IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 103104105106107 135>
Автор
Порака
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 22:48
Originally posted by SKID SKID напиша:

@ Crnko ... Ама стварно неколку пати ти го прочитав текстот и никако да ти го сватам...како мислиш до џебот им било и тоа со RESSALC ... дај објасни малку подобро. А инаку јас до сега што бев неколку пати до кај нив т.е. во А.П. во dyn corp беа многу фини и насмеани ... ама сепак ај објасни подобро


Da, vo A.P. se fini i nasmeani, ama ovie sto se sega tuka, vklucitelno i Curtis. No vece gi nema regruterite koj predhodno bea tuka, makedonci, koj "regrutiraa" onaka kako so regrutiraa... Se sluci da mnogu zaminale u Dubai/Kuwait bez poznavanje na Angliski... Kako??? Makedonskite regruteri vece ne gi gledam u Palas, a Vo Tuzla se istite... STO TI KAZUVA TOA... deka nasive bile glupi pa gi fatile, heheh
A, Resa LLC.. Pa pisav deka sega znam deka se pisuva Resa LLC, a ne Ressalc, kako so go pisav togas... :)

Изменето од Crnko - 24.Ноември.2010 во 22:49
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2010 во 22:55
security clearance brav nesto po google znae li nekoj za sto e tocno ova ?
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 00:44
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

Originally posted by SKID SKID напиша:

@ Crnko ... Ама стварно неколку пати ти го прочитав текстот и никако да ти го сватам...како мислиш до џебот им било и тоа со RESSALC ... дај објасни малку подобро. А инаку јас до сега што бев неколку пати до кај нив т.е. во А.П. во dyn corp беа многу фини и насмеани ... ама сепак ај објасни подобро


Da, vo A.P. se fini i nasmeani, ama ovie sto se sega tuka, vklucitelno i Curtis. No vece gi nema regruterite koj predhodno bea tuka, makedonci, koj "regrutiraa" onaka kako so regrutiraa... Se sluci da mnogu zaminale u Dubai/Kuwait bez poznavanje na Angliski... Kako??? Makedonskite regruteri vece ne gi gledam u Palas, a Vo Tuzla se istite... STO TI KAZUVA TOA... deka nasive bile glupi pa gi fatile, heheh
A, Resa LLC.. Pa pisav deka sega znam deka se pisuva Resa LLC, a ne Ressalc, kako so go pisav togas... :)


I jas go primetiv toa..
I poubavo sto gi nema veke...amerikanec si e amerikanec...
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 01:26
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

security clearance brav nesto po google znae li nekoj za sto e tocno ova ?


Malo pojasnuvanje, se nadevam deka ke ti bide pojasno...

In the U.S., when a job description states that a security clearance is required, it typically means that you must submit to and "pass" a personnel security investigation (PSI). A PSI is essentially a background check, but it's likely to probe deeper than a typical, employment-related check. It consists of one or more of the following, depending on the type of security clearance.

    * Verification of U.S. citizenship
    * Search for investigative files and other records at Federal agencies, such as the Federal Bureau of Investigation (FBI)
    * Search for criminal records at local law enforcement agencies
    * Fingerprinting
    * Polygraph exam (lie detector test)
    * Credit and other financial checks
    * Check of records at courts, rental agencies and your employers
    * Interviewing your references
    * Interviewing you
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 10:44
SKID spomna deka preveduvacot ti ja napravil diplomata na dve strani.kako bi trebala da igleda da se skrati taa strana so ocenkite ili ta taa da se smali,ili nekoj drug ako znae ??

Изменето од Sospa - 25.Ноември.2010 во 12:36
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 12:55
Што ти викам ... си имаат начини тие ... ама веќе ако не може да ти ја скрати тој преведувач тогаш најди некој друг што преведува ... може ке се најде некој што нема да ти земе толку многу пари за преведување
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 13:17
toa e batka bezbednosen sertifikat toa se izdava vo direkcija za zastita na klasificirani informacii jas go imam 5 god ama duri sega mi tekna da go prikazam po sto go zanemariv inace go izdavaat samo na vraboteni vo ARm i MVR
itn
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 15:47
http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=7AA8B4D4A0929F46B57844D656605BEF
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 15:48
Originally posted by Sospa Sospa напиша:

http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=7AA8B4D4A0929F46B57844D656605BEF
07:30 Avganistanci peat Makedonsko ime nema da zagine :)
Кон врв
micevmicev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај micevmicev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 16:53
Денес ми се јави Горан и ми заказа интервју на кое треба да понесам пасош, слики за пасош со бела позадина, и диплома за завршено образование.
Дали дипломата треба да биде преведена, и позадината на сликата треба ли да биде скроз бела?
Кон врв
Skopje83 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopje83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 17:11
Originally posted by micevmicev micevmicev напиша:

Денес ми се јави Горан и ми заказа интервју на кое треба да понесам пасош, слики за пасош со бела позадина, и диплома за завршено образование.
Дали дипломата треба да биде преведена, и позадината на сликата треба ли да биде скроз бела?


Da treba da bide prevedena sudski na angliski jazik.
Кон врв
d84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 18:13
KONECNO I MENE ME VIKAA - Fluor-ci

PESHEVSKI ... brat ti dadov zbor deka ke ti kazam ako ima nesto novo... eve konecno me vikaa na interview... Daj boze i site da gi vikaat !

I tebe isto ke te vikaat naskoro... Don't worry

Pozdrav do site od forumov!
Кон врв
Sospa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sospa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 18:16
Originally posted by d84 d84 напиша:

KONECNO I MENE ME VIKAA - Fluor-ci

PESHEVSKI ... brat ti dadov zbor deka ke ti kazam ako ima nesto novo... eve konecno me vikaa na interview... Daj boze i site da gi vikaat !

I tebe isto ke te vikaat naskoro... Don't worry

Pozdrav do site od forumov!
Sto pozicija?

Изменето од Sospa - 25.Ноември.2010 во 18:33
Кон врв
DANIEL.84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DANIEL.84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 18:42
dali nekoj znae dali stigaat vizi i karti preku dyn - corp zasto go otupea 5 meseci veke
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 103104105106107 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.