IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 53>
Автор
Порака
veronika_new Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veronika_new Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 10:57
Ni vas ni nas ni nema spas
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 11:12

A кој се тоа вас, нас? збунетост
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 10:22
Паа, мислам дека хомосексуалец не е дијагноза, тоа си е вродено и кога тогаш ќе си излезе на површина.Бог сите не создал еднакви пред него, па која сум јас да судам. Не сум геј ама не ми пречат геј луѓе-па знаете ли дека според некоја статистика 30% од сите луѓе се геј? Што не сме навикнати на таа различност е друго нешто-чудно е кога видите двајца мажи или две жени се бакнуваат-признавам мене ми е невообичаено.
Само не поддржувам посвојување деца-премногу морални и социјални проблеми би имало детето.
A closed mouth catches no flies
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 15:30

A така, де! Конечно некој да се почеша по глава и да каже нешто од нешто ко шо треба.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 15:32
Originally posted by ^italina ^italina напиша:

Паа, мислам дека хомосексуалец не е дијагноза, тоа си е вродено и кога тогаш ќе си излезе на површина.Бог сите не создал еднакви пред него, па која сум јас да судам. Не сум геј ама не ми пречат геј луѓе-па знаете ли дека според некоја статистика 30% од сите луѓе се геј? Што не сме навикнати на таа различност е друго нешто-чудно е кога видите двајца мажи или две жени се бакнуваат-признавам мене ми е невообичаено.
Само не поддржувам посвојување деца-премногу морални и социјални проблеми би имало детето.


ок
jas ne podrzuvam  i paradi i naocit marketing
se drugo e ok

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 16:52

големо%20гушкање за Анакин (и без задни намери, нагласувам намигнување)
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2012 во 17:41
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 21:24
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

намигнување



И тебе те има <3 а ќе ме има и мене еден ден... се надевам :)
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 23:58
Не ме издавај бе смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 15:51




Хомосексуалците од Македонија бараат закони кои ќе им овозможат да склучуваат бракови од ист пол. Ова прашање се актуелизира деновиве откако американскиот претседател Барак Обама даде јавна поддршка за легализација на хомосексуалните бракови.

homoseksualnostt500

Македонските хомосексуалци преку Хелсиншкиот Комитет испратиле претставка до Уставниот суд со барање за укинување на одредбите од Законот за семејство кои предвидуваат во брак да можат да стапат само лица од спротивен пол.

Деновиве низ весниците можат да се забележат реклами преку кои хомосексуалците бараат остварување на своите права.

ЛГБТ заедницата смета дека хомосексуалците се дискриминирани во однос на хетеросексуалците и тоа е причината да го кренат својот глас. Тие сметаат дека за разлика од брачните другари, не можеле да си ги остварат ниту правата што произлегуваат од врските што тие ги имаат со своите партнери.

Додека некои од политичките партии имаат изградено дециден став со кој се против легализација на истополовите бракови, опозициската СДСМ молчи околу официјален став за ова прашање.

-СДСМ е партија која е социјалдемократска, либерална и која ќе има изграден став за сите прашања кои може да го поделат општеството. Ние во нашата програма го немаме тој став, сеуште го немаме изградено, но ги следиме сите процеси и трендови кои ќе значат повеќе права на граѓаните на Македонија, истакна во понеделникот потпретседателот на СДСМ, Гордан Георгиев.

За разлика од опозицијата, ВМРО-ДПМНЕ јасно стои зад десничарскиот став околу ова прашање, односно е против легализација на истополовите бракови, став на владејачката партија кој пред извесно време го повтори и министерката Гордана Јанкулоска.

Граѓаните на Македонија пак, велат дека на ваквите лица им е потребна стручна и медицинска помош, а не законска каква што бараат. Ставот во нашата земја се совпаѓа околу сваќањата за правата на хомосексуалците во земјите од регионот, а добро знаеме како завршија некои од последните геј паради одржани на овие простори.

Прашањето за легализација на хомосексуалните бракови беше актуелизирано откако Обама јавно ги поддржа. Тој со последниот потег успеа да собере доста донации за кампањата, но последните анкети велат дека токму поради оваа одлука Обама заостанува зад републиканецот Мит Ромни за околу 7 % во трката од претседателските избори.

--------------

Добро, и во кој век тоа ние живеемезбунетост




Изменето од ekszi88 - 19.Мај.2012 во 15:58
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 15:56
намигнување


Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 16:07
Да, ама на кој да му се докаже ова...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 16:11
Епа... лека полека се ќе си дојде на свое место... само дал ќе доживеам тајм аут
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 16:23
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Епа... лека полека се ќе си дојде на свое место... само дал ќе доживеам тајм аут

не губи надеж никогаш...намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.