IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е права жена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е права жена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
Автор
Порака
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2015 во 01:55
Originally posted by evangeline evangeline напиша:


Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Shto da ve potpira, vie mozhete se...zenata e storena za da trpi poveke od mazhot, zatoa i prirodata i dala uloga na majka.


Абе вие мажите, секогаш сум се прашувала од каде ви го дале називот посилен пол..
Да не е жената, не можете ни мравка да згазнитехи, хи...

Па веројатно сме го добиле тој епитет поради тортурата која ја трпиме од жените кога сме во брак-посилен ама емоционална...ама пак на крај не сум сигурен за тоа, затоа што се покажа дека мажите умираат 5-10 год порано од своите сопруги кога се во брак...и ваљда треба да си силен за да го издржиш сетоа тоа а однапред ти е јасно што ти е словото-дека жените се причина за предвремена смртност кај мажите.

Изменето од Mazak - 04.Јули.2015 во 01:56
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2015 во 02:02
Originally posted by Mazak Mazak напиша:


Па веројатно сме го добиле тој епитет поради тортурата која ја трпиме од жените кога сме во брак-посилен ама емоционална...ама пак на крај не сум сигурен за тоа, затоа што се покажа дека мажите умираат 5-10 год порано од своите сопруги кога се во брак...и ваљда треба да си силен за да го издржиш сетоа тоа а однапред ти е јасно што ти е словото-дека жените се причина за предвремена смртност кај мажите.

Без жени - не можете.
Со жени - не можете.
И така и вака ќе умрете млади..
Ако сте без жена - нема кој да ве пере, пегла, чисти, готви, нема кој да ви роди деца што ќе ги сакате и покрај тоа што ви ја вадат душата повеќе и од жената..
Ако сте со жена - трпите тортура, не ви се живее веќе, не знаете која кладилница да ја фатите и која кафана да ја затворитеплазење

Затоа ти е најдобро - врска без обврска..
И волкот сит и овците на број..

Него, што ќе викав..

А да, малку ми е смешна темава. Лицево до мене кога ја прочита ми вика - права е таа што нема сколиоза, што не е подгрбавена..
Чудна работа ти е македонскиов јазикголема насмевка
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2015 во 02:06
Па не е далеку од вистината...за маж секоја здрава жена си е права жена...што ти треба повеке...дупка си е дупка...зар ке бараме преку леб погача ако не гледа жената и ни пере и ни пегла и се тоа...па кој те тинтра така бе
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 18:08
zdrava zena mozebi i ke trpi se nesto,no prava zena nema da ima pokraj sebe maz koj se ponasa ko razgaleno deriste. среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
AVITAS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AVITAS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2015 во 09:25
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:


Originally posted by AVITAS AVITAS напиша:

samostojna, vredna, cita kniga, gi saka zivotnite, sekogas prikladno obecena za sekoja prigoda, gi saka decata i najmnogu od se go saka zivotott!!! toa e prava zena ..



ова со книгите малку ми го мути паметот...замисленост
HAHA e zaso?? pa bilo li podobro da bide ogovaracka i tracarka odkolku da cita vo slobodno vreme? ;)

Изменето од AVITAS - 25.Септември.2015 во 09:25
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2015 во 11:02
Originally posted by AVITAS AVITAS напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:


Originally posted by AVITAS AVITAS напиша:

samostojna, vredna, cita kniga, gi saka zivotnite, sekogas prikladno obecena za sekoja prigoda, gi saka decata i najmnogu od se go saka zivotott!!! toa e prava zena ..



ова со книгите малку ми го мути паметот...замисленост
HAHA e zaso?? pa bilo li podobro da bide ogovaracka i tracarka odkolku da cita vo slobodno vreme? ;)

Нема ништо страшно и во малку оговарање и трачарење...
Инаку, посебно ми се интересни жените што во ова лудо време, наоѓаат време за добра книга...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2015 во 19:45
права жена е што ќе те разбеере ко ти што покушаваш да и ги разбереш сите глупости
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.