IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 135>
Автор
Порака
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 04:29


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:19
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
aleksandarzver Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarzver Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 18:51
dobro bre luge prakam dvapati veke na taa email adresa i nemam nisto uste dobieno ke mi objasni li nekoj kolku trae procedurava dodeka te viknat na itervju i dali uopste ke te povikat ili ke te izvestat da ne sum ja utnal nekade pa sega da se vrtam kako kisa okolu kragujevca..dajte braka malku pomos ovde
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 19:48
paa...i nemora da te viknat ...mozebi ne im odgovara tvojot rab.profil..ili nemaat soodvetna pozicija ...lugje ima so meseci cekaat i seuste ne gi viknale ...kako ke ti se potrefi...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 19:50
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by sasohamer sasohamer напиша:

SIGUREN SUM DEKA "MASTER1" KE NI DADE TOCNA INFORMACIJA

CAR 4 многу тешко се добива.На пример КБР доби 4 зашто им загина војник од струен удар додека се туширал, а вземјувањето не било направено по правила.И со таков случај тие не го изгубија договорот,туку си го одработија до крај,па се објави нов..
 
 
Ajd malku 'istorija' cisto informativno...KBR ne dobi vo Afghanistan poradi CAR level 3 koj bese vo sila toa vreme...Imeno za LOGCAP IV KBR imase najdobra ponuda za Afg no bese diskvalificiran poradi toa sto CAR level 3 ne bese zatvoren...Otkako go zatvorija KBR gi dobi skoro site raboti na LOGCAP IV i prodolzuvanje na LOGCAP III vo Irak i Bahrein...
Eve del od e-mailot na togasniot PPM koj bese ispraten po povod zadvaranjeto na CAR level 3 nekade vo Avgust 09...
 

...As you know, the Level III CAR was a factor in the Afghanistan competitive bidding process for LOGCAP IV. Now that this CAR is closed, I believe that KBR will have an opportunity in the LOGCAP IV bidding process in Iraq...

 

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 04:56


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:20
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 05:04


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:19
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 17:00
Originally posted by aleksandarzver aleksandarzver напиша:

dobro bre luge prakam dvapati veke na taa email adresa i nemam nisto uste dobieno ke mi objasni li nekoj kolku trae procedurava dodeka te viknat na itervju i dali uopste ke te povikat ili ke te izvestat da ne sum ja utnal nekade pa sega da se vrtam kako kisa okolu kragujevca..dajte braka malku pomos ovde
prosiri si go SiVi-to
Кон врв
aleksandarzver Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarzver Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 17:09
abe sto da stavam vo toa cv veke daj kazi mi kako da go sostavam oti ovaa ovde ne se trpi..

Изменето од gonzo - 25.Август.2010 во 17:44
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 18:00
Originally posted by aleksandarzver aleksandarzver напиша:

abe sto da stavam vo toa cv veke daj kazi mi kako da go sostavam oti ovaa ovde ne se trpi..
pa neznam be drugar so da stavis toa so sakas da apliciras ,ili sto si rabotel
najdobro obrati se kaj strucno lice za toa.
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 18:33
[QUOTE=nove27] [QUOTE=aleksandarzver] abe sto da stavam vo toa cv veke daj kazi mi kako da go sostavam oti ovaa ovde ne se trpi..   


Kazi za sto sakas da apliciras i sto si rabotel mozebi jas mozam da i pomognam !!!!????

POzzzzzzzzzz
Македонија Засекогаш
Кон врв
aleksandarzver Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarzver Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 19:10
prijatele ti pisav poraka pa ako ne ti e tesko pisi mi..so da pravam.
Кон врв
aleksandarzver Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandarzver Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 19:10
Originally posted by aleksandarzver aleksandarzver напиша:

prijatele ti pisav poraka pa ako ne ti e tesko pisi mi..so da pravam.
Кон врв
avgust Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avgust Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 21:26
luge, kolku odprilika se ceka za ol?Mene mi ponudija pozicija MWR techn. ama kako sto gledam aber nema da se oslobode taa pozicija !inaku sum zensko ,rabotam vo laborat ama ne odgovaram za taa laboratorija.sega si cekam red za MWR...cekam veke mesec dena!!
Кон врв
unitedMACEDON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unitedMACEDON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 23:02
Aleksandar ti PISAV ...........
Македонија Засекогаш
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.