IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 135>
Автор
Порака
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 17:45
дечки дали на некој од вас шо потшишавте во брзо време а немате уште комплет документи собрано ви се јавија денес да идете на тест по англиски.мене денес ми се јавија ми рекоа дека до сабота мора да отидам да ми праат тест инаку се се поништува,ми рекоа и дека на сите ќе се јават,ајт поздрав
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 17:55
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Originally posted by nove27 nove27 напиша:



Crnko so naprai ti? Do kaj ti e rabotata?


Nove, bi ti kazal, ama ne te znam... :)

Abe so mi go printase toa dokumentot,ako ti teknuva.
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 18:15
Originally posted by dzemoace dzemoace напиша:

дечки дали на некој од вас шо потшишавте во брзо време а немате уште комплет документи собрано ви се јавија денес да идете на тест по англиски.мене денес ми се јавија ми рекоа дека до сабота мора да отидам да ми праат тест инаку се се поништува,ми рекоа и дека на сите ќе се јават,ајт поздрав


Zarem pocnale i so testovi....

ova info od prva raka -- onie sto rabotat momentalno vo nekoja agencija za obezbeduvanje a potpisale so Fluor da si provarat dali agencijata imat potpisano nekoj dogovor so Fluor, zosto deneska nekoi agencii potpisale , valjda dosta rabotnici koi rabotele vo obezbeduvanje izbegale
pa deneska nekoi vratija...
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 18:31
Потврда дека денес се јавуваат за тест по англиски. Јас во петок одам на тест. Но рекоа дека секој што не е викан телефонски нема да го примат. Инаку ништо страшно ми рекоа. Поздрав и се гледаме таму
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 18:54
Originally posted by SKID SKID напиша:

Потврда дека денес се јавуваат за тест по англиски. Јас во петок одам на тест. Но рекоа дека секој што не е викан телефонски нема да го примат. Инаку ништо страшно ми рекоа. Поздрав и се гледаме таму






Vo koj smisol nema da go primat ????
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 21:33
Originally posted by sasohamer sasohamer напиша:

Originally posted by SKID SKID напиша:

Потврда дека денес се јавуваат за тест по англиски. Јас во петок одам на тест. Но рекоа дека секој што не е викан телефонски нема да го примат. Инаку ништо страшно ми рекоа. Поздрав и се гледаме таму






Vo koj smisol nema da go primat ????


Sigurno misli na toa deka nema nikoj da primat na razgovor direktno bez zakazano.
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 21:53
Ja denes razbrav deka postoi nekoj covek koj moze da prati luge vo Fluor navodno preku vrski.Potocno zapoznav eden takov koj veke otisol da raboti,a momentalno e tuka.Inaku covekot koj praka,sklucuva notarski dogovor deka prvata vasa plata ke mu bide pratena nemu.Toa e novost,inace gi nema Fluorsi da se javat
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 22:06
Neznam kolku ti se sigurni tie...ali koj znae , sreka si e sreka...
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 22:08
Originally posted by Vlatko 24 Vlatko 24 напиша:

Ja denes razbrav deka postoi nekoj covek koj moze da prati luge vo Fluor navodno preku vrski.Potocno zapoznav eden takov koj veke otisol da raboti,a momentalno e tuka.Inaku covekot koj praka,sklucuva notarski dogovor deka prvata vasa plata ke mu bide pratena nemu.Toa e novost,inace gi nema Fluorsi da se javat


Друже тоа не е ништо ново,да има такви луѓе но тешко се доаѓа до нив ,се е тоа затворен систем.Тие у принцип работат така да ти прават сиви и ти пуштаат,се е ако упали упали,после ти зимаат една плата као демек ти завршиле работа,а има и дирекно шо се врзани со регрутерите,ама таму како што напомнав е затворен систем,инаку као шо наслушнав флуор немале доволен број па примале како луди,така да дечки пукајте па ќе видиме
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 22:12
Pa ovoj sto go znam sto otide preku takov "regruter" od denta koga aplicirase za 10 dene veke bese vo Avganistan.A i toj muabet drzi deka koj ke upali,upali pa posle ti davaj edna plata
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 22:27
Види секој кој ќе помине интервју во Флуор после 10-15дена заминува,така работат Флуор нема лабаво кај нив,идеш на интервју ,одма прегледи и слично и за 10 дена леташ ,е сеа дали ќе ти се јават,тука е малце штуро
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 22:40
Тоа се тешки преваранти и начекале сиротиња од народ па зимај пари од сиромашните. Таквите да ми дојдат при рака би ги пријавил за тоа. Тоа е мито и корупција и нефер спрема нашиот напатен народ. А што, ке го прати за пари у ратна зона и за тоа ли треба да се плаќа. Луѓето идат таму од мака и уште и пари да им земаат. Не им верувајте на таквите а вашата среќа ке си дојде. Никој ама баш никој не може да ве прати ако евентуално не знаете англиски. Тоа е, пазете се од таквите зашто во спротивно ке ве има на вести како измамени луѓе. Само аплицирајте и ке си дојде среќата. Поздрав и се најубаво на сите
Кон врв
damjan001 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај damjan001 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 09:04
kolku vreme posle apliciranjeto ti odgovaraat od fluor i dyncorp
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2010 во 11:55
Дамјан тоа никој не може да знае ... може месец дена, може еден ден но знам дека тоа никој точно не може да ти одговори ... инаку за сите тие што ги викнаа на втор тест по англиски т.е. утре и задутре, знајте дека ке разговараме со главниот project manager и ке биде интересно
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.