IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 53>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 02:57
Ауууу нешто ново прочитав денес - „Brakot kako koncept e zaednica vo koja na priroden nacin se pravat i odgleduvaat deca.“ Оти бе тогаш не гледаме венчавки на животни? Нели и тие се размножуваат и прават деца? Што е најтрагично се промискуитетни, немаат еден доживотен партнер, па пак се размножуваат. Значи којзнае колку разводи имаат, поготово зајаците.......


Сенсеи незнам во кој век живееш ама да те постетам дека БРАКОТ е измислена институција од самиот ЧОВЕК. Со таа институција брачните другари се стекнуваат со одредени ПРАВА како што се право на заедничка сопственост, право на наследство, право на социјално осигурување итн - нека ме дополнат/поправат покомпетентните. ЕТЕ ТИЕ ПРАВА се оние кои ги немаат хомосексуалците со тоа што им е скратено правото за брак или ако сакаш наречи го „граѓанска заедница“ - насловот не е битен, битни се правата.

Ако тие права со кои би се здобиле хомосексуалците тебе би те уништиле, тогаш те жалам, да си одиш кај Др. Викторија Вујович (respect!) малце на терапија.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 12:20
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Ауууу нешто ново прочитав денес - „Brakot kako koncept e zaednica vo koja na priroden nacin se pravat i odgleduvaat deca.“ Оти бе тогаш не гледаме венчавки на животни? Нели и тие се размножуваат и прават деца? Што е најтрагично се промискуитетни, немаат еден доживотен партнер, па пак се размножуваат. Значи којзнае колку разводи имаат, поготово зајаците.......


Bravo,.(vmetni pogrden zbor, prethodno izbrishan od moderatorot).. nemam zborovi голема%20насмевка


Изменето од sensei - 29.Декември.2007 во 19:59
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 22:32
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Аџија ти имаш право да се ожениш со љубовта на твојот живот, а јас го немам тоа право. Разликата е што љубовта на мојот живот е од исти пол наместо од спротивен. Во тоа е поентата на еднакви права. Тебе никој не те дискриминира дека си стрејт (ако!), а нас во секој момент можат да не дискриминираат, а законот ништо не прави за тоа!лутина


Види, тука веќе не збориме за еднаквост, туку за МОРАЛ. Еднаквост имаме, тоа веќе го покажав.

А сега, ако некој сака да има секс со овца, или со мајка му, или со личност од ист пол, тогаш тоа е РАЗВРАТНОСТ! И нема простор на некого да му се задоволува таа декадентна желба да си општи со „љубовта“ (овца, теле, хомо-партнер, итн.) на неговиот живот, кога тој акт е гнасен и неморален.

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 12:32
Аџија не биди наивен. Види кому му зборуваш за МОРАЛ. газење%20од%20смеење
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:00
Вие двајцата треба да земите часови по психологија па да разграничите некои работи - конкретно ментални растројства, болести и сексуални ориентации.. Па после ќе правиме муабет. Толку од мене.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:03
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Вие двајцата треба да земите часови по психологија па да разграничите некои работи - конкретно ментални растројства, болести и сексуални ориентации.. Па после ќе правиме муабет. Толку од мене.


e ова највише ме нервира. Кога ако си нормален, те прават ненормален, зашто ненормалното не го прифаќаш за нормално. лутина
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:56
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Вие двајцата треба да земите часови по психологија па да разграничите некои работи - конкретно ментални растројства, болести и сексуални ориентации.. Па после ќе правиме муабет. Толку од мене.


e ова највише ме нервира. Кога ако си нормален, те прават ненормален, зашто ненормалното не го прифаќаш за нормално. лутина

Не реков дека си ненормален. Ако ти се најде во муабетот твој проблем. Јас реков ЧАСОВИ ПО ПСИХОЛОГИЈА, а не реков да одиш на психијатар. Пооооо......губитникгубитникгубитникгубитникгубитник
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:59
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Вие двајцата треба да земите часови по психологија па да разграничите некои работи - конкретно ментални растројства, болести и сексуални ориентации.. Па после ќе правиме муабет. Толку од мене.


