IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родителски грешки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родителски грешки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2013 во 19:32
Цвеќето ставено под стаклен лонец брзо ќе се исуши.

Оставете го надвор на сонце и дожд и ќе видите како ќе пркне.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2013 во 19:17
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Aureus Aureus напиша:

Најголема е што не дозволуваат децата да згрешат.

Kako da zgresat изненадувањеизненадувањеизненадување...da go ostavis da pie, da pusi, da se drogira, da povtoruva godina, da si dojde doma i da ti kaze deka po greska ke stane majka ili tatko изненадување ...da si go pusti zivotot.... i na toa da vikas amin....duri ne se svesti samo....
Eeeee...nekoi greski zivot cinat...nema vtora sansa...
,,,

 ,,,,,sosema ispravno,,,Gabi e vo pravo,,,,,i korektno ,,,i kon sopstvenite deca i kon sebe,,,,zhivotot se zhivee ,,,i e dolu ,,,a ne se filosofira i ne e tamu nekade gore,,,,
 ,,,,,najgolema greshka  e  da im se dozvoli da greshat,,,,,,,
 ,,,,ako ne e taka   togash zoshto tolkav trud  za i okoluniv ,,,pa i kazhuvajki "mnogu golemi misli tuka",,,,ako ,,,,od niv ne napravime vistinski lichnosti,,,,,,
 ,,,celo vreme zboruvame ,,,vaka treba ,,taka netreba ,,,vakov moral ,,takov moral,,,,,i ako im dozvolime samite da odluchuvaat za se ,,,togash ,,paga vo voda se dosega kazhano i napishano,,,
 ,,,vo celata rubrika za filosofija,,,,,
 ,,,/ne zboruvame za extreme ,,,za toa postojat posebni podrubriki,,,/
 ,,,
 ,,,i kako mozhe da bide greshka ,,,vospituvanjeto,,,,,
 
 ,,,i PS,,,nerekov deka za sekoja normalna detska greshka ,,da gi praime partal ,,,ili da go ubieme deteto i bogot vonego,,,


Изменето од pajser - 13.Јануари.2013 во 20:31
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2013 во 20:00
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Цвеќето ставено под стаклен лонец брзо ќе се исуши.

Оставете го надвор на сонце и дожд и ќе видите како ќе пркне.




