IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најпопуларни стилисти за коса -фризери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најпопуларни стилисти за коса -фризери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 17:49
misicasti komentarov ti e ludilo
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 17:55
a 1500 samo za sisanje i feniranje mislam deka e premnogu za nas standart, moze nekogas da si dozvolis ama ako ima potreba pocesto da se sisa kosata togas tolku e mnogu a dodadi i prameni ampula preliv i kompletna usluga????treba 50evra da si rasitnis i da trgas.ami kaj e sminka,salonka,garderoba,eeeeeeeeeee ako sakas da so extra KOLKU LI TI TREBAAT?
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2009 во 10:18
Косата ми е многу важна, и сакам да платам за добра фризура и за квалитетно шатирање ( бидејќи не сум се фарбала цела).
Сакам да се чувствувам убаво и сигурно кога се фризирам...на фризер одам 2-3 пати годишно за фризура и шатирање ( немам потреба од повеќе бидејќи внимателно бирам бои кои ја задржуваат природната нијанса и косата е биде убава и по 2-3 месеци), а и ја негувам косата со маски и ампули. За едноставно потшишување од еден цм одам кај фризерката од маало за 250 ден.
Инаку, мојот салон е ВОГ.


Изменето од Kali - 04.Јануари.2009 во 10:18
Кон врв
milika-sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milika-sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 12:56
Ve molam predlozete mi nekoe frizersko studio kade pravat dobra / kvalitetna nadgradba na kosa ... I dali nekoj ja pravel istata.... Prednosti mani?!? ...dali znae nekoj...Ve molam sovet
Кон врв
cookie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cookie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 23:43
Ве молам кажете ми некој добар фризер во охрид, ама стварно да е добар плс
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 11:27
Originally posted by cookie cookie напиша:

Ве молам кажете ми некој добар фризер во охрид, ама стварно да е добар плс
 
 
saso.... salonot mu e karsi maxi d (barem mu bese)... ko ti znaci nesto.. na site ohridski festivali toj gi frizira pejackiteсреќа
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 21:32
350 денари шишање кај фризерка у маало.
400 за фризура (океј, зависи каква ипак )
Супер, задоволна сум ептен.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 12:31
Јас одам во Сикрет
500 денари беше, ама одамна немам отидено па врска немам колку е сега. Инаку убаво шишаатсреќа


Изменето од ФорумскаБаба - 21.Јуни.2010 во 16:25
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
cookie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cookie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 23:31
Originally posted by mimicria mimicria напиша:

Originally posted by cookie cookie напиша:

Ве молам кажете ми некој добар фризер во охрид, ама стварно да е добар плс

 

 

saso.... salonot mu e karsi maxi d (barem mu bese)... ko ti znaci nesto.. na site ohridski festivali toj gi frizira pejackiteсреќа


Фала ти многу ми го препорачаа и други ама не бев сигурна мене за фарбање ми треба се надевам ке ме погоди земал поскапо ама...
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2011 во 19:46
Јас мојата фризерка не ја менувам за ништо на светот
Ко Господ ми е, никој друг несмее да ме чепка за коса...
од мала одам кај неа и никогаш не сум рекла вака шишај така шишај...
секое шишање сум со нов фриз и сум си ептен задоволна...

Изменето од sanja-a - 13.Февруари.2011 во 19:48
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2012 во 20:35
Igor Govorko да koj bil na sreduvanje kaj nego znae kolku vredi намигнување
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.