IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Семејство пред се...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семејство пред се...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 13:23
Normalno deka semejstvoto e pred se, za sekogo....temava nema da raboti mnogu :)) ke dobiva se isti odgovori :))
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 17:11
Tokmu taka!!
Gorniot post e realen!!

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Alisa 31 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alisa 31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 14:34
Добра е темава, да се потсетиме и уште еднаш да потврдиме дека само една работа е сигурна во денешницава: семејството, се друго е релативно. Семејството е секогаш со нас и во добро и во лошо да не поддржува, па макар и да се разделени родителите(за што не сум присталица) важна е безусловната љубов што само родителот може да му ја пружи на своето дете.
Alisa
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 17:58
Pa neznam dali vsusnost postoi nekoj koj sto ne rzmisluva za sozdavanje  na semejstvo i na koj ne mu e na prvo mesto.
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 20:21
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

SEkoj covek traga po nesto vo zivotot koe sto go nemal
ti si nemala semejstvo celosno, no sepak si imala roditeli
koi se grizat za tebe?? toa e najvazno
ne e vazno dali tie bile zaedno ili ne
vzano e da te sakale i poddrzuvale vo zivotot dodeka se razvies
vo vozrasna licnost. I tie sto imale i tie sto nemale semejstvo sakaat
da imaat
pa koj ne saka topol dom poln so ljubov i harmonija
samo mnogu e teska situacijata vo nasava zemja momentalno
pa mladite iako sakaat cekaat podolgo vreme da se sredat so
rabota edno drugo i ako uspeat se odlucuvaat za brak i semejstvo
no i da ne se sredat ziveat so svoite roditeli pod ist krov
a toa ne e ubavo bidejki ne se osekaat kako celosni gospodari nad svojot dom i zivot ednostavo poubavo e cuvstvoto koga nesto mozes da go nareces svoe
 
vaka, imas pravo, FALA VI NA SITE ZA PODRSKATA I SOVETITE ali moeto semejstvo i sama rekov- sto si imale megu niv- si imele. No ubavo napomenv deka tie voopsto ne se grizele za mene. Toa bese celata poenta na ona pogore napisanoto. Ne ziveevb so niv- ne zatoa sto jas taka sakav tuku zatoa sto nemav so koj drug. ne me bolese toa sto se ravedeni, tuku toa sto nieden od niv ne se zaprasa vo celiov moj zivot, dali sum jas zdrava oblecena, najadena ili gladna i bosa. cel zivot bev prepustena sama na sebe. Rabotev od moi 10 godini. Vo kafic vadev po 300 den dnevnica i seo tie pari se hranev, oblekuvav, se skoluvav i tn. me bolese podocna toa sto- od doma me isfrluvaa za svojot zivot da si go mnapravat sovrsen- jas im bev tovar( u bukvalna smisla- ne formalno deka demek nme me sakaa kako sto velat poveke deca zrtvi na vakvo semejstvo). I losoto bese- ne me finansiraa ne me skoluvaa ne me gledaa, oblekuvaa, hranea i sl. seto toa se sama. Im precese da rabotam po kafici, ne bilo za mene toa- me zborele lugeto sum ja brukala familijata( a familijata od koja poteknuvam e edna od najprocuenite kaj nas). pocnaa da mi gi zemaat parite koi sama gi zarabotuvav a od niv ne mi davaa denar. em ne mi davaa em moite mi gi zemaa. Tezok zivot imav. ne e bitno sega toa. Ali ne mi e se u parite sto ne sum nii gi imala. Tuku drugi raboti me bolat. Ona ``kerko dali si dobra``.....
Nikoigas toa ne go slusnav. Edno perenje na usta barem da doziveev opd niv.. Li sega ne e vreme za ova a i ne sakam da vi polnam glava so moe problemi... Sepak cela poenta e- JAS GI SAKAM MOITE RODITELI I POSLE SETO ONA STO MI GO NAPRAVIA.... A TIE MENE??????????
sakajte si go semejstvoto toa vi e se u zivotot, veruvajte deka i da imate tezok zivot od strana na roditelite semejstvoto, eden den ke si recete- pa tie mi trebaat mnogu, ocajno mi trebaat. Kade se? Ke gi barate. I togas koga ke se setite na site losi momenti od niv, isto ke si recete- ke im prostam se samo da se ovde do mene. I ke im prostite. EDNOSTAVNO KE GI SAKATE KAKO STO I SEKOGAS STE GI SAKALE_ iako ste vikale deka ne e taka. nie decata sme sepak eden plod na ljubovta na nasite roditeli.
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
SeXy BaBy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SeXy BaBy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2007 во 20:38
Originally posted by Alisa 31 Alisa 31 напиша:

