IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - 10 најлигушски филмски цитати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

10 најлигушски филмски цитати

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 10 најлигушски филмски цитати
    Испратена: 15.Јуни.2007 во 23:03

Со тек на времето, филмските цитати стануваат дел од општата култура, се разбира доколку се добри (или ако се лоши). Некои можеби ќе речат дека тоа се романтични моменти, но ние ви ги поставуваме како 10 најлигави филмски цитати.

Титаник
Џек Досон (Леонардо Ди Каприо) вришти на палубата на бродот: "Јас сум крал на светот!" или во оргинал: "I'm the king of the world!"

Д'рти денсинг
Џони Кестл (Петрик Свејзи) доаѓа по Бејби (Џенифер Греј) која седи со своите родители на маса, на ќош: "Никој не ја става Бејби во ќош", во оргинал "Nobody puts Baby in the corner".

Четири венчавки и развод
Кери (Енди Мекдауел) на Чарлс (Хју Грант), додека стојат на дожд: "Зарем уште врне дожд? Не приметив", во оргинал "Is it still raining? I hadn't noticed."

Дух
Сем (Патрик Свејзи): "И јас исто", откако Mоли (Деми Мур) му вели "Те сакам".

Топ ган
Ајс (Вал Килмер) на Mаверик (Том Круз): "Секогаш можеш да бидеш мој копилот", во оргинал: "You can be my wingman anytime"

Нотинг Хил
Ана Скот (Џулија Робертс) на Вилијам (Хју Грант): "Јас сум само девојка...која стои пред нејзиниот дечко...и го моли да ја сака", или "I'm just a girl ... standing in front of a boy ... asking him to love her."

Ден на независноста
Претседателот (Бил Пулман): "Денес го славиме нашиот ден на независноста".

Храбро срце
Вилијам Валас (Mел Гибсон): "Mожат да ни ги одземат животите, ама нема да ни ја земат слободата" ("They may take our lives, but they will not take our freedom!")

Џери Мекваер
Дороти (Рене Зелвегер) на Џери (Том Круз) кога дојде да и се извини: "Ме освои на првото 'здраво'".

Поштар
Слепата жена му вели на поштарот (Кевин Костнер): "Вие сте испратен од Бога, спасител", а тој и одговара: "Не, јас сум поштар".

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 23:47
Jas go "odbrav":
"Me osvoi na prvoto zdravo"-eptem e liguskiDeadDead

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2007 во 19:39
bas gi citav citative vo edno spisanie.....i dobar e izborot.......
ama i pokraj toa sto na prvo mesto po "ligavenje" e citat od Titanic, mene pak toj mi e omilen film Smile
kuliraj
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 10:45
А филмовите на Мег Рајан,... охооо лигавење на литри LOL
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 21:11
Абе Мег Рајан е женско и стои. Ама ова лигушиве....сепак за Титаник ми беше во ред. Не ми беше лигаво.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 21:17
i mene titanik ne mi e ligavo, drugive da.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 21:27

Поштар
Слепата жена му вели на поштарот (Кевин Костнер): "Вие сте испратен од Бога, спасител", а тој и одговара: "Не, јас сум поштар".


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
koj idiot gi klasificiral
iskreno??
toe e najdobra replika ikad napisana vo eden film
fintata e mili moi
da se gleda filmot
ne da se cita
fuj

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.