тотална пропаганда.... За каква тоа сексуална ОРИЕНТАЦИЈА зборуваш? Многу посоодветно е да се каже сексуална ДЕЗОРИЕНТАЦИЈА... Еј... па хомосексуалноста е врв на дезориентацијата, кога ни половите органи не знаеш за што ти служат... Замисли си човек да не знае забите за што му служат, кај ќе го пратат?

Како може некој да е сексуално ориентиран, ако тој е тотално дезориентиран кравофил, педофил, телесексуалец или хомос?

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 18:01
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Вие двајцата треба да земите часови по психологија па да разграничите некои работи - конкретно ментални растројства, болести и сексуални ориентации.. Па после ќе правиме муабет. Толку од мене.


e ова највише ме нервира. Кога ако си нормален, те прават ненормален, зашто ненормалното не го прифаќаш за нормално. лутина

...simni se od planinata na koja zivees...togas ke razgovarame.



Изменето од Eleni - 30.Декември.2007 во 14:06
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:15
Originally posted by аџија аџија напиша:

 тотална пропаганда.... За каква тоа сексуална ОРИЕНТАЦИЈА зборуваш? Многу посоодветно е да се каже сексуална ДЕЗОРИЕНТАЦИЈА... Еј... па хомосексуалноста е врв на дезориентацијата, кога ни половите органи не знаеш за што ти служат... Замисли си човек да не знае забите за што му служат, кај ќе го пратат?

Како може некој да е сексуално ориентиран, ако тој е тотално дезориентиран кравофил, педофил, телесексуалец или хомос?


Еми очигледно не ти се јасни тие поими, затоа ти реков јас да земиш некој час по психологија. Кога ќе научиш што се тие тогаш ќе прајме муабет. Неможиш ти да си измислуваш нови поими (
„кравофил“, „телесексуалец“ - изненадување мислам хелоу) или да даваш твои дефиниции на некои општо познати поими со точно определени дефиниции. А за тоа дека не знаеле хомосексуалците половиот орган за што им служел, многу се лажиш. Добро знаат за што служи. А ти кога толку знаеш за кај ти служи твојот полов орган, зошто тогаш толку уживаш кога некоја девојка ти дава орален секс?? (Елени молим те не ме бриши пак)


Изменето од RebeL - 30.Декември.2007 во 15:15
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:25
значи, кажи ми ти, по часови по анатомија, за што служи и за каде служи машкиот полов орган?

аџија ако мора и наставник ќе изиграва... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:30
Машкиот полов орган служи за секс (и за уринирање), а понатаму каков секс ќе имаш, тоа зависи од тебе и твоите афинитети.

Не ми одговори ти на моето прашање.


Изменето од RebeL - 30.Декември.2007 во 15:30
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:39
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Машкиот полов орган служи за секс (и за уринирање), а понатаму каков секс ќе имаш, тоа зависи од тебе и твоите афинитети.

Не ми одговори ти на моето прашање.


хахахаха... и тие часови си ги рипнала значи... смеење

ајде ќе ти објасниме, ама овој пат без пчеличките и цветчињата, т.е. ќе се правиме дека сме возрасни. ЗНачи машкиот полов орган е анатомски обликуван за оплодување на женскиот полов орган. Анатомијата (природата, БОГ) оди до тука.

А сега ти ако сакаш моеш и да го користиш како пендрак, лењир, моеш да „оплодуваш“ со него и машки, и телиња, и крави, и што ти јас знам. Ама со тоа, де факто покажуваш дека си ДЕЗОРИЕНТИРАН и не знаеш за што тој орган служи...

ги молам останатите посетители да простат за нивото на отвореност, но мораше вака...

Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:57
Аџија не сум женско !!! По кој пат да ти речам да не ми се обраќаш во женски род??лутиналутиналутиналутиналутина


И час по анатомија сум зел, и по биологија. Во двата тие часа учев за АКТОТ НА ОПЛОДУВАЊЕ. А не за кај служи пенисот. Сексот како секс одамна ја сменил примарната цел од оплодување во уживање.

Ајде кажи ми кај aндрогените личности - значи оние кои се раѓаат со недоразвиени и машки и женски полови органи (или популарно наречени хермафродити), за што им служат нивните полови органи??? Каков секс треба тие да имаат? Кој од органите да го користат?


Изменето од RebeL - 30.Декември.2007 во 15:59
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3334353637 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.