IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Мое прво ауто!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мое прво ауто!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 14:08
Prvata kola bese Reno 5 , lol crveno so skrshen branik , izgrebani vrati i najjako od sve nemav kesh za gumi i gumite napred mi bea od razlicna dimenzija , abe greoj, ama taa kola da znaj da zborva ke se iznakazi
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 09:59
...CAIKA,samo ne vakva..slicna ...samo sto bese sluzbena.тага
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 16:43

Не беше одамна. И не мислев дека некогаш ќе се разделам од првото ауто. Го сакав како член на семејствотосреќа Првиот допир со кола, првото туриранје в место, чувството дека командуваш „чудо“ од 1200 килограми и 57 кс, "burn out", фрлање задници во кривина, „перчење“ пред девојчиња...абе мерациголема%20насмевкаИсто како што не е секогаш првиот бакнеж оној кој се памети засекогаш, така и првото ауто не е стално тоа кое засекогаш се памети!!! И така без да се сетам дојде времето да се разделам и со третата лично моја кола и искрено срцево ме боли за неа, ама тоа е тоатага  Нема што да кажувам...тоа етага

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:36
Moeto prvo auto e Opel Corsa 1.0. голема%20насмевка
Se nadevam na prolet ke go zamenam so mlecno bel Seat Leon...pa kako dodatna oprema vo dvor ke si namontiram beli reflektori za poubavo da izgleda  koga ke go parkiram голема%20насмевка Stravaaaaaaљубовљубовљубов




Изменето од blueprayer - 10.Декември.2009 во 13:37
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:41
bez reflektor koj ke go vidi noke

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:47

NE SE DELAM OD SEGASNOVOљубов, dzabe go pisuvav toj post goreрамнодушност

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:48
Pa da i jas se percev ali pred maski 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 09:27
Mojot prv automobil bese buba od 79 g.Dojdov na idea da ja napravam kabriolet, i se dadov na rabota.Posle 20 dena makotrpno rabotenje i so pomos na poliestreska smesa automobilot bese spremen za zavrsno kitiranje i farbanje.Taa rabota ja prepustiv na luge strucni za toa i rabotata si ja zavrsija profesionalno.Bubata svetna...bela so pocinkuvani branici i lajsni,bandazite i gumi si ostanaa isti bidejci nesakav da vlozuvam pari,i oti ne planirav da i pravam A test tuku samo za merak i vozenje na crno.Gandarite samo me gledaa i si pominuvav pored niv normalno bidejci imase reg tablici koi vazat,da se najdese nekoj po pameten mozea i da mi ja zemat bidejci e bez A TEST.I go isterav merakot nekoj mesec i ja prodadov.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 12:35
мој прв автомобил беше застава 850 или фичо... тоа беше ауто доживљај... го изнавозев... скоро ново беше, зашто татко ми го имаше купено за мајка ми, ама многу малку беше возено.. кога земав да го возам имаше едвај 15000 км... фичото беше 84 година.. последно производство.. го продадов со 55 000 км. после 4 години. После тоа си купив лично моја кола... Југо Корал 65 Ефи.... го налицкав со бандашчиња, елипсички, радио касетофон пионир... малце му ги скративме спиралите.. му монтиравме топ од позади, не да брчи туку да тресе, нископрофилни гуми (додуша Тигар беа), му ги затемнив штоповите, фолии на стаклата, после го офарбав акрил бело со црна хауба, му ставив нова мрежа напред, халогенки под браниците, му ги полирав граните, југцето беше мерак за очи и душа... маста му ја извадив на тоа југо.. а беше купено од пензионер за 4500 марки тоа време 1998 со поминати едвај 8000 км. Го продадов за 1800 евра со поминати 100 и кусур иљади километри, во скоро иста состојба како што го направив. Многу ми е криво и ден денес за тоа југце зашто беше во права смисла на зборот сателит... е после почнаа да се редат колите.... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 12:54
mi nudat fico vo zamena za moevo milo audceтрепкање Dali...?
restavrirano kompletno, farbano, krpeno...1970 i nekoja godina proizvedeno....
stariov me ubeduva cel den deka e poubavo ficoto, a jas se inaetam ko magare na mostплазење
 
mozda e po licno posto e doterano ubavo, ama 25 ks so 60ks ne se meratзадоволство...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 13:38
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

mi nudat fico vo zamena za moevo milo audceтрепкање Dali...?
restavrirano kompletno, farbano, krpeno...1970 i nekoja godina proizvedeno....
stariov me ubeduva cel den deka e poubavo ficoto, a jas se inaetam ko magare na mostплазење
 
mozda e po licno posto e doterano ubavo, ama 25 ks so 60ks ne se meratзадоволство...


