IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали се сметате за нормални?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали се сметате за нормални?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 38>
Автор
Порака
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 21:58

Originally posted by Carnation Carnation напиша:


abe ti i psihijatar dan si so taka od eden post uspea da napravis psiholoski profil na toj so ja otvoril temava?ponatak bez navredi,zs brisam...


Немој брат да ме разбериш погрешно ако ми е целта да се вреѓаме ќе одев на подфорумо Хомосексуалци, таму барем секогаш се наоѓа некој расположен за кавга. Не ми беше мене намерата никого да навредам, макар шо гледам дека не си единствен шо ме цитирал па така да можи да се заклучи дека сум постигнал некој ефект, шо всушност и ми беше намерата. Ама ако мислиш дека воведната реченица во репликата е навредлива само кажи и нема да ми смета да манам edit и да ја избришам. Биди поздравен.
    
и то...
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2006 во 22:09


Originally posted by Alekta Alekta напиша:


dobro e sto go delis mislenmjeto so YODA, mi pomognavte da razresam nekolku dilemi vo mojata glava

inace sekako deka nema granica koj e normalen a koj ne e. ama sepak dali spored vas vie samite et normalni??????



Јас баш не се сметам за нормален, шо не значи дека сум болен од душевна болест или пак дека сум генијалец или кој знај колку се разликвам од другите. Пак ќе повторам,тој шо се смета се*еси за ненормален уствари е ненормален , а од друга страна ненормалноста не мора секогаш да асоцира на душевна пореметеност. Баш то се дешава многу ретко како шо спомнаја погоре „ко ќе те донесат со болничко возило“, а јас ќе додадам во Бардовци
      . То се ментално пореметени луѓе,а авторот на темата редно време е да се изјасни подлабоко дали баш на овие појави мислеше ко ја постави темата, оти јас така не ја разбрав и немам намера да продолжам да коментирам за то. Само ќе додадам едно : Не рекол за џабе Хераклит на времето : „Ако не постоеше болеста не ќе знаевме шо е здравје“.

    

Изменето од YODA - 18.Јуни.2006 во 22:09
и то...
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 18:16
normalno e se ona sto ne e nenormalno:)....ona sto gi preminuva granicite vo sekoj pogled preminuvajki vo patologija...barem znaeme sto e patologija i psihopatologija....taka da site se normalni dokolku nemaat potreba od strucna pomos(mislam na psihijatar)...a moze da pobaraat pomos od psiholog(ednostavno kako sovet ili samo razgovor)....znaci dokolku nemte mentalni rastrosjtva...kako na primer....(shizofrnija,dpresija hronika,bivalentno odnesuvanje,podvoena licnost i site vidovi na psihozi.......)togas ste normalni,normalno e sekoj da ima nevrozi koj pomalku a koj poveke.....ama dokolku nevrozite preminat vo psihozi e togas naseto odnesuvanje preminuva vo patologija......!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 02:26
[QUOTE = YODA]Не ми беше мене намерата никого да навредам, макар шо гледам дека не си единствен шо ме цитирал па така да можи да се заклучи дека сум постигнал некој ефект, шо всушност и ми беше намерата.[/QUOTE]
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 02:29
YODA ako mislis deka jas ja otvoriv temava za da se tesam so drugite, togas so samooto otvaranje na ovaa tema jas tebe mnogu sum ti go olesnila zivototLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 04:07
не се сметам за нормална личност...од проста причина шо многу работи ги прам прво несвесно...а ако се свесни се несвојствени за здрав човек...со еден збор...спаѓам во група ЛУДАЦИ....
Точачиња.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 07:44
abe vie dvete nad meneTongue me primate li u drustvo ? LOLLOL 
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 16:55

    Once upon a time a wise man said:

Can't we all, just get along ?!
и то...
Кон врв
petko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 17:09
Originally posted by beleg beleg напиша:

Mislam deka sum normalnaBig smilea dali drugite toa go mislat za mene neznamLOLeden clen od forumot definitivno znam deka me smeta za nenormalnaLOL.......................


zar samo eden ???
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 20:59
Originally posted by joki joki напиша:

íå ñå ñìåòàì çà íîðìàëíà ëè÷íîñò...îä ïðîñòà ïðè÷èíà øî ìíîãó ðàáîòè ãè ïðàì ïðâî íåñâåñíî...à àêî ñå ñâåñíè ñå íåñâî¼ñòâåíè çà çäðàâ ÷îâåê...ñî åäåí çáîð...ñïàƒàì âî ãðóïà ËÓÄÀÖÈ....

joki ti ic ne se sekiraj....ne spagjas vo grupata LUDACI Wink ti si samo skleroznaWink LOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 21:01
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

abe vie dvete nad meneTongue me primate li u drustvo ? LOLLOL 

NE!!!! NEMA SHANSIIII!!! ti u nase drustvo???? abe daj aj en zaebavajLOLLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 13:41
Јас дефинитвно не сум нормална
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 15:35
Definitivno baby !!!!!!

Ama jas i takva te ljubam

a jas mnogu ljubam da ljubam

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2006 во 16:10
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Definitivno baby !!!!!!

Ama jas i takva te ljubam

a jas mnogu ljubam da ljubam


А да не сакаш да кажеш дека ти наводно си нормален?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,154 секунди.