IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Додавање на аудио во Adobe Premier Pro
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Додавање на аудио во Adobe Premier Pro

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Додавање на аудио во Adobe Premier Pro
    Испратена: 11.Мај.2007 во 14:21

Веќе неколку дена мака мачам со додавање на звук во Adobe Premiere Pro 2.0. Никако неможам да наснимам глас од микрофон, незнам како еднаш тоа ми успеа но сега неможам да го средам овој проблем. Се работи за наснимување кое оди дирекно додека оди видеото, т.е. глас офф. Дали има некој со искуство околу ова работа?

Благодарам за помошта.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 22:23
Znam deka moze, vo help-ot mislam deka lesno ke si go razjasnis problemot (i jas taka bi igral), ne znam deka nikogas ne go koristam Ppro za snimanje Off. Spored mene podobro ti e da go snimis vo Sound Forge ili slicno, ke go iscistis od nepotrebnite zvuci. Ke mu stavis compressor, limiter i se sto treba da zvuci dobro i potoa import vo premier. Jas cel zivot taka pravam, ova ti sto sakas e pobrz ama spored mene ponezgoden nacin (ednostavo se mislam deka nesto nema da izleze kako sto treba - ova stravovi i fobii od vremeto koga kompjuterite bea slabi i navika si e navika). Mislam deka ova sto jas ti go predlagam e poeleganten nacin, mislam.... moze ne sum vo pravo.
Edinstveno ako imas potreba od Nah Sinhronizacija, znaci talentot da gleda i simultano da zbori. Takvi raboti so audio, jas rabotam kaj kumot, koj e moze najdobar sound dizajner za video vo MK. Toj toa go raboti vo Nuendo.

Pozdrav
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 09:41

Далтон и јас знам дека може само незнам како. LOLLOL

Знам дека може зошто еднаш снимав дирекно, и потоа не ми требаше дополнителна синхронизација, но еве сега никако не ми успева, ни хелпот ни ништо. Незнам дали ми е нешто оштетено во програмов, дали ми фалат некои драјвери, дали па незнам да наместам нешто како што требаOuchConfused.
Првипт пат многу лесно го направив тоа, брц микрофонот, кликање на микрофончето од каналот на кој сакам да снимам, рец, плеј, и завршена работа, дури и фајлчињата што се  снимени ми стојат, ама како тогаш ми успеало а сега не....Question Стварно не ми е јасно.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 10:49
Sega probav i raboti.
Znaci, go otvaras mixerot, na kanalot na koj sakas da snimas ima edno mikrofonce (enable track for recording). Go klikas mikrofinceto, i Klikas RECORD kaj samiot mixer. Odma ke pocne da snima na kanalot od mestoto kaj sto e k*rsorot
Pozdrav

P.S. Treba da kliknes Space na kraj da trgne

Aj Pozdraf Pak


Изменето од D'Dalton - 14.Мај.2007 во 10:55
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 10:51
AUUUUUU, ova ne moze ovde k*rSOR da pisheshSmile
AJ vaka k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR, k*rSOR

ClapClapClap
Clap
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 11:00

Фала ти. Изгледа ќе мора да го преинсталирам програмот, а можда и целиот компјутер. Ееееее беља работа! Што да правам тоа е ме фатила бељатаCry.

Поздрав Владче!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 12:47
Aj vidi i kaj mixerot na samiot kompjuter, dali ti e selektiran vistinskiot vlez na kartickata, nemoj preinstalacija Smile
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 18:37
A DA SI RABOTESE NA PINACLE KE SI ZAVRSESE RABOTA VO 2 KLIKA...LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
NO ZOSTO PROSTO KOGA MOZE I SLOZENO?
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 00:23
Koja verzija na Pinnacle? Pinnacle bese kupen od Avid uste pred 3 godini i sega ostana samo Avid Liquid od Edition DV sto bese porano. Liquidot e super softver, go znam i go rabotev uste koga prv pat go razvija FAST pred 8-9 godini, ama od mnogu gazdi kupi prodaj i ne zazivea.
Moj sovet - Drzi se do premierot.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 09:13

Грешката била во селектираниот влез за снимање (во Windows-от). Селектирав микрофон и сега се е како што треба. Благодарам за советот.

Обично кога ќе видам и совладам некој програм, а плус тоа и ако ги задоволува моите критериуми не менувам. Адобе-то го исполнува тоа така да останувам на негоWink.
 
Јане јас сакам повеќе кликањаWinkLOL.


Изменето од Александар_А - 15.Мај.2007 во 09:14
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 09:48

Далтон може куpсоp да пишеш зошто да неголема%20насмевка.

Уште една проблематика врзана со Премиерот 2.0.
Дали некој го има средено оној дел од гратис 3 пробни рендања со сараунд 5.1, да може да се ренда со овој кодек?збунетост
Никако не ми успева да најдам некој кр..кубење%20коса
голема%20насмевка


Изменето од Александар_А - 09.Август.2007 во 09:49
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 15:11
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Грешката била во селектираниот влез за снимање (во Windows-от). Селектирав микрофон и сега се е како што треба. Благодарам за советот.


Ehhh Ace, Ace...

среќа


Pozdrav

Igor



Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 16:30
голема%20насмевка
Ме искара а?!трепкање
црвенеењеголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,296 секунди.