Aj ne se budali.. ke vozis limence u sporedba so audito.. krpeno, farbano, sreduvano, sepak e 70 i nekoja godina...poarno vlezi mu na tvoeto audi i sredi go... delovi seuste se naogjaat za nego.. mozes da go napravis lepotan...samo nekoe bandasce ubavo, boice ubavo.. malce motorce sredi go da broi kako saatce i ke imas koska auto.. fico ti e zelce.. do struga ke odis pokraj onaa zoltata lenta sto e na avtopat.. baska nemas komocija za nisto vo ficoto.. pregrejuva, nema parno ova ona.. zaebi... teraj si go audito...


Изменето од NRGMKD - 12.Декември.2009 во 13:38
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 14:10
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

mi nudat fico vo zamena za moevo milo audceтрепкање Dali...?
restavrirano kompletno, farbano, krpeno...1970 i nekoja godina proizvedeno....
stariov me ubeduva cel den deka e poubavo ficoto, a jas se inaetam ko magare na mostплазење
 
mozda e po licno posto e doterano ubavo, ama 25 ks so 60ks ne se meratзадоволство...


Aj ne se budali.. ke vozis limence u sporedba so audito.. krpeno, farbano, sreduvano, sepak e 70 i nekoja godina...poarno vlezi mu na tvoeto audi i sredi go... delovi seuste se naogjaat za nego.. mozes da go napravis lepotan...samo nekoe bandasce ubavo, boice ubavo.. malce motorce sredi go da broi kako saatce i ke imas koska auto.. fico ti e zelce.. do struga ke odis pokraj onaa zoltata lenta sto e na avtopat.. baska nemas komocija za nisto vo ficoto.. pregrejuva, nema parno ova ona.. zaebi... teraj si go audito...
и аудиот е толку старсреќа (1974та)....
Имам уште пола година дури да почнам часови за полагање (на 17 се почнува, таказбунетост), па треба уште од сега да се фатам за работа ако сакам да имам убава кола кога ќе положам . Не сакам да го делам опелот со татко ми, сепак поубаво врапче в рака од колку гулаб на гранкаголема%20насмевка. Ако до пролет аудиот не пројави некои поголеми дефекти, нема да го продавам туку ќе го светнам како нов. Иначе... делови нема ни за лектага, а од голфовите одговараат само бандашиплазење ...
 
 
ај да ве замолам сите... ако некој најде упатство за ауди 80 б1 нека го скенира листот за струјното коло и нека ми го прати на форумовголема%20насмевка Фала од напред
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 17:22
Југо
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:30
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

mi nudat fico vo zamena za moevo milo audceтрепкање Dali...?
restavrirano kompletno, farbano, krpeno...1970 i nekoja godina proizvedeno....
stariov me ubeduva cel den deka e poubavo ficoto, a jas se inaetam ko magare na mostплазење
 
mozda e po licno posto e doterano ubavo, ama 25 ks so 60ks ne se meratзадоволство...


Aj ne se budali.. ke vozis limence u sporedba so audito.. krpeno, farbano, sreduvano, sepak e 70 i nekoja godina...poarno vlezi mu na tvoeto audi i sredi go... delovi seuste se naogjaat za nego.. mozes da go napravis lepotan...samo nekoe bandasce ubavo, boice ubavo.. malce motorce sredi go da broi kako saatce i ke imas koska auto.. fico ti e zelce.. do struga ke odis pokraj onaa zoltata lenta sto e na avtopat.. baska nemas komocija za nisto vo ficoto.. pregrejuva, nema parno ova ona.. zaebi... teraj si go audito...
не се заебавај, ќе те фати депресија после, задржи си го аудито, имаш голема поврзаност со него, барем со поквалитетна кола да го заменеше ако ништо друго
аудито не заслужува да биде заменето од фиќо намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.