IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Изложба на фото-идивиди
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изложба на фото-идивиди

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 19:39
Originally posted by MissMurder MissMurder напиша:

газење%20од%20смеење...tuku kazav da mi go trgnat avtoportretot a gledam dreme tamu vo izbranite ухova se site bez ogled dali se prateni ili ne na print taka?


ако е твојата во листата а ти не си им ја пратила во принт резолуција тоа значи дека ова е само листа на избраните а не на оние кои ќе бидат изложени
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 01:29
http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=28232
http://foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=28837

ова се фотографии објавени после 07.06.2007.

Во рамки на идиФОТОвиди изложбата ќе бидат изложени фотографиите кои се објавени и најдобро рангирани (со најголем број бодови) во периодот 07.06.2006 - 07.06.2007. Фотографиите може да ги погледнете подолу на страната.

?????
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 11:31
убаво забележано збунетост
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 13:27
Originally posted by Voko Voko напиша:

Ne mozam da prestanam da ja gledam "As time passes by"

A do koga ke trae izlozbava?
 
fala Voko :)
ako idam za praga godinava ke ti ja donesam na print da ja gledas :)
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2007 во 14:27
Fala. Ke imam mesto kaj da ja stavam, zidovite mi se prazni.
Samo pred da doagjas, pisi na forumov ili na mail, zasto ne sum celo vreme tuka. Za zimski raspust vo Skopje sum.

Pozdrav
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 00:20
me interesira cija e fotografijata iskoristena za banerot/reklamata i pokanata za izlozbata? (taa so okoto)
Кон врв
AniQ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AniQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 12:26
газење%20од%20смеење
sreka sho kazaa datum
fotkata (okoto) civa bila-me iznasmea
aj moze nekad ke doznaesхи,%20хи...
Кон врв
JuniorP Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JuniorP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 15:06
А каде можам да погледнам кои фотографии ќе бидат поставени на изложбата?
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 15:13
Originally posted by JuniorP JuniorP напиша:

А каде можам да погледнам кои фотографии ќе бидат поставени на изложбата?


Овде
http://foto.idividi.com.mk/idifotovidi.asp
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 19:51
Bobi, kolku fotki se cca Amaterskata i IdiFOTOvidi izlozbata?

Mene nesto ne mi stima vo matematikata ... ako izlozbata za denovite na borba protiv TBC se vo dolniot del, znaci ostanuva samo gormiot del od MS. Tamu ako ima mesto za 3-40 fotografii e arno.
Za svetloto da ne pravime muabet...for all I know, svetloto e tapa ziva.


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 20:06
Prricaj mi o tome, a tome e vo vojska, a svetloto e kilavo , a prostorot tesen...
tuku aj da ne barame jajce vo vlaknoto, oti samo gnida ke najdeme.
sepak kako i da e nekoj ke se gordee , nekoj ke se zali... ne moze na site da im se ugodi. se nadevam samo deka za denovite na mak. fotografija ke ima dovolno prostor i svetlo kako sto dolikuva za izlozba na fotografii....
pozdrav

ps.
ne mrcam, samo si kazav mislenjeголемо%20гушкање
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
bokic Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор


Регистриран: 06.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bokic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 14:41
Mire,

Eve me konecno i mene. :)
Od foto.idividi.com.mk ke bidat izlozeni nesto pomalku od 130 fotografii, a od amaterskata ke ima 50 fotografii.
A za prostorot ne e problem, dovolno e golem za da se izlozat 180 fotografii.

Se gledame tamu..

Pozdrav,
Bokic
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.