IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - PhotoShop CS3
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PhotoShop CS3

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: PhotoShop CS3
    Испратена: 15.Декември.2006 во 16:55
Im se izvinuvam na site sto ne podnesuvaat fotoshop, no jas sum mnogu vozbuden poradi ova...
http://www.photoshopuser.com/cs3/sk_features.html

Изменето од bobicar1 - 15.Декември.2006 во 22:35
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 17:47
Blagodaram janus za linkot. Mene mi izgleda deka ovoj pat PS ke skokne pogolem chekor napred!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 20:25
Ehe super
fala mnogu janus Wink

Odvaj cekam da izlezi LOL


Изменето од FLipsi - 15.Декември.2006 во 20:28
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 22:42
Дечки, не знам што да кажам за РЅ СЅ-3, но од лично искуство знам дека секоја втора верзија е онаа што нависти на вреди да се има на РС.
Според мојата теорија СЅ1 беше избрзана верзија и пуштена во употреба само од комерцијални причини, додека СЅ2 задоволува одредени критериуми.
Следејќи го горниот пример излегува дека СЅ3 би требало да биде доапдејтувана верзија на СЅ2 и пуштена само за правење пари :)

Се надевам дека грешам, ама и РЅ6 и РЅ8(СЅ1) беа катасторофи
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 01:10
jas jas simnav ovaa CS3 i ima nekoi razliki no se minimalni. Ke vidam utre sto ima novo pa ke vi kazam .
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 17:53
Originally posted by bobicar1 bobicar1 напиша:

Дечки, не знам што да кажам за РЅ СЅ-3, но од лично искуство знам дека секоја втора верзија е онаа што нависти на вреди да се има на РС.
Според мојата теорија СЅ1 беше избрзана верзија и пуштена во употреба само од комерцијални причини, додека СЅ2 задоволува одредени критериуми.
Следејќи го горниот пример излегува дека СЅ3 би требало да биде доапдејтувана верзија на СЅ2 и пуштена само за правење пари :)

Се надевам дека грешам, ама и РЅ6 и РЅ8(СЅ1) беа катасторофи


Sosema soglasen so Bobi. Sto se odnesuva do mene, ne bi se zatrcuval po CS3.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 23:23
Go simnav, i ima par stvari to die for. Selektiranjeto i shadows/highligts se tolku podobri sto nema muabet...
Кон врв
loser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 23:28
CS 3 rocks. Camera RAW e mnogu slicna na lightroom a ima i dosta noviteti. Eve nekolku tutorijali  http://www.photoshopuser.com/cs3/videos.html
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 08:12
Janus, cim velis ti deka se to die for, veruvam.
Tuku, eve ti eden LP ;)
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 12:09
janus iako go preferiram stariot dobar film, sepak potrebata za digitalna obrabotka sekoj den pogolema. zatoa pocnav da cepkam (uste ne ucam) po photoshop i resiv da ja prodadam najgolemiot del od analognata oprema, za da si kupam eos d. ke mi bidat korisni nekoi soveti i linkovi kade ke mozamda se opismenam vo photoshop.
pozdrav
 
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 18:39
Jane, po net-ov imas milijarda mesta. Ke mi bide drago da ti pomognam kolku mozam...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.