IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - PAYPAL
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PAYPAL

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 14:04
Ne ti e toa makedonski mentalitet nego samo pametno razmislivanje.
A veke rekov Gospod neka pomogne !

Samo iskreno nemozam da bidam mnogu optimist koga ni linkot  na
peticijata ne raboti голема%20насмевка
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 15:57
ne raboti? ehhh go trgnale znaci, zavrsila peticijata
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 11:47
Бидејќи оваа тема веќе не е актуелна пради завршувањето на петицијата, истата ќе биде ставена под клуч...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
cat_woman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cat_woman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 12:45
a kako se vadat pari preku moneybookers.com?
i mozat li da te fanat?
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 06:24
Abe ne se normalni lugeto zasto jas 3meseci eve se vlecam so niv pa pisma mi prakaat pa neznam sto. a u Amerika sum ama sakav da kupam nesto so kartickava od Makedonija pa ne prifkale nasi banki pa me kaznija 800denari neznam zasto abe budali se i na kraj pismo mi pratija demek ne mi bilo odobreno baranjetoтага
www.komiti.org
Кон врв
ivan55 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 13:21
Paypal od makedonija moze da se otvori, na internet mozete da zemata debitna karticka od USA, mene mi stigna po posta za 2-3 nedeli, i preku nea sega koristam PP bez problemi. Za karticata se aplicira vo PAYONEER no more preku niven affiliate da otvaris. Celata procedura mozete da ja najdete na ova stranica:
 
Pozdrav od ivan
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 15:46
Originally posted by ivan55 ivan55 напиша:

Paypal od makedonija moze da se otvori, na internet mozete da zemata debitna karticka od USA, mene mi stigna po posta za 2-3 nedeli, i preku nea sega koristam PP bez problemi. Za karticata se aplicira vo PAYONEER no more preku niven affiliate da otvaris. Celata procedura mozete da ja najdete na ova stranica:
 
Pozdrav od ivan


Зошто ти е PayPal да се малтретираш кога преку Moneybooker без проблем можиш да се регистрираш од Македонија со македонска картичка. намигнување
Кон врв
zocoxman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zocoxman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 16:16
Za da koristite PAYPAL KE MORA da kupite amerkanska personalna bankova smetka (moze i drugi) i ke mozi da go koristite paypal bez problem!Jas napraviv taka od edna internet stranica koja nudi registracija na smetki !
eve veke ja koristam paypal biznis smetka !Isto taka so smtkata dobivate i visa debitna karticka kade sto ke mozete da da si gi povlekuvate parite dokolku imate webstrana i nidite usluguu !Cenata e atraktivna i mislam deka se isplaka !Smetkata se otvora samo so kopija od pasos predhodno zaverena na notar

http://offshoreonlinebank.info
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 16:37
Атрактивна?

Колку бе? 300 евра?изненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2011 во 21:08
Samo MK i se e mozno... Jas ovde bez problem koristam PayPal i ne mi bese potrebna nikakva karticka od USA....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 07:36
Kreiranjeto na off shore bankovni smetki e isplatliva investicija samo za onie koi preferiraat svoite sredstva da ne gi prikazat vo Makedonija, kako bi go izbegnale plakjanjeto na danok koj shto e zadolzitelen za pravnite lica vo RM.
Za PayPall ne se isplati osobeno ne sega, koga site online stores ovozmozuvaat plakjanje so kartichki.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.