari....shto tropam?!изненадување....teshko deka  ...takva zbirka ...ke vidi bel den !тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 22:30
Polesno e

bidejki ke bide =bel list
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 14:58
Голема глупост - С.Бонева кандидат за градоначалник на Струмица.
Кој бара ќе најде.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 14:58

антиквизација ...............

Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 03:52
смеење
Јас често пати велам, кај нас функционериве (на државно и локално ниво) да решат да седнат, да се договорат и да речат:„ај да правиме грешки“, сигурно нема толку да ги направат, како што прават овака, случајно.глупчогубитник
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 11:39
siguren sum deka na nikoj do sega ne mu teknala na edna od..pogolemite gluposti...na ovcite vmrovski....a , toa e koga site ...drzavni apteki gi ofarbaa vo....crveno...iako nasekade niz svetot bojata im e....zeleno- bela...газење%20од%20смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 11:41
лошо штимувани партиски папагали кои се трудат да звучат како перфорирани клавири газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.