IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - НАШИТЕ ТАКСИСТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАШИТЕ ТАКСИСТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 07:22
Да, точно е дека постојат такви таксисти што ќе те напнат со муабети што не те интересираат, што пцујат, што внатре кога ќе влезеш те опива мирис на пот, лук и сл., ама има исклучоци, ќе те насмеат,расположат...Често користам такси и не можам без нив!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 11:13
ne gi pocituvaat pravilata vo soobrakkajot,
ne davaat zmigavci, preteknuvaat kade sto e zabraneto, zastanuvaat kade im tekne,
neznat da izlezat vrata da otvorat, pa zatoa mnogu vozat so otvoreni vrati od kade visat mantili kaputi salevi,
pusat vo kola, a i dozvoluvaat da se pusi.
non-stop se zalat, taka mislat baksis da pridobijat itd...
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2009 во 09:58
Насекаде таксистите са груби и невазпитани.
 
Ама то се пак си е и до човек
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 14:32
me nervira shto ne e unificirano sve.....
i boja na taksito i nacin na naplata ......
da se znae od-do granicata na god na taksisto....
i pak doagjam do konstatacija .....
deka drzavata da ne recam zakonot e kriv .....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 19:50
Originally posted by bpre bpre напиша:

За темава сум испровоциран од нашиве одвратни таксисти.
Работата ми е таква да постојано имам гости од странство, и навистина ме нервира кога ке чујам дека за такси им зимаат и по 10 евра од автобуска до центар ( јас кога се возам ме кошта 50 денари).
Најстрашното е што не се поединечни случаи туку тоа се случува во 99,9% од случаите.
Имало случаи кога се насилни ако не ја добијат сумата која ја бараат.
Еднаш еден се осмели да ми се јави, ( откако јас на мојот гост му кажав дека ке го кошта најмногу 2еу!!!) и ме праша како тоа јас сум им кажувал на странците колку ќе го кошта, дури и се закануваше.
Долго време размислувам што да направам, зошто тоа е ужасна реклама за нашата земја, а таксистите се првите со кои се среќава странец кога пристига во Скопје.

Помагајте, како да ги превоспитаме???!!!


Сите таксисти што стојат на автобуска и под железничка се диви без таксиметар и наплаќаат многу повеќе од легалните со табли од фирма со име,зарем не го знаеш тоа?
Јас лично сум немала никакви проблеми.

Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 21:56
Ретко користам такси, само во ектремни ситуации кога ептен се брзам..
причина: преку глава ми е нивната дрскост и невоспитаност, пола од нив да ти го упропастат денот..а уште едно нешто поради кое никогаш пак нема да влезам во такси е нивната неупатеност, има многу такви кои не ги познаваат нај општите локации во градот..каков срам!..лутина
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 12:29
....se unikati svetski!
sekade gi ima!задоволство..na trotoar,na avtobuska ,na pesacki..na velosopedska pateka...na trevnik..najrasprostranet vid na zivot vo biosistemot!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 12:37
ziti makedonskite taksisti !

samo ednash sum se kachil vo taxi tuka,.i toa , samo zatoa shto vo avtobus ne mozev da vlezam so kuche!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Lucky lu Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lucky lu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 15:06
nasite taxsiste se bez mal mozok se razbira deka sekoj saka da zaraboti ama ne se zastanuva na sred partizanska da se zeme patnik....znaci podaleku od niv i do zena sofer..pogotovo koga ide u rikverc :)
zenite mozat da odglumat orgazam ali mazite mozat da odglumat edna cela vrska..:))))
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 15:10
Со стари таксити ми е подобро да се возам и повеќе внимаваат и по маабет има со нив, а и имат разбирање ако им кажеш дека ти смета што пушат во автомобилот.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 00:20
.....se vistinski  derikozi !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 08:45
Повеќето се простаци и идиоти.
Ама има и некои со кои муабетот е супер и ти е мерак да те возат. голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
stigmata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigmata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2010 во 20:17
taksistite se smesni imam raboteno vo taksi kompanija kade sto bev zadolzen za gorivoto i se raspravas bukvalno vo denot so sto dusi i te vadat od takt ama ne e strasno ke gi maltretiras na nekoj nacin oti se mnogu pametni se pravat a se tolku katastrofa ljuge so mora da gi maltretiras non stop
nikada nije bilo kao sto je bilo
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 15:56
досега не сум имала никаков проблем со нашите таксиститрепкање

Изменето од Schatzii - 19.Јуни.2010 во 15:57
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.