IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Иван од Куманово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Иван од Куманово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
ivaniscelitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivaniscelitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2013 во 08:51
http://www.youtube.com/watch?v=jbTEn4D38h0
Кон врв
ivaniscelitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivaniscelitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2013 во 08:54
http://www.youtube.com/watch?v=jbTEn4D38h0

tubehttp://www.youtube.com/watch?v=jbTEn4D38h0
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2013 во 09:41
Иван ако се сконцентрира можи да го види моментот на неговото зачнување,оти голема е неговата моќ....
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2014 во 11:32
Легендата вели дека Иван Исцелител нема роденден.....
бидејќи се самосоздал......глупчо
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2014 во 22:24
spored nego,samo nie makedoncite nema da ja vidime mesecinata ..zatemneta.
Ne sme zasluzile.збунетост
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 10:53

Иван Исцелител во петокот 13.06.2014, бил посетен од страна на група кинези кои побарале помош од него за малезискиот авион. Кинезите биле натежени и уморни и му рекле дека ако им помогне ќе му дадат 5 милиони долари.
ivan
“Во петокот, 13.06.2014 година, кај мене дојдоа група на Кинези. Имаше жени со деца, мажи и т.н. Сите беа уморни и натажени, ми се претставија и ми рекоа дека чуле дека сум Божји човек и дека им помагам на луѓето од целиот свет и дека тие чуле за моите резултати и добри дела што ги правам, но интересно е што слушнале и прочитале на интернет дека минатата година што сум дал интервју и предвидувања, сето тоа се остварило. Па тие ми рекоа дека се дојдени за помош, дека нивните роднини биле во исчезнатиот малезиски авион и дали можам да им кажам нешто за исчезнувањето на малезискиот авион и нивните роднини што се возеле во него. И рекоа ако им дадам точни информации ќе ме наградат со 5 милиони долари.” вели Иван Исцелител

Иван ја одбил нивната понуда, бидејќи не сака ни пари ни награди, а и не знаел ништо за малезискиот авион па кинезите си отишле.

“И јас, како и секогаш што им велам на луѓето кај мене се е беспари. Така и на Кинезите им реков, јас не сакам пари ниту награди, јас му служам на Бог заради љубов, а не заради пари и материјална интерес. На Кинезите им реков дека ништо не знам за малезискиот авион и тие тажни и разочарани си отидоа и си велеа толкав пат минавме и ништо, многу беа разочарани.” вели Иван

Откако Кинезите заминале Иван добил откровение каде е малезискиот авион.

“И така денеска седејќи дома и никако да ми излезат од мислите разочараните Кинези и децата со нив и се ми се вртеше таа слика во главата на тажните кинески деца. И решив да побарам информација од Божјиот дух. Клекнав на колена, му се помолив на Бога, го барав Божјиот дух, што се случило со малезискиот авион, а одговорот од Божјиот дух беше: Авионот се срушил, експлодирал во воздух.
Го прашав кои се причините за падот, а одговорот беше: 20 луѓе кои биле стручњаци за компјутерска технологија, кои имале доста информации за иновациите со ИТ технологијата, да не ги пренесат во друга земја.
Драги мои пријатели, оваа информација од Божјиот дух сакав да ја споделам со вас!” вели Иван Исцелител

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 10:59
Да не грешам душа, ама типов ми гледа како да му фали голем дел од мозочна маса.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 13:02
иван фор президент, а не иванов...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2014 во 23:23
На Кинезите им реков дека ништо не знам за малезискиот авион и тие тажни и разочарани си отидоа и си велеа толкав пат минавме и ништо, многу беа разочарани.” вели Иван

..ja toa kinezite gi smetav za malku posalam lugje.Dali tragedijata gi donese duri do ovoj "nasiov" ne znam..ama ne ubavo e seto ova.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 01:50
Иван Исцелител ги поднови кумановските тенисеригазење од смеење

http://vecer.mk/makedonija/ivan-iscelitel-gi-podnovi-kumanovskite-teniseri





Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 22:03
..barem ne e kako onie sto za maicka od 100 denari ima baraat nadecata po 300.
Bravo brate Ivane....sponzoriste na makedonskiot sport.да
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 20:46
..a gi predvide i studentskite protesti,samo sto toj gi narece demonstracii i ne posoci vo koja zemja ke se odrzat.Garant mislel na negovata....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
vaskol Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vaskol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2015 во 17:33
zdravo ivan nesto procitav na net za tebe date prasam    zapoznav edna devojka i koga ja vidov nejzinite mi kaza deka nekoj ima frleno magija malku gleda i rakata i je fatena vise molam ako imate nesto dase izleci kazete ke platam kolku treba      odnapret vi blagodaram       


        ako moze dami odgovorite na email   latovski28@gmail.com
Кон врв
19-12-1977 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 19-12-1977 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 21:19
Гледајте клипови со Милан Тарот на јутјуб да виијте шо е гатач со стил, п.с Иван е дно дна за тија
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.