IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Resident Evil
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Resident Evil

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Resident Evil
    Испратена: 16.Септември.2007 во 16:40
Не бев сигурен дали да ја отворам темата но ај нека биде.
Да не се објаснувам многу има подолу линк до википедиа кај што межете буквално се да прочитате за оваа франшиза.
Иако има и 3 филма направено сепак започнато е како игра. Според мене една од неколкуте најдобри серијала на сите времиња. Последниот(четвртиот дел) ми е убедливо најдобра игра во моментов.

http://en.wikipedia.org/wiki/Resident_Evil
Значи ме интересират ваши мислења ставови критики и пофалби за целокупниот серијал(зборам за играта се разбира)
Кон врв
Sokol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 93
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sokol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 11:28
Ludnica igra sea treba i Resident Evil 5 da ima. Gledajte go trejlerot
(\_/)
(O.o)
(> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2007 во 18:44
Веќе 4 месеци ја чекам RE5 да се појави, ќе биде супер и во графика и во игривост и се друго. Но сепак 2-4 ги издвојувам поради Leon.кул
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 21:59
Генијална игра, уште подобра приказна. Ги играв првите три дела(вториот само почетокот, беше расипана опцијата за снимање-тоа кога се нема оргинал,а друга не можев да најдам)

Првиот дел инаку излезе наново пред некоја година подобрена(графика, музика).

Сите ги играв на смален екран со упалено светло, ми беше страв сам во темница да ги играм на фулскрин
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.