IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 135>
Автор
Порака
tir_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tir_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 15:44
Fala Dani!
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 17:47
Originally posted by munja dunja munja dunja напиша:

zdravo na site.jas sum nova na forumot i imam edno prasanje ako moze nekoj da mi pomogne.maz mi bese na intervju vo kumanovo kaj pece vo juni.gi isprati site potrebni dokumenti vo pdf format i sega ceka.ve molam ako nekoj ima tel.broj na nekoj od regruterite da mi go dade.za da moze da razgovaram so nekogo i da mi dade nekoja podetalna informacija barem da znaeme na sto sme.blagodaram i vi posakuvam sreca na site sto cekate.
koj ceka ce doceka !!!!!!!!


Resallc
pecegjorgievski@yahoo.com
+38976503384
Ako ne e smenet
Кон врв
munja dunja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај munja dunja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 18:58
fala na odgovorot.
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 23:12
Ima li nekoja imformacija za lugeto od Fluor?Dali se uste vo A.Palas?I dali znae nekoj za kolku vreme obicno se javuvaat odkoga ke apliciras.Pozdav
Кон врв
nexxx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nexxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:22
@ DoubleB
"Во Флуор, исто така, вработените имаат опија "refer a friend". Знаеш што значи тоа. "
Знам што значи,но како вработените во флуор можат да дојдат до таа опција?Благодарам
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:36
Originally posted by nexxx nexxx напиша:

@ DoubleB
"Во Флуор, исто така, вработените имаат опија "refer a friend". Знаеш што значи тоа. "
Знам што значи,но како вработените во флуор можат да дојдат до таа опција?Благодарам
 
Toa go mozat samo menadzerite vo Fluor...Tie dokolku im e potreben nekoj covek moze da preporacaat na regruterite da bide povikan toj i toj na razgovor...
Inaku nasive vo fluor moze samo da pustat dobar zbor kaj menadzerite za nekogo , pod uslov da e kvalifikuvan za odredena pozicija, a ne da padne uste na intervju po telefon...да
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 04:30


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 03:50
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 14:50
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by nexxx nexxx напиша:

@ DoubleB
"Во Флуор, исто така, вработените имаат опија "refer a friend". Знаеш што значи тоа. "
Знам што значи,но како вработените во флуор можат да дојдат до таа опција?Благодарам


Па зарем никој до сега не забележа на страната на Дајнкорп опција Submit Referral.Тоа е исто како refer a friend на Флуор.Значи може да се достави имеил информација од некој од Дајнкорп кој би можел да те препорача.



sakas da kazes deka nekoj menadzer od dyncorp moze da te preporaca za vo fluor ?
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 14:52
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by nexxx nexxx напиша:

@ DoubleB
"Во Флуор, исто така, вработените имаат опија "refer a friend". Знаеш што значи тоа. "
Знам што значи,но како вработените во флуор можат да дојдат до таа опција?Благодарам


Па зарем никој до сега не забележа на страната на Дајнкорп опција Submit Referral.Тоа е исто како refer a friend на Флуор.Значи може да се достави имеил информација од некој од Дајнкорп кој би можел да те препорача.


Кажи ми дали тоа функционира во Дајкорп?
За Флуор знам дека фунционира. Како тргнале работиве може попрво ке ме препорачаат другарите кои отидоа преку Флуор овој месец отколку да ги дочекам визата и картата од Дајнкорп.

Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

sakas da kazes deka nekoj menadzer od dyncorp moze da te preporaca za vo fluor ?

аман де. Значи дека некој од Флуор може да те препорача на регрутерите од Флуор (обично менаџерот го прави тоа и ретко го одбиваат затоа што тој те бара тебе за некоја позиција) и некој од Дајнкорп да те препорача кај регрутерите на Дајнкорп (ова незнам по кој редослед оди).

Изменето од DoubleB - 13.Октомври.2010 во 14:55
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 16:06
e kako da najdeme nekoj menadzer na fluor ? za dyncorp ne ni treba posto znaeme kakva e situacijata, samo fluor
Кон врв
messi1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај messi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 17:01
Ludje ima nekoj sto otisol ili vo bliska idnina sigurno ce odi?! Sekoj den samo kazuvaat lazni datumi te na 9-ti te na 15-ti, te ovaa nedela, te drugata?!
Кон врв
DoubleB Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DoubleB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 17:11
Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

e kako da najdeme nekoj menadzer na fluor ? za dyncorp ne ni treba posto znaeme kakva e situacijata, samo fluor


Не си ме разбрал или јас не сум напишал како што треба .... Другар, пријател, роднина те препорачува кај менаџерот а овој ако имаш квалификации за таа работа и му се допадне ЦВ-то те бара директно тебе од регрутерите.

Значи вака е кај Флуор, затоа го прашав Гошевски како е таапроцедура во Дајнкорп.

Изменето од DoubleB - 13.Октомври.2010 во 17:11
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 17:23
Originally posted by messi1 messi1 напиша:

Ludje ima nekoj sto otisol ili vo bliska idnina sigurno ce odi?! Sekoj den samo kazuvaat lazni datumi te na 9-ti te na 15-ti, te ovaa nedela, te drugata?!


Dobro prasanje si postavil
Jas samo se prasuvam sto bese toa
Zasto da ne lazat?
Кон врв
Filip1987 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Filip1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 18:55
Originally posted by DoubleB DoubleB напиша:

Originally posted by Filip1987 Filip1987 напиша:

e kako da najdeme nekoj menadzer na fluor ? za dyncorp ne ni treba posto znaeme kakva e situacijata, samo fluor


Не си ме разбрал или јас не сум напишал како што треба .... Другар, пријател, роднина те препорачува кај менаџерот а овој ако имаш квалификации за таа работа и му се допадне ЦВ-то те бара директно тебе од регрутерите.

Значи вака е кај Флуор, затоа го прашав Гошевски како е таапроцедура во Дајнкорп.


епа ајде кој пријател роднина или другар да не препорача кај некој менаџер од Флуор ? познаваш ли некој?
за Dyncorp знаеме дека има много менаџери по Куманово и Скопје.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.