IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - FLASHBACK
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

FLASHBACK

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 23:15
според она што го имам читано сепак има или...дежа ву како нели веќе видено е демек ти се случило во претходниот живот, значи ова не ти е прв пат да постоиш како личност...а според некој други велат =брзо ок= демек едното око побрзо ти ги гледа работите а другото побавно...како после тоа другото ги гледа па затоа викаме дежа ву...искрено ова второво ичне ми држи па затоа верувам во првото.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 21:55
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Vi se slucuva li cesto da vidite nekoja slika ili slucka koja mislite deka ja imate videno i porano a ustvari prvpat ja gledate?




FLASHBACK, 
во суштина е гледање на вистинита слика и тоа ужасна, која ве прати скоро постојано. Јасно и децидно е дефиниран FLASHBACK- от во делот на Пост Трауматското Стресно Растројство. Тоа е веќе видена стресна слика.
а, не како вие пишувате.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 19:49
За FLASHBACK, како последица на Пост Трарауматско Стресно Растројство имам пишувано лично Јас доста во смисла на предупредување што може да се случи а веќе се случува со учесниците во војната-2001 година. Истото го имам кажувано повеќе пати на ТВ.
Фрапантна е бројката на починатите, но и на оние кои во права смисла по дефиниција починале но предходно доследно ја спровеле дефиницијата.
Очекував, дека оние според кои книги од докторски десертации се повикував, предупредувајки што може да и се случи на државата да излезат со свои коментари и компетентни осврти да тоа и го појаснат на јавноста но, како  да и тие се плашат од власта- сегашна и поранешна. Или пак немаат доблест за тоа. Но дали тоа не наведува дека и врз нив се врши цензура.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Haker_mk_sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Haker_mk_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2008 во 15:01

А да ве прашам што е тоа кога сонуваш нешто што никогаш не се случило и ти се случува во иднина?збунетост

G.G. King
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.