IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Rachmaninoff
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Rachmaninoff

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 23:23

Cry i jas sakam na koncert, veke pocnuvam da bidam i ocajna, tolku mnogu sakav da go slusnam Simon i nisto...ona prenost ne se vazi...

Sega bas go preslusav concertot vo d, sekako za mene se kaze Tch i tolku, ja imas slusano se nadevam i 1812?

Natcracker-neznam ostanuvam bez zborovi

i uste nesto Rimski Korsakov-Scherezade op.35 Adagio Lento

i Todor Skalovski makedonski triptih kako da ja najdam samo na makedonsko radio ja slusam nekogas

 

Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 01:02
Originally posted by Nela Bella Nela Bella напиша:

Cry i jas sakam na koncert, veke pocnuvam da bidam i ocajna, tolku mnogu sakav da go slusnam Simon i nisto...ona prenost ne se vazi...

Sega bas go preslusav concertot vo d, sekako za mene se kaze Tch i tolku, ja imas slusano se nadevam i 1812?

Natcracker-neznam ostanuvam bez zborovi

i uste nesto Rimski Korsakov-Scherezade op.35 Adagio Lento

i Todor Skalovski makedonski triptih kako da ja najdam samo na makedonsko radio ja slusam nekogas

Ако си во македонија.. ух... ќе се начекаш за жал, Македонија и класика... пфффф, очајна земја... кај ќе одиш ти треба рада и кадар да се испрчат напред...
Нејсе...
Ќе га биде :)
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2006 во 16:15
Onie koi mislat deka umetnickoto delo nastanuva vo momenti na afekti, silni dozivuvawa, se lazat.I taznite i sreknite momenti vo nas ostavaat traga. Pa taka vistinskiot umetnik ja koristi celata riznica na svoite sekavawa. Spored toa umetnikot zivee dvoen zivot eden e stvaren, a drugiot stvoren, i toa spored sopored sopstvenata volja. Vtoriot nastanuva odnosno ozivuva koga umetnikot se isklucuva, i se povlekuva vo sebe, vo svojata vnatresnost, vo ranite dozivuvawa... i vo tie momenti tolku mnogu se vozbuduva kako vo nekoj prekrasen son..nevozmozno mi e tocno da vi go opisam, no mislam deka delata go mozat, koi nastanuvaat vo takvo raspolozenie-pod predpostavka da
umetnikot dobro ja vladee strucno i tehnicki.
Jas komponiram od sopstveni tvorecki potrebi ili po potreba na drugite...na nekoj moj prijatel ili slicno...
Moram da napomenam, deka jas go sakam sekoe svoe delo dodeka e samo moe, dodeka nikoj go nema slusnato, a stom se izvede, go slusne publikata ne e veke samo moe, i mojata ljubov oladi...
Petar Ilic Cajkovski
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 13:11

Има денови кога можам да го слушам Рахмањинов по цел ден. Дури и кога работам. Не секогаш и не во секакво расположение.
Маестро Трпчевскида





Изменето од Анастеа - 30.Септември.2014 во 13:13
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2014 во 13:15

Истиот концерт, во женска верзија.
Не се занесувам дека некогаш ќе научам вака да свирам.
Ќе ми остане само да се тешам дека и јас така скокам од столчето, ама кога ги грешам нотите.плачење



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.