Добра е темава, да се потсетиме и уште еднаш да потврдиме дека само една работа е сигурна во денешницава: семејството, се друго е релативно. Семејството е секогаш со нас и во добро и во лошо да не поддржува, па макар и да се разделени родителите(за што не сум присталица) важна е безусловната љубов што само родителот може да му ја пружи на своето дете.
 
fala na podrskata, a temava sakam samo da prasam- zasto nema da bide ok. pa ova e seto ona sto ne opkruzuva i za sto ziveeme. a deka site ke davaat isti odgovori toa ne mi preci, samo citaj deka i sekoj sto dava isti odgovori dava i po nekoj komentar sepak. Ova znaci za onie sto ja kritikuvaat temava. Sepak jas site ve gledam isto, ne delam nikoj i sekoj ve postuvam na svoj nacin. Pozdrav do site vas. A za tebe Alisa uste ednas fala na podrskata. se soglasuvam so tebe. No neznam dali go procita mojot post pogore, ustvari na pocetokot. I da ne si go  procitala, nema vrska- muabetot mi e deka imas pravo za ova sto go napisa. SEmejtvoto e sekogas so nas. Vidi taa recenica e prekrasna. No eve iskreno kamo da mozev i jas da ja kazuvam.  Zasto toa ne go vidov vo zivotot bas taka. Nitu pak deka me podrzuva i saka. No edno znam- deka denes za site ovie godini sto velev deka nema da mozam sama da izdrzam deka moite gi mrazam deka ne me sakaat i sl... za site ovie godini samostoen zivot, sepak edno nesto vredno nauciv- sepak kolku sto vikav deka gi mrazam i  deka nemozam da prodolzam sama ako ne me podrzuvaat- jas sepak gi sakam so celo srce i za seto vreme koga bev samo vsusnost bev so duhovnosta koja me odrzuvase- samata pomisla deka sepak moite roditeli se ovde, i samata nadez me odrzuvase- deka moite roditeli me sakaat. Sega koga ke si pomislam samo kolku li mi zgresija i kolku velev deka gi mrazam,  pomisluvam deka mozebi i jas zgreiv nekade a toa bese so sigurnost toa sto ne znaev da stavam edna linija koja sto sega ja imam veke zacrtano, i da si recev stop do ovde e minato. Deneska razmisluvam mnogu poinaku, zosto zivotot me nauci taka, zosto sekoe novo iskustvo mi nosese i po edno novo znaenje i poducuvanje za zivotot. Sega znam da se najdam vo vremeto i prostorot, znam da se najdam kade sum vo zivotot voopsto, a znam i da se snajdam vo nego. Znam sega kako da pocituvam znam da gi sakam site, da ja protolkuvam semejnata ljubov so onaa drugata. A najbitno e toa sto sega znam da ja primam istata so tolkava toplina i siroko srce. A seto toa blagodarnost na moeto semejstvo. Iako ne bea do mene koga mi bea najpotrebni, nivnata duhovna podrska bese vo mene. Nivnata duhovna podrska- KOJA SAMA SI JA ZAMISLIV. Ednostavno si rekov- DA TIE SEPAK ME SAKAAT.........
 
if opportunity doesn`t knock, then build a door...
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2016 во 23:03
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

Pa neznam dali vsusnost postoi nekoj koj sto ne rzmisluva za sozdavanje  na semejstvo i na koj ne mu e na prvo mesto.


Za zhal ima i takvi...
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2016 во 15:04
Image result for halloween costumes
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2016 во 20:06
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.