..ama zima na mraz... ke izmrzne.голема насмевка...бре Меси.намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
gorge kocev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorge kocev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 07:14
VAKA SEA LUGE VIE STE RODITELI OBJASNETE MI GO OVA AKO MOZE...IMAM RODITELI I SESTRA POGOLEMA OD MENE NORMALNO DEKA SE GRIZAM ZA NIV KAKO SEKOE DETE AMA DODEKA BEV MALI SO SESTRA MI ONA DOBIVASE SE STO KE POSAKASE OBLEKA,ODENJE NA EKSKURZIJA ZA BUGARIJA,EDNOSTAVNO ONA SE STO KE POSAKASE DOBIVASE SO EDEN ZBOR BEZ MOLENJE...ZA MENE KOGA DOJDEDA SE KUPUVA MOITE RODITELI MI VELEA DEKA NEMALO ZA MENE TREBALO DA IMA ZA SESTRA MI POSTO E ZENSKO I IMALO DRUSTVO OD SKOLO ODSESE SEKADE NA EKSKURZIJA A EDNOSTAVNO JAS NE ODEV NEMASE ZA MENE...I SEKOGAS KOGA SESTRA MI KE NAPRAVESE BELJA ILI BILO STO MAJKA MI MENE ME TEPASE ZA RAZLIKA OD NEJZE NE JA TEPASE ZA NEJZINITE GRESKI I ONA PAK SE IMASE...MAJKA MI VELESE KOGA BEV MAL VIDI NA STO LICIS NE SI KAKO DRUGITE DECA...VIDI GI DECATA NA KOMSIITE PODOBRI SE OD TEBE UCAAT NE SE KARAAT NE SI DOVOLNO DOBAR I DA ZNAES DEKA SESTRA TI E PODOBRA OD TEBE I SEKOGAS KE BIDE I SEGA SUM EDNOSTAVNO GOLEM 23 GODISEN SESTRA MI IMA ZAVRSENO 2 FAKULTETI JAS NEMAM FAKULTET ZAVRSENO SAMO SREDNO I EDNOSTAVNO NE MOZAM SO SREDNO DA NAJDAM RRABOTA OVDE VO SKOPJE NIKOJ NE SAKA SO SREDNO I MAJKA MI DO DEN DENESKA MI VIKA TREBA DA BIDES KAKO SESTRA TI ONA E PODOBRA...CELI 23 GOD GI POMINAV MOITE SLUSAJKI GI KAKO MI KAZUVAAT DA ZIVEAM NE ME OSTAVAAT DA GO NAJDAM MOJATA SREKA I USPEH I MI VELAAT DEKA AKO NE SUM NAJDEL RABOTEL KE ME VRATILE DOMA I KE SUM BIL PROSJAK A SESTRA MI KE BILA GOSPOGA POSTO IMA KRUG NA PRIJATELI (SESTRA MI NE I GAJLE ZA MENE) SAKAM DA ODAM ZA STRANSTVO TAMU DA PROBAM DA SI JA NAJDAM SREKATA DALEKU OD SITE AMA MAJKA MI NE MI DAVA DA ODAM AKO SUM SAKAL KE SUM NAJDEL RABOTA I OVDE I POKRAJ SE STO MI KAZALE MOITE PAK IMAM ZELBA DA ODAM VO STRANSTVO SAM NA SEBE DA USPEAM I DA IM DOKAZAM NA MOITE I NA SESTRA MI DEKA SUM PODOBAR OD NEJZE DEKA NE MI TREEBAAT ONI OD MAL MAJKA MI I TATKO MI NITU EDNAS NE ME GUSNELE NE MI KAZALE TE SAKAM SINE EDNOSTAVNO NE SUM CUSTVUVAL RODITELSKA LJUBOV I NEZNAM STO E TOA RODITELSKA LJUBOV KOGA MI BILO TESKO VO ZIVOTOT NEMALO KOJ DA MI POMOGNE SAM NA SEBE OSTAVEN...I DO DEN DENESKA NE CUSTVUVAM ZA SESTRA MI LJUBOV TUKU SAMO OMRAZA A TOA E OD RODITELITE I SEA DA CUJAM VAS SOVET KOJ E PRAV KOJ E KRIV? I DALI DA ODAM VO STRANSTVO OSTAVEN SAM NA SEBE BEZ NICIJA POMOS OTI AKO IM KAZAM KE POCNAAT DA PLACAAT I KE MI KAZUVAAT I GO MRAZAAT TOA? HOROSKOP JAS SUM VODOLIJA,SESTRA MI E OVEN,MAJKA MI RIBA,TATKO MI DEVICA.OVA MOZE E MALKU PREDOLGO OD VOOBICAENO...CEKAM VAS ODGOVOR DALI MOITE RODITELI SE PRAVI ILI NE SO OVA STO VI GO PISAV
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 12:14
Најлошато нешто е кога родителите ги делат децата.
Тоа овозможува ривалството и нетрпеливоста да прераснат во љубомора и омраза.Родителите кои не сакаат или не се способни да одгледуваат повеке од едно дете нека не прават второ или трето зошто реперкусиите се рефлектираат на децата,а не на родителите.
Нема потреба ти ништо да докажуваш а посебно не на другите.
Животот си е твој и не ти е даден за да служи како референтна точка на успехот.Секој човек си поседува нешто креативно и квалитетно само треба да се пронајди и развие,
Погрешна ти е тезата дека факултетот ке ти обезбеди финансиска сигурност, можи и три факултети да завршиш но да не поседуваш вештини кои се бараат на пазарот на трудот и пак да останиш да чекаш на бирото за вработување.

Изменето од Alekxandar - 14.Јануари.2013 во 12:15
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2013 во 14:07
.......shto ne mu go udirav kjotekot...na vremeto !тага...koga si go  ''barashe''  !

...i najverojatno sega ke beshe drug chovek,...popameten mislam!голема насмевка



Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2014 во 12:26

да


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.