IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 53>
Автор
Порака
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:26

 Se gleda koj debatira so argumenti, a koj onaka si dofrluva zborovi, nemam komentar bidejki ne najdov komentar koj e vreden za repliciranje, i kako sto rece Rebel, se mesaat babi i zabi.
 Seriski ubijci i Homoseksualci?????збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:30
Originally posted by аџија аџија напиша:

па факт е дека таму кајшто на велико се урла за хомосексуалноста, и кајшто се фрлаат МИЛИЈАРДИ за овој феномен да се направи кул, и хипи, се истовремено и местата каде што има далеку најмногу хомо... Зошто досега не се пронајдени хомоси во џунглите? голема%20насмевка


сам себе го цитирал... голема%20насмевка
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 16:42
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

па факт е дека таму кајшто на велико се урла за хомосексуалноста, и кајшто се фрлаат МИЛИЈАРДИ за овој феномен да се направи кул, и хипи, се истовремено и местата каде што има далеку најмногу хомо... Зошто досега не се пронајдени хомоси во џунглите? голема%20насмевка


сам себе го цитирал... голема%20насмевка

ete go resenieto..pod hitno u dzungla adzija..tamu se site kao "ti" kako sto vikas...od mene imas bilet u eden pravec голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 22:09
U zatvori i na brodovi ima mnogu homosi
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 00:16
nemam nisto protiv homoseksualcite ne samo kaj nas, voopsto.
imam prijatel koj e eden od niv i veruvajte deka e super covek na koj sum mozela da se oslonam cesto pati vo zivotot, koj mnogu mi pomognal i kogo isklucitelno go cenam i pocituvam.
za zal, situacijata vo RM go natera da se iseli vo edna ponormalna drzava, razbirlivo, nemame sto zivoti da gi trosime vo dokazuvanje i objasnuvanje. tamu e sreken, najde odlicna rabota, super zarabotuva i na nikogo ne mu smeta kako "takov".
people are strange
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 00:36
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


ete go resenieto..pod hitno u dzungla adzija..tamu se site kao "ti" kako sto vikas...od mene imas bilet u eden pravec голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


значи признаваш дека феноменот хомоси е продукт на пропагандата и моралната декаденција?

инаку чуму го немит во џунглите?

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 03:08
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


ete go resenieto..pod hitno u dzungla adzija..tamu se site kao "ti" kako sto vikas...od mene imas bilet u eden pravec голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


значи признаваш дека феноменот хомоси е продукт на пропагандата и моралната декаденција?

инаку чуму го немит во џунглите?


najstar produkt na propagandata za zal e veruvanjeto vo visa sila (citaj gospod bog)...daj da ne se smarame poveke adzija...sepak ne te zagrozuvam..ne me zagrozuvas...aj da bideme drugarcinja...mozno e ?големо%20гушкање
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 10:42
pa jas ne sum ti neprijatel.... naprotiv, smetam deka licemerite i laznite prijatelite so te ohrabruvaat ti se pomali prijateli... a ti kako sakas sfati...


samo da ti kazam, znam deka i za tebe e mozen izlez... Poznavam eden prijatel. bese homo pred 9 godini. sega ima dve detenca i fina zenicka... I miren son. Znaci ne od knigi, od teorii, od levo-desno. Od zivotot ti kazuvam deka e mozno....

Pozdrav. големо%20гушкање
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 11:12
Originally posted by аџија аџија напиша:

pa jas ne sum ti neprijatel.... naprotiv, smetam deka licemerite i laznite prijatelite so te ohrabruvaat ti se pomali prijateli... a ti kako sakas sfati...


samo da ti kazam, znam deka i za tebe e mozen izlez... Poznavam eden prijatel. bese homo pred 9 godini. sega ima dve detenca i fina zenicka... I miren son. Znaci ne od knigi, od teorii, od levo-desno. Od zivotot ti kazuvam deka e mozno....

Pozdrav. големо%20гушкање

..adzija blagodaram sto bar ne si licemer,u pravo si..takvite se uste pogadni likovi..a ona za mazot..ti veruvam..koga bev u faza "one night stand".."srekno zeneti so decinja doma" imav sekoja nedela..posle sredbata so mene..oni se vrakaa kaj zenickata i decinjata..a za moeto lecenje ili izlez kako sto vikas..jas ne sakam..mi se dopga vakov kakov sum..no koj se oseka nesrekno poradi toa..neka proba da se leci (makar sto mislam deka e toa gubenje vreme)
...adzija fala uste ednas na konstruktivnosta големо%20гушкање
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:11
Originally posted by аџија аџија напиша:

..Poznavam eden prijatel. bese homo pred 9 godini. sega ima dve detenca i fina zenicka... I miren son.

Тешко на жената и на децата негови, ги зеде на душа....да живееш со хомоеротски чувства, а затворен во брак со жена само за да не те збораат комшиите, тоа е најголемото лицемерие шо постои!


Изменето од RebeL - 22.Декември.2007 во 13:11
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:46
Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 13:49
Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија

mene ti mi se gadis..pa te toleriram i pocituvam..sto si ti kriv/a sto i bogovite sakaat nekogas da se poseguvaat? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 14:03
Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Повторно истите работи со хомосексуалците и хомосексуалноста.Верувајте веќе ми се смачи и згади да се пишува за овие секс ориентеции.Зарем не се исцрпеа сите искази и мислење.Пред одредено време пишував за какво лицемерие вледее во таквите кругови.Колкава болка им задаваат на недолжни чисти души криејќи ја сопствената сексуалност и чуства од околината,свесни за својата перверзија и настраност.Така може да се однесуваат нереализирани личности и оние што сеуште се бараат себеси.Оставете ги ....... на мира нека преват што сакаат
Ми се згадија

А ја сфаќаш ли ти причината за нивното криење?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 14:35

Se se iznachitav na temata od vas chetvorica:-))I na koj mu se gadi i na koj ne sum se gadi i za situacijata vo Bugarija i za gay paradi vo Srbija...se.Ama nikade ne prochitav konkretni fakti za situacijata so homosexualnosta vo Makedonija. Dali ima nekoja evidencija za brojot na homosexualci,vashe iskustvo so niv,kako homosexualcite se snaogaat vo taa sredina,nivnoto iskustvo,kakov feedback dobivaat od familijata,od opshtestvoto...znachi konkretno kakva e situacijata,a ne samo prazni ubeduvanja vaka i onaka.

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.