IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 53>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 11:46
 
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Homosexsualnosta e
-genetski skolop, a so samoto toa-priroden
-formula za DNK, zapisana taka uste pred ragjanje
-nesto protiv sto e besmisleno da se boris
 
Хомосексуалниот ген е чиста шпекулација и сеуште научна фантастика. Еден од милионите обиди на хомосексуалците да го направат природно она што не е природно. Ако гените сакале некој маж да го привлекуваат мажи, тие ќе го направеле него жена, со вагина, со гради итн. но штом му дале машки органи, го направиле маж...како петелот наш голема%20насмевка
Друга работа. Сите ние имаме грешки во нашите гени (рецесивни, дегенерирани гени). Според христијаните, тие се последица на гревот и како такви предизвикуваат во нас грешни страсти, како што се лакомството, себичноста, клептоманијата, разни психички порематувања, блудството, педофилијата, хомосексуализмот, полигамијата итн. Но сето ова е само потенцијал, а моралната одлука дали било што од ова ние ќе спроведеме во пракса е наша.
Не може некој да убие некого и на суд да се вади со изговорот: "Јас не сум крив, тоа ми беше запишано и предодредено во гените". Или педофил кој силувал некое девојче да се вади дека таквите желби му се вбризгани во гените, дека тој не е морално одговорен. Никако. Секој од нас има помалку или повеќе настран потенцијал во гените и тешко му на оној кој не е свесен дека го има, но одлуката дали ние ќе се препуштиме на тие настраности или пак здраво-разумно ќе им се спротиставиме е наша и само наша.
 
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne znaete!!! Ne ste bile poinakvi!!!
tesko e da bides poinakov.
"sovrsenite" ne gi sfakjaat "nesovrsenite"
 
Кои ти се тие "совршени"? Зарем има таков човек роден од жена?
Како што кажав, јас не сум хомо, ама знам некои кои биле и знам дека не е бесмислено да се бориш, затоа што тие таа борба ја крунисале со победа и сега се среќно омажени и оженети хетеросексуалци.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 11:58
Кои ти се тие "совршени"? Зарем има таков човек роден од жена?
-zatoa se napisani vo navodnici
 
...затоа што тие таа борба ја крунисале со победа и сега се среќно омажени и оженети хетеросексуалци.
-LAZAT! Tie svojata "pobeda" ja krunisale so licemerie. GLUMAT! oti ne mozat da go izdrzat pritisokot!
 
...грешни страсти, како што се лакомството, себичноста, клептоманијата, разни психички порематувања, блудството, педофилијата,
-maloto dete ne e kleptoman, pedofil, lakomo i sebicno! psihickite poremetuvanja nastanuvaat pokasno! Maloto dete E!!! so homosexsualni skolonosti!!!
 
pravi razlika!!! mesas babi i zabi!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 12:15
Mojot najdobar drugar e gey.
 
od mali sme zaedno, toj ne mi bese drugar, mi bese drugarka.
zaedno si igravme so kukli, imavme slicni maniri, gestikulacii, nacin na zboruvanje, smeenje.
 
dolgo vreme ne bese svesen za svoite gey sklonosti, ili gi nasetuvase, ama ne sakase da si gi priznae. i jas gi nasetuvav, ama ne prasuvav.
Ubav e, lepuskast, zenskite go sakaa, fakjase zenski kolku saka:
 fati-pusti, celo vreme taka, oti taka treba, ne od kef.
zavrsi medicina, specijalizira, ambiciozen i pocituvan e vo svojata oblast.
 
pred nekolku godini mu velam, "oti ne se zenis, be sonce?"
i togas mi kaza. Veli, koja da ja zemam na dusa, zosto, ne e grevota? Da ziveam licemerno?
 
Napomenuvam!!! Ne e nastran!!! Prekrasen covek E!!! Karakteren, dobro vospitan od prekrasni roditeli, pameten, uspesen.
i nemojte vie Macho bezveznjaci da mi kazuvate deka ste "posovrseni" od nego - oti ne ste!!! VIE ke mu kazuvate kako da se leci??? HA!!!
Pojma nemate!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 12:39
Taman gi naostriv zabite i gi stegnav tupanicite, sega nemam so kogo da se tepamне%20знам
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 12:54
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Taman gi naostriv zabite i gi stegnav tupanicite, sega nemam so kogo da se tepamне%20знам

...e stvarno si kejt-d-grejt големо%20гушкањеkonecno nekoj sto razmisluva
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:01
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Taman gi naostriv zabite i gi stegnav tupanicite, sega nemam so kogo da se tepamне%20знам


Znam deka cekas nekoj da tepas,ama verojatno ne mene Te podrzuvam vo nekoj raboti,t.t vo 99%(i 102% ).Samo mislam deka ne e bas genetski.Megutoa i toa se luge,so potrebi da sakaat i da bidat sakani.A za del od niv vinata e i vo okolinata,vo semejstvoto.Znam luge koi se gay,zatoa sto majkite sakale deteto poveke da im e devojce,taka gi oblakale,im pravele takvi frizuri.Pa daj da gi ostavime samite da odlucat dali ke se smenat,ili ke go ziveat zivotot onaka kako sto se cuvstvuvaat.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:55
ne be sonce, tatko mu ni kupuvase puski, ama nie pak si igravme so kukli.
i nikogas majka mu ne go oblekuvase kako devojce.
ne barajte vinovnici - gi nema!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:10
..povrzano so muabetov sto go pravite..za puski i kukli..samo ke ve zamolam da go poglednete spotov i pesnata..Se raboti za Hrvatski zenski rnr band koj se vika Lollobrigida..a pesnata se vika MOJ DECKO JE GAY....obrnete vnimanie na tekstot....za polesno da go cuete..eve vi direkten link http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk
..p.s  Siguren sum deka ova ke im se dopadne i na homofobicnite голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:12
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

..povrzano so muabetov sto go pravite..za puski i kukli..samo ke ve zamolam da go poglednete spotov i pesnata..Se raboti za Hrvatski zenski rnr band koj se vika Lollobrigida..a pesnata se vika MOJ DECKO JE GAY....obrnete vnimanie na tekstot....za polesno da go cuete..eve vi direkten link http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk
..p.s  Siguren sum deka ova ke im se dopadne i na homofobicnite голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

 http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ne be sonce, tatko mu ni kupuvase puski, ama nie pak si igravme so kukli.
i nikogas majka mu ne go oblekuvase kako devojce.

ne barajte vinovnici - gi nema!


Gresno se razbravme.Ne komentiram za toj slucaj.Samo kazav deka i toa pridonesuva.A ne baram vinovnik,nema.Nedaj Boze(nemam deca),ama ako utre se sluci takvo nesto,zarem nema da go sakam???toa treba da se prasaat site.I nemam protiv homoseksualcite.KAZAV I TOA SE LUGJE KOI STO IMAAT POTREBI DA SAKAAT I DA BIDAT SAKANI.I uzasno sum protiv tie gluposti od mlatenje,plukanje. Sekoja cest na tie sto imaat hrabrost da priznaat vo vakva okolina,znaejki kako site ke reagiraat.Ne sme nie tie sto sudime.(a i nema zosto da sudime).
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:05
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

..povrzano so muabetov sto go pravite..za puski i kukli..samo ke ve zamolam da go poglednete spotov i pesnata..Se raboti za Hrvatski zenski rnr band koj se vika Lollobrigida..a pesnata se vika MOJ DECKO JE GAY....obrnete vnimanie na tekstot....za polesno da go cuete..eve vi direkten link http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk..p.s Siguren sum deka ova ke im se dopadne i na homofobicnite голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk



http://www.youtube.com/watch?v=hGWttVjaFjk
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 21:55
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

EvAngelos, obicno ti se mnogu intelegentni postovite, ama ovde ne si vo pravo!
narkomanot imal pravo na izbor i toj SAM odbral da odi po los pat.
Homosexsualecot ne mozel da bira. Toa mu e vo genite, vo mozokot. Toj uste kako malo dete povekje sakal da igra so kukli odkolku so puski i pistoli i toa ne e po zelba.
 
Кејт, постојат две работи кои луѓето ги мешаат бидејќи не се упатени.
Дозволи да ти објаснам.
 
1. Постои т.н. Gender Identity Disorder, при што лицето има полови карактеристики на еден пол, но се идентификува со друг пол.
Тоа е тоа, кога ќе видиме дете машко си игра со кукли, се преоблекува, женствено е целото, познавам 2 такви дечиња, како од твојот пример, им купуваат пушки и колички а тие играат со барбики, играат принцези, мајки, децата им се потсмеваат...Тоа е за жалење, зашто овде веќе имаме Вистински проблем. Не мора да значи дека ќе стане геј, но ќе страда во туѓа кожа, никогаш сфатен. Дури и кај народов наш, кој не е така прост и заостанат како што многу напредни од форумов мислат, од дамнина е познат термин Машка жена. Тие лица стануваат Травестити-тоа е тоа.
 
Тоа се лица кои се најчесто преокупирани со промена на полот, т.е. најчесто го менуваат полот, па дури и во најзакоравени земји што овде би рекле некој, сум видела како на вакви лица им прават операции за проемна на пол. Просто НЕ СЕ МОЖЕ ВО ТУЃА КОЖА.
 
2. А сосем друга работа е да се биде Gay.
Хомосексуалноста претставува атракција т.е сексуални односи со       лица од истиот пол.
На пример, често е застапен во затвори, институции па и војска, на пример долготрајни војни (има многу што да се каже за тоа), еве еден сосед-лопов често беше притворуван и таму во Идризово се фатил со некој (а пред тоа не беше геј) и бидејќи се вљубил, после намерно поткраднуваше оти сакаше да биде со љубовникот кој му беше осуден на подолго време. Значи, не се родил геј, туку станал.
 
Значи убаво е човек прво да знае да ги разликува овие работи, не се исти.
Првиот е за жалење, а вториов...за уште поголемо, пошто може а не сака да се промени. А ако веќе не сака-негова работа, ама да наметнува барања за легализација на брак, па посвојување деца...тоа веќе води кон пропаст на општествените вредности.
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 22:51
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

, celoto Covestvo,a ne samo gay populacijata, ja IZVRTUVA PRIRODATA...

Точно така, ова јас веќе неколку пати го повторив, сите ние ја извртуваме природата и на сите нам ни треба промена и затоа сметам дека хомосексуалците не треба да се осеќаат тука инфериорни, ниту како некои "исклучоци", нападнати, осудени и сл. Сите ние имаме потреба и простор за промена, но ете темава е таква, па затоа тие се фокусот на дискусијава.

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

 A za vrednosti se smetaat, humanosta, cesnosta, Toleranijata, hrabrosta,socuvstvoto,ljubovta,posvetenosta, ambicijata...a vo niv sigurno ne spagja OMRAZATA, koi nekoi ovde ja imaat zatoa sto nekoj e malku "poinakov" od niv.
 
Neonic, дали сметаш дека е љубов, толерантно, хумано, чесно и храбро ако на еден посветен и амбицозен наркоман ти го потапшаш по рамо и го охрабриш во она што тој го прави и му речеш: "продужи само така напред брате, јас те прифаќам таков каков што си, иако си поинаку убеден од мене, јас те толерирам и од утре и игли ќе ти купувам во знак на мојата љубов кон тебе.." ???
 
Дали е омраза ако ти го едуцираш својот пријател дека дрогата не е добра, дека тоа ќе има лоши последици по неговото здравје, дека ако продолжи црно му се пишува итн.
За што треба поголема храброст, да се потапша некој по рамо или да се укори?
Кој има поголема љубов, оној кој аплаудира на некој кој тоне во калта или оној кој зафрчил ракави и се обидува да го извади од таму?


 A dali ti ja sporeduvas Narko Zavisnosta so Homoseksualnosta? pa tie dve temi i termini nemaat nisto zaednicko.

 Narkomanijata, zaedno so Alkoholizmot, Nikotinizmot, Tabletomanijata, spagjaat vo kompletno druga grupa na pojavi vo opstestvoto.

 Narkomanot so zemanje na droga se sebe-unistuva,i go unistuva negovoto semejstvo, prijatelite so svoeto odnesuvanje, nasilstvo, kriminal kako nus pojava i slicno..dodeka homoseksualecot so opstenje so drug homoseksualec ne pravi nisto loso, ni za nego ni za drugite,toe e del od negovata intima, i vo sekojdnevniot zivot homoseksualecot e kako i sekoj drug covek, tvori raboti, ceni, postuva,doprinesuva za razvoj na opstestvoto kako sekojd rug za razlika od narkomanot.

 Taka da mislam deka ne si izbral soodvetna terminologija, sakajki da sporeduvas dve sosema dijametralni raboti, i da gi prikazes vo "ist kos"
 


Изменето од Neonic - 14.Декември.2007 во 22:52
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 23:03
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Mojot najdobar drugar e gey.
 
od mali sme zaedno, toj ne mi bese drugar, mi bese drugarka.
zaedno si igravme so kukli, imavme slicni maniri, gestikulacii, nacin na zboruvanje, smeenje.
 
dolgo vreme ne bese svesen za svoite gey sklonosti, ili gi nasetuvase, ama ne sakase da si gi priznae. i jas gi nasetuvav, ama ne prasuvav.
Ubav e, lepuskast, zenskite go sakaa, fakjase zenski kolku saka:
 fati-pusti, celo vreme taka, oti taka treba, ne od kef.
zavrsi medicina, specijalizira, ambiciozen i pocituvan e vo svojata oblast.
 
pred nekolku godini mu velam, "oti ne se zenis, be sonce?"
i togas mi kaza. Veli, koja da ja zemam na dusa, zosto, ne e grevota? Da ziveam licemerno?
 
Napomenuvam!!! Ne e nastran!!! Prekrasen covek E!!! Karakteren, dobro vospitan od prekrasni roditeli, pameten, uspesen.
i nemojte vie Macho bezveznjaci da mi kazuvate deka ste "posovrseni" od nego - oti ne ste!!! VIE ke mu kazuvate kako da se leci??? HA!!!
Pojma nemate!!!


 Odlicen